Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kakvu Hrvatsku želimo?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 9:11 
Naslov:  Kakvu Hrvatsku želimo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O stanju u hrvatskom gospodarstvu govori novinar HTV-a Đuro Tomljenović u svojem prilogu, a zatim razgovara s mladim profesorom dr. Sašom Drezgićem, koji predaje Fiskalnu politiku na Ekonomskom fakultetu u Rijeci te je već dvije godine stipendist programa poznate London School of Economics and Political Science.



Sto vi kazete, kakvu Hrvatsku zelite?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 9:37 
Naslov:  Re: Kakvu Hrvatsku želimo?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Onakvu kakvu više ni pomoću trikova ne možemo imati .

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: chaknoris; 11.06.2011. 8:16; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@chaknoris, novinar je najavu tog projekta (cija izvedba mozda nikad nece zazivjeti) samo iskoristio kao lajtmotiv i uvod za ovog tipa. Sve je vise onih koji shvacaju da je u Hrvatskoj od pocetka sve postavljeno na krivu nogu.

Ne postoji vizija. Kao da je Hrvatska stvorena radi asmog stvaranja. No, to je i inace problem mnogih revolucija. Zato sam siguran da ce se za 50 godina osamostaljenje Hrvatske u udzbenicima voditi kao revolucija (no, to je neka druga prica).

Pitanje si dobro shvatio i nabrojao konkretne pravce.

@simo, a kakvu to?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: chaknoris; 11.06.2011. 8:16; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): › Na što točno ciljaš? Na neke utopističke želje, opće stvari ili konkretno na temu koju novinar pokušava načeti?

Po prilogu bih rekao da je motiv najava izgradnje nekog kockarskog objekta-kompleksa u Istri.
To mi čak i zvuči kao dobra ideja, naravno, uzevši u obzir da su investitori ozbiljni, a ne da je riječ o nekom pokušaju prevare.
Uostalom, to je stara ideja, tako nešto je davno prije, 70-ih godina pokušao Bob Guccione u Haludovu.
http://kvarner-travel.com/turizam/kralj-penthousea-od-haludova-je-elio-napraviti-las-vegas.php
Meni je oduvijek bilo zanimljivo kako to da nije uspio s tim.

Ako si mislio na opću gospodarsku situaciju, tu je nužno nekoliko eseja Wink

Gost je previše fin i pristojan, ali opet lijepo kaže da s sadašnjom garniturom nema spasa. Žalosno je što su sve perspektive sumorne.
Misliš li da ima netko tko je sposoban počistiti sve, riješiti prave uzroke problema?
Mislim na preveliki broj umirovljenika, lažnih statusa, privilegija, nepotizma, izmišljenih prava, provesti pravu zdravstvenu reformu, reorganizacija školstva, mirovinskog sustava, bankarskog sektora....
A meni se to čini jedna velika patka kao i zakon o golf igralištima, kako bi se poljoprivredno zemljište pretvorilo u građevinsko i to po cijeni 5-10% vrijednosti zemljišta. Onaj tko tamo bude gradio apartmane pokupit će od Hrvatske ono što je sama mogla imati, a za to će naravno biti krivi oni koji su podmićeni da to sprovedu u djelo kao što su u HDZ-u bili podmićeni pojedinci da se izglasa zakon o golfu, što nema nigdje u svijetu.
Nažalost, upravo takvi koji su skloni primanju mita i dolaze u sam vrh politike zbog tog razloga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@simo, a kakvu to?!


Uzmi bilo koje novine ili neko drugo sredstvo javnog informiranja, pa lijepo pogledaj što tamo piše. Vjerujem da većina građana Hrvatske želi upravo suprotno od onog što ćeš pročitati.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: › @simo, a kakvu to?!
Uzmi bilo koje novine ili neko drugo sredstvo javnog informiranja, pa lijepo pogledaj što tamo piše. Vjerujem da većina građana Hrvatske želi upravo suprotno od onog što ćeš pročitati.
Hm, ne vjerujem da je izbor binaran. Sto tocno smatras pod "suprotno"?

Kakvu bi ti Hrvatsku? U novinama citam da ima 1.2 zaposlena na 1 umirovljenika. Sto bi u ovom slucaju znacilo suprotno? Da je 1.2 umirovljenika na 1 zaposlenog? (ne moras odgovori, samo karikiram)

No, ako bi htjeli manje umirovljenika, kako to onda spojiti sa zeljom mnogih da se "branitelji uvedu u Ustav"? Kako spojiti manju drzavnu potrosnju s ogromnim drzavnim aparatom i bulumentom radno sposobnih umirovljenika?

Kakvu bi ti Hrvatsku, od te dvije, simo?!

Bi li izabrao Hrvatsku u kojoj drzava placa 400 milijuna kuna godisnje na osnovu nekakvih ugovora s Vatikanom, ili bi onu koja ne lpaca crkvi nista?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: › Bi li izabrao Hrvatsku u kojoj drzava placa 400 milijuna kuna godisnje na osnovu nekakvih ugovora s Vatikanom, ili bi onu koja ne lpaca crkvi nista?

Ja ću ti na ovo odgovoriti tvojim citatom:
Leteci mungos je napisao/la: › Hm, ne vjerujem da je izbor binaran.

Evo da i ja kažem, npr. Sada se priča o tome kako npr. je Crkva ta koja bi trebala platit dolazak Pape, a paralelno tomu smo mi ti koji smo kao država prvi priznati od strane tog istog Vatikana, da nekažem kako on dolazi posjetiti Državu i Narod, a ne samo Crkvu.

Dakle, moja vizija Hrvatske je ta Hrvatska bez licemjerstva ljudi i njihovog krajnjeg gledanja samo na sebe. Hrvatska u kojoj ljudi žele mjenjati stvari zbog dobrobiti sviju, a ne samo zbog svojih niskih poriva.
Hrvatska u kojoj su svi građani djele razmišljanje o nekom cilju i zajedničkom interesu. Hrvatska u kojoj su građani složni i ujedinjeni u obrani svojih interesa i spremni na obranu istih od strane trećih. U kojoj će se građani uvažavati, poštivati i držati zakona koji su pri tome na kvalitetan način i doneseni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada meni netko dođe u goste, normalno je da ću učiniti sve što mogu da se osječa sigurno i ugodno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: › @simo, a kakvu to?!
Uzmi bilo koje novine ili neko drugo sredstvo javnog informiranja, pa lijepo pogledaj što tamo piše. Vjerujem da većina građana Hrvatske želi upravo suprotno od onog što ćeš pročitati.
Hm, ne vjerujem da je izbor binaran. Sto tocno smatras pod "suprotno"?

Kakvu bi ti Hrvatsku? U novinama citam da ima 1.2 zaposlena na 1 umirovljenika. Sto bi u ovom slucaju znacilo suprotno? Da je 1.2 umirovljenika na 1 zaposlenog? (ne moras odgovori, samo karikiram)

No, ako bi htjeli manje umirovljenika, kako to onda spojiti sa zeljom mnogih da se "branitelji uvedu u Ustav"? Kako spojiti manju drzavnu potrosnju s ogromnim drzavnim aparatom i bulumentom radno sposobnih umirovljenika?

Kakvu bi ti Hrvatsku, od te dvije, simo?!

Bi li izabrao Hrvatsku u kojoj drzava placa 400 milijuna kuna godisnje na osnovu nekakvih ugovora s Vatikanom, ili bi onu koja ne lpaca crkvi nista?

Offtopic:
Tebe moj avatar očigledno iritira. Kad god ga vidiš, raspališ po crkvi, Hrvatskoj, braniteljima i svemu što misliš da on predstavlja. Daj se lijepo saberi dok se nisi oduzeo, i ko' čovjek reci što te muči (ali da mi pri tom ne podmećeš riječi i stavove koje nisam izgovorio i zagovarao). Nisi li to u stanju, jednostavno stisni ignore.

Ontopic:
Krenuli smo od nule. Gdje smo sad?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo,

Offtopic:
Meni tvoj avatar samo govori da ti je kriz vrlo vazan u zivotu. Koliko vazan? Mozes li to izraziti u kunama, u mjesecnim obrocima?! Da se sutra izglasa zakon da svaki vjernik bira crkvu koju ce financirati, koliko bi ti bio spreman svakog mjeseca odvajati i uplacivati na racun Katolicke crkve?

Ontopic:
Tko je krenuo od nule?! Kakve nule?! Koje nule?! Gotovo nitko u RH nije krenuo od nule. Jesi u vrijeme prije osamostaljenja bio nezaposlen, ne imao krov nad glavom, ni koru kruha za pojesti? To je, naime, nula, odnosno ono sto se danas smatra nulom i ono sto se i tada smatralo nulom. Danas je puno vise onih koji su blize nuli, to je istina.

Sad smo tamo gdje jesmo. S obirom da je sve relativno mozemo se mjeriti u odnosu na druga tijela u gibanju. Nazalost, ona nam govore da smo puno sporiji od drugih. Mnogi koji su kretali s pozicija iza nas, su sada daleko ispred nas. Eto, tu smo.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2011. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@simo,

Offtopic:
Meni tvoj avatar samo govori da ti je kriz vrlo vazan u zivotu. Koliko vazan? Mozes li to izraziti u kunama, u mjesecnim obrocima?! Da se sutra izglasa zakon da svaki vjernik bira crkvu koju ce financirati, koliko bi ti bio spreman svakog mjeseca odvajati i uplacivati na racun Katolicke crkve?

Ontopic:
Tko je krenuo od nule?! Kakve nule?! Koje nule?! Gotovo nitko u RH nije krenuo od nule. Jesi u vrijeme prije osamostaljenja bio nezaposlen, ne imao krov nad glavom, ni koru kruha za pojesti? To je, naime, nula, odnosno ono sto se danas smatra nulom i ono sto se i tada smatralo nulom. Danas je puno vise onih koji su blize nuli, to je istina.

Sad smo tamo gdje jesmo. S obirom da je sve relativno mozemo se mjeriti u odnosu na druga tijela u gibanju. Nazalost, ona nam govore da smo puno sporiji od drugih. Mnogi koji su kretali s pozicija iza nas, su sada daleko ispred nas. Eto, tu smo.

Offtopic:
Izdvajao bih koliko god treba (kao i do sada), a u skladu sa mojim mogućnostima.

Ontopic:

Daj se potrudi i nemoj biti toliki bukvalac. Raspadom Juge smo bili (kao novonastala država) na nekoj (relativnoj) nuli u odnosu na sadašnje stanje (govorim o dugovanju države). Od tada do danas sve „Hrvatske“ vlade jedino što su uspješno radile je bilo zaduživanje. Ako izuzmemo zaduživanje koje se događalo do kraja rata, a koje bi smo eventualno mogli djelomično opravdati kao neophodno zbog obrane domovine, sva ostala zaduživanja su bila čisti nepatvoreni lopovluk. Hrvatska danas nema ni ozbiljne proizvodnje, ni poljoprivrede a i prihodi od turizma u odnosu na potencijale su nam jadni. Jad i bijeda.
Eto zbog toga sam rekao: „Krenuli smo od nule, a gdje smo sad?“

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2011. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve države se zadužuju pa se tako i Juga zaduživala a i Hrvatska nakon Juge. Jedina razlika je što u Hrvatskoj nema inflacije i što su izgrađeni veliki trgovački kompleksi, ali princip je isti a sve ostalo su nijanse.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2011. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo,

Offtopic:
Znas li koliko sada izdvajas? Ne govorim o novcicima i crkavici sto dajes popu u kanticu, vec o onome sto izdvajaju svi zaposleni? Ako nisi zaposlen, onda oprosti.

Ako drzava Crkvi na ruke pljune kojih 400 milijuna kuna i jos jedno 100tinjak u nekretninama, mozemo onako birtijaski odokativno ocijeniti da tih cca milijun zaposlenih godisnje izdvoji 500tinjak kuna po glavi.

S obzirom da bi se kod izjasnjavanja o pripadanju vjerskoj zajednici (u slucaju izdvajanja iz place izravno) velika vecina od bacanja grbe skvrcila k'o pimpek u ledenoj vodi, mozemo reci da bi u optimisticnijoj varijanti 50% sadasnjih katolika odlucilo financirati Katolicku crkvu. Kako se u toj situaciji broj ljudi koji izdvajaju sredstva prepolovio, a apetit ostao jednak, dodje se ugrubo do 1000 kuna godisnje po grlu vjernika.

Dakle, sasvim jasno pitanje na koji zelim konkretan odgovor: Bi li ti bio voljan izdvajati 1000 kuna godisnje za financiranje Katolicke crkve? Da/ne odgovore, molim...

Ontopic:
Ok, sad bolje kuzim sto si htio reci, iz tvoje prve "od nule" nije bilo jasno o cemu se radi. Nije bas da nismo bili zaduzeni, jer smo raspadom Juge naslijedili i dio duga te drzave, ali i dio onoga sto se dugovalo Jugi. Zato sad imamo ruske helice, npr. ;-)

No, naslijedjeni dug je to je mrvica u moru sadasnjeg duga i doista se moze reci da smo u tom smislu krenuli od nule. Ali u negativnom smjeru, kao i sa svim ostalim. Prejebale su nas sve zemlje koje su imale losije startne pozicije od nas. Uskoro ce nas prejebati i Srbija, tako da ce nam za tjesenje ostati BiH i Albanija. Wow! Isplatilo se ginuti!

francika je napisao/la: › Sve države se zadužuju pa se tako i Juga zaduživala a i Hrvatska nakon Juge.
Imas li konkretne podatke o tome koliko je cijela Juga bila zaduzena u vrijeme najvece zaduzenosti/raspada?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: