Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prezentacija knjiga i diskusija (na njemačkom jeziku)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66033
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.05.2011. 11:04 
Naslov:  Prezentacija knjiga i diskusija (na njemačkom jeziku)
05.05.2011. 18:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prezentacija knjiga i diskusija (na njemačkom jeziku) "Das Gedächtnis der Städte": Kulturelle Verflechtungen - Wien und die urbanen Milieus in Zentraleuropa - univ. prof. dr. Moritz Csaky, austrijski povjesničar i kulturolog, Sveučilište u Grazu, i dr. Johannes Feichtinger, povjesničar, germanist i kulturolog, Sveučilište u Grazu, održat će se u četvrtak 5. svibnja 2011. od 18:00 h na Odsjeku za germanistiku Filozofskog fakulteta u Osijeku, Lorenza Jägera 9, Osijek. Moderator: prof. dr. sc. Vlado Obad.

Poznati povjesničar i kulurolog prof. Moritz Csáky u svojoj novoj knjizi dovodi u pitanje homogenizirani nacionalni narativ, rekonstruirajući koncentraciju kulturnih ispreplitanja urbanih sredina Srednje Europe. Polazeći od raznovrsnih faceta Habsburške Monarhije koje jačaju u Beču na prijelazu stoljeća, Csáky objašnjava da tragovi heterogenih kulturnih utjecaja karakteriziraju urbane sredine (kao Zagreb) sve do danas te su tako postali integralan dio svijesti tih gradova. Dr. Johannes Feichtinger, povjesničar je i stručnjak za povijest kulture Srednje Europe raspravu će nadopunit stručnim prilozima.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.05.2011. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaaaaaooo na njemačkom.. ja,ja Ich neću doći..ja ja Very Happy

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: