Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stanari Europske avenije: Ne damo svoja vlasnička prava, obnovu platite iz fondova EU!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2011. 6:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heheh, pa tko nemože platiti obnovu neka lijepo proda pa seli u dio grada koji si može priuštiti - zajedno s održavanjem.

Stvarno smiješno! Zašto bi građani republike hrvatske ili europske unije održavali tuđe privatne zgrade i stanove...ako će ih održavati onda je red i da postanu vlasnici tih zgrada! Već će se naći namjena: hotel, muzej,...štogod gradu treba...

Najsmješnije je što je ovo ozbiljan članak!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2011. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › - Na prvi mah vijest me razveselila. Krajnji je trenutak da se netko pobrine za obnovu svih zgrada iz secesijskog niza jer mi vlasnici to ne možemo učiniti sami.


hehe, u početku priče je djelovalo da stanari samo čekaju neki poticaj grada ili nedležnih službi da se bace na uređivanje, da bi se do kraja se ispostavilo da, po mogućnosti, taj "netko" ipak ne budu i stanari, nego u potpunosti netko drugi!

Citat: ›
- Ako se bude tražilo sudjelovanje stanara, teško da će projekt biti izvediv.


s obzirom da se radi o baštini i da su zbog toga troškovi obnove puno veći nego bi inače bili, grad bi se na neki način trebao uključiti i pomoći stanarima (pozajmica, kredit s niskom kamatom, subvencija...), ali ne vidim zašto bi stanari bili toga skroz pošteđeni, jer će ipak najviše koristi od te obnove imati oni sami (počevši od ljepšeg izgleda, pa sve do znatnog rasta vrijednosti nekretnine).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.05.2011. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › a tko ce kupiti derutno sranje, koje ce ti samo otimat lovu iz dzepa. ako vec ima povijesnu vrijednost kao spomenicka bastina, onda neka drzava sufinancira sa gradom obnovu pročelja...........ovakvim potezom grada, kvadrat stana u tim zgradama ne virjedi nista............ocito je da Grad namjerno rusi cijenu kvadrata tih objekata pogudujuci nekome ili nekima nebi li se jeftino dokopali zeljene nekretnine


Sad, jesu željene ili nisu željene? Very Happy

Ne znam za tebe, ali kad sam prije nekoliko godina tražio poslovni prostor obilazio sam stanove u centru, uključujući i neke od ovih. Iznutra nisu u tako lošem stanju, a vjeruj mi da bi se (onda, a i sada) predstavništva mnogih tvrtki, komore, uredi i mnoge druge bogate pravne i fizičke osobe rado smjestile u njih i da su vrrrlo željene. Sve su to, više manje, prostori od 100 kvadrata naviše, i prodaju se po cijeni višoj od 1000 € po kvadratu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.05.2011. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
porezni obveznik je napisao/la: › Isterat i naselit uglednim Osječkim obiteljima je jedino moguće rješenje.
U tim stanovima i zive uglavnom oni zbog kojih su iz stanova istjerani starosjedioci.

Tako je to kad dobijes stan od 200 kvadrata za kikiriki. Onda ti je i obnova fasade skupa.


Ovaj odgovor je pogodak 'u sridu' ove teme.
Nitko ne postavlja pitanje kako su te osobe došle do tih stanova i na koji način su iz njih istjerani stvarni vlasnici. Em su večina sadašnjih 'vlasnika' te stanove dobila bez ikakvog plačanja, a sada još žele da se 'njihovo vlasništvo' obnavlja iz gradskog proračuna. E, bivši drugovi, neće moći ove noći ReadThatFuckingManual

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
emily
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2011. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la (Pogledaj post): › Treba to sve srušit i napravit parking, i onako je centar grada prenatrpan.


"They've paved paradise and put up a parking lot...don't it always seem to go that you don't know what you got till it's gone..."

Nego, da prijeđem na stvar... Ova država je osuđena na propast. Zašto? Zato što koliko god mi bili kapitalistička država, ljudski mentalitet je u socijalizmu. Nitko ništa ne bi, nikom se ništa ne da. Pasivni smo. Dok mi je dobro - dobro mi je, kad mi je loše - država će pomoć. Ne znam kako ljudi već nisu shvatili da neće država njima ništa, da su sami na sebi. I ako nemaš novaca, onda nemoj kupit stan koji puno košta. Kupi ono što možeš. A ne kupovat jer se eto voli imat, a onda kasnije se kuka. Pamet u glavu, ljudi moji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: