Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Barutana zjapi prazna jer kulturnjaci nemaju ideje i volju za nove projekte!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.06.2011. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.06.2011. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-xoxo- je napisao/la: ›
Ja sam čula da Bubalo konta od Kazamata napraviti salu za svatove...likovnjaci su slabi s parama i ne placaju pa je Bubi skonto ajmo napravit salicu da se veselimo...mozda njemu ili nekom drugom padne na pamet da u Barutani napravi neku zatvorenu tržnicu za stanovnike Tvrđavice ili neko slično meko sranje.
A ja sam cuo da ce tamo biti hostel za Marsovce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2011. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

VESP je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
VESP je napisao/la: ›
freedom.fighter je napisao/la: ›
@inspektormaska: Točno! Ekipa koja je imala planove za Barutanu je većinom odselila iz Osijeka. Isto tako i ekipa koja je organizirala FAK. Svi su u Zagrebu ili vani, kao i svatko tko je htio raditi nešto novo i drugačije od onoga što imamo. Tužna realnost je da za takve ljude nema posla u OS,a ako ćemo biti i iskreni nema ni stalne publike.
Bio sam na Anocicevim predstavama i sve su dosadne.On ima moto_sto dosadnije to sam veci umjetnik.Meni nije zao sto je otisao.Neka purgerima servira to sranje.


Čudno, ali mnogima se te predstave sviđaju. Opet, ako si i u pravu, sad nam je valjda bolje? Umjesto dosadnih predstava Anočićevih dobili smo što? Hm, pa ništa. Dobili smo ništa. Dobili smo praznu zgradu. Izgubili smo mnogo sugrađana, trajno, čini se.

Možda ne bi bilo loše da se u projekt uključe i ove stranačke mladeži, toliko aktivne u gradu i na forumu. Umjesto šaranja auto-lako po ionako uništenim gradskim fasadama, što ne bi iskoristili te lakove da šaraju nešto s mozgom, da probaju kreirati nekakav pokušaj umjetnosti, koji bi onda izlagali u Barutani? Ili recimo, umjesto kreveljenja na stranačkim skupovima, što ne bi pokušali osmisliti kakvu predstavu? Primjerice, uprizorenje slučaja selotejp i garaža - najmanji, najćelaviji i najluđi član stranke neka glumi Glavaša, neka izda naređenja pripadnicima svoje bojne (drugi, malo višlji i jači članovi mladeži), i oni onda pokupe par Srba (tu je frka tko će preuzeti te uloge), odvedu ih u garažu, zavežu, muče kiselinom, tuku, vrijeđaju, i onda ih odvedu i bace u Dravu, pa im pucaju u glavu. Barutana je Bogom dana scena za takvu predstavu, stvar se ionako događala odmah preko puta! Ajmo, mladeži, aktivirajte se.

Ili se skupe Đapić-jugendi, donesu nekoliko stolova iz škole, sjedne svako za svoju klupu, pa onda prepisuju jedni od drguih, i kradu se međusobno novce (da odmah pojasnim, prepisivanje je aluzija na magisterij, a krađa aluzija na već opjevane krađe njihovog vođe).

Lako je sjediti, i pričati.
E pa vidis po meni bolje nista nego takva umjetnost.Inace,vidi se koliko pratite kulturna dogadjanja u gradu.Ima gomila koncerata sto manjih,sto vecih,svih profila. Postoji u Osijeku i Hnk .Pravi kulturni zanesenjak ce si nesto pronaci u Os ili otici pogledati predstavu u okolicu a ne stalno visiti na forumu i sr.t. Ima ovdje svakakvih kulturnih i drugih snobova.

pa da ima... vidi se iz priloženog

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2011. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da imaju publike radili bi.
Ljudima nije do perforamca i književnih večeri.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2011. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): › Neka daju meni Barutanu na dvije godine... Čovječe koji je to potencijal...


Slažem se! Godinama govorim kako tamo leži potencijal u toj barutani a zauzeli ju neki ko fol kulturnjaci koji prde u teglu na pozornici i misle da je to umjetnost.

Naravno,onaj tko ima ideju nema novca i utjecaja,oni koji ga imaju naprave Q-Club...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2011. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la (Pogledaj post): › da imaju publike radili bi.
Ljudima nije do perforamca i književnih večeri.


pa ne znam bas, problem je u losem oglasavanju

ljudi bez imaginacije postave 2 plakatu u gradu i to je to


covjek s imaginacijom napravi fejs event i pozove 5000 mladih ljudi, da ih dodje manje od 1% bila bi solidna posjecenost u barutani

a ja garantiram - da se u barutani organiziraju kazalisne veceri, knjizevne veceri i slicno, uz dobar marketing da bi bilo i ljudi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: