Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osakaćeno drveće u središtu grada [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2010. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta ni o estetici danas ne možeš pricati ako nemaš diplomu? bože dragi.. Sad

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.11.2010. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da oni koji to rade, dakle, ekipa u Unikomu, pojma nemaju ni o drveću ni o čemu. Drugo, u gradu se drveće sustavno sječe kretenski već godinama. Ali tako je to danas kada nitko(čast iznimkama) ne zna raditi svoj posao i nitko za svoje greške ne odgovara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2010. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina je da će grane ponovo narasti, ali to više neće biti grane već GRANJE I ŠIBLJE.
Ovo sada izgleda kao iz nekog horor filma, u mene izaziva depresiju. STRAŠNO JE!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2010. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
A što je, je-gadno izgleda...pogotovo ako živiš u blizini pa navikneš na drvo i onda jednog dana osvane ovakav cirkus....
kao i Divaltova...nekad je bila puna zelenila, a sad mi izgleda pomalo sterilno


nekad je cijeli prostor Osijeka izgledao pun drveća, trava, zelena brda, obala rijeke ... a gle ga sad: ceste, ulice, zgrade ... baš bezveze ...
tko se samo sjetio izgraditi grad usred prirode ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kloppo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.11.2010. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo što su učinili je za svaku osudu. To drveće sada izgleda sablasno. Da li u Unikomu nema stručne osobe koja bi se trebala brinuti o drveću? Što su učinili od ovog nekada grada koji je godinama dobivao zelenu vrpcu za najzeleniji grad? Ako Unikom ovako nastavi i dalje rezati drveće, uskoro nećemo imati drveća u nekada najzelenijem gradu u državi.Istini za volju, nekada su taj posao radili ljudi koji su znali bar osnove održavanja drveća, a ne kao danas. Što taj Glavaš sada nema komentara o ovome što je učinjeno, arogantan je kao i njegov brat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2010. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kloppo je napisao/la: ›
Ovo što su učinili je za svaku osudu. To drveće sada izgleda sablasno. Da li u Unikomu nema stručne osobe koja bi se trebala brinuti o drveću?


Zacijelo ima.

Stvari se previše politiziraju, ovdje se radi o drveću. Gospođa Vizentaner misli jedno, u Unikomu misle drugo. Lako ćemo saznati tko je bio u pravu, već na proljeće. Ako je ovo rezanje pogrešno, Osijek će ostati bez pola drveća. Ne vjerujem da su u Unikomu toliko blesavi.

Priča bi u normalnom gradu trebala imati 2 moguća završetka. Ili će drveće umrijeti, pa bi brat Glavaš trebao dati ostavku, ili neće, pa bi se gospođa Vizentaner trebala javno ispričati. No naravno, u Osijeku je teško očekivati ispriku, a pogotovo ostavku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.11.2010. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neće drveće umrijeti!Ali oni koji znaju nešto o drveću znaju kada je rezidba, tj. u koje vrijeme godine drveću najmanje škodi rezidba i kada drvo najmanje "pati" zbog rezidbe. Naime, ovo nekome može zvučati čudno i glupo, ali drveće je živo. I njemu je ovakva rezidba šok. Da ne govorim o estetskom dijelu. Da ne govorim o sustavnom uništavanju drveća po gradu. Mislim da su građani Osijeka s pravom zabrinuti za kvalitetu svoga života u gradu u kojemu se drveće tako nemilice siječe.Samo kada se sjetim onog drvoreda kestena što je platio glavom u Vinkovačkoj!Umjesto drveća sada imamo očajne i najogromnije stupove za držanje onih žica za tramvaj što sam ih ikada u životu vidjela! Ti koji su to radili očito nemaju oči,a da nemaju pameti -to je jasno svakom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.11.2010. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

teska srca ... moram 'braniti' sadasnje unikomovce.

drvece je ubijala djapiceva vlast ... oni su rezali u korjenu.

ovi orezuju krosnje ... sto se i prije radilo, i uvijek su grane nanovo narasle.

meni se cini da je ovo 'redovno' odrzavanje ... koje sasvim dobro funkcionira.

laik sam ... ali nekako mi je logicno da se ta rezidba radi u kasnu jesen, kada drvece prelazi u fazu mirovanja do proljeca. kada ima najmanje protoka sokova ... itd.

sve je dobro dok ne rezu u korjenu.

ovo sada izgleda jadno i tuzno ... ali na proljece ce sve biti OK Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.11.2010. 21:34 
Naslov:  Re: Osakaćeno drveće u središtu grada [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Koliko god ovakvo orezivanje izgledalo sablasno, ono je neophodno radi pomlađivanja drveća. U protivnom bi se moglo dogodit da neka grančuga od stotinjak i više kilograma završi na haubi nečijeg auta ili ne daj bože na nečijoj glavi. Što svakako ne želimo. Možda se moglo orezivati manje radikalno (prorjeđivati oštećene grane) no za to bi trebalo daleko više novca i vremena i rezultati bi bili upitni.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2010. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ista stvar se radila u Keršovanijevoj ulici, pa su na proljeće izrasle nove grane i sve je opet ok. Čak puno ljepše nego prije, jer grane ne ulaze stanarima u stanove.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.11.2010. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A vidjeti ćemo u proljeće. Estetski je ovo meni katastrofa. Ako drveće odumre onda neka gospon glavaš iz svog džepa izvoli platiti nova. Ali iz svog džepa ne iz Unikomovog. Pola on pola bubi kojiga je postavio... Ako ne umre onda gđa Vizentaner mu duguje ispriku. Ali koliko sam ja upoznat gđa Vizentaner zna o čemu priča. A sad vidjet ćemo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.12.2010. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto bi se g.Vizentaner nekome ispričavala? To su gluposti. Ona je rekla svoje mišljenje koje je u redu i gotovo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.06.2011. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mea kulpa ....

unikomovci su zadnjih tjedana opet poludjeli s motornim pilama.

evo, kod magisa ubili tri lijepa drveta.

bit ce da sto su jesenas osakatili, sad rezu u korjenu Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: