Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Platane i vrane na Čepinskoj [platane okljaštrene, stanište vrana uništeno]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2011. 21:52 
Naslov:  Platane i vrane na Čepinskoj [platane okljaštrene, stanište vrana uništeno]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je li netko vidio danas kako je osječki vizuel doživio još jedno ubijanje? na čepinskoj su pametnjakovići iz unikomovog zelenila okljaštrili platane, ali i srušili sva gnijezda vrana koje tamo već desetljećima imaju svoje stanište. bilo je užasno prolaziti onuda i gledati vrisku i kreštanje vrana za svojim mladima i gnijezdima porazbacanim po kanalima i cesti...i nitko ni riječi, jer se takva sranja obično rade petkom, kako ne bi ekipa u gardskom poglavarstvu i unikomu morala odgovarati na telefonske upite!
uz najmanje 500 stabala koja su proteklih 2-3 godine posječena u centru grada-uzorak divaltova ulica-, zaustavljnaje projekta"zeleni katastar" ...
ja se pitam šta rade ekološke udruge u osijeku? pogotovo one koje nose ime grada u svojem nazivu....pogledajte koliko love uzimaju s gradskog proračuna za tzv "projekte", a od tih projekata građani/ke nemaju nikakve koristi..recimo projekt "zelenog telefona"...
bolje da ugase sebe nego svjetla...mi smo već dugo u mraku!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2011. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh, gdje su bili dušebrižnici dok su meni i ostalim jadnicima vrane svaki dan ostavljale (i ostavljaju) govna veličine prosječne mačke po cijelom autu... mi koji radimo i parkiramo u neposrednoj blizini tih ptičurina smo, za razliku od cijenjene autorice ove teme, iznimno oduševljeni ovime što se dogodilo... broj gamadi se povećavao eksponencijalno, beštija je iz sezone u sezonu sve više, skaču i grebu automobile, kao što sam već spomenuo nevjerojatno je koliko serendaju, grakću, ispuštaju grane po glavama ljudi koji se nažalost nađu ispod njih, dovlače smeće i sl.

od silne brige za životinje često se zanemari jedna vrsta - ljudi, što je vidljivo i na ovakvim primjerima, kao i na onima vezanima za (ne)prašenje komaraca itd.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2011. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je,vrane su sve veće i sve ih je više, al to što su danas rezali drveće trebali su raditi jesenas, kada vegetacija miruje, a ne sad kad sve već lista..tako se ni vrane ne bi vratile gnijezditi..
što se tiče automobila, ipak su platane i vrane bile prije parkinga:-)
a usput rečeno, vrane se hrane na velikom smetlištu-ponosu našeg grada, jer je smetlište ustavri sanirano...al još uvijek unikom tamo vozi smeće

_________________
najnasilniji element društva je neznanje Tup, tup
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2011. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle problem je ipak puno širi i kompliciraniji nego se to naizgled čini... drago mi je da se slažemo Wink

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meduza_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Josipovac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2011. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nešto drugo mi pada na pamet,lako za vrane snaći će se one,mislim da treba voditi računa da se ne ponovi nešto slično kao kada je za vrijeme oluje žena poginila jer je grana pala na nju.Platane su prilično velike i orezivanje bolesnih i suhih grana je svakako dobra stvar.

_________________
Bolje biti malo lud nego malo pametan...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2011. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meduza_ je napisao/la (Pogledaj post): › Nešto drugo mi pada na pamet,lako za vrane snaći će se one,mislim da treba voditi računa da se ne ponovi nešto slično kao kada je za vrijeme oluje žena poginila jer je grana pala na nju.Platane su prilično velike i orezivanje bolesnih i suhih grana je svakako dobra stvar.


naravno ... zelenilo treba odrzavati i grane se trebaju rezati ... ali ne kada se ptice gnijezde.

isto tako ... cinjenica je da ima previse vrana, ali to nije opravdanje za ubijanje mladih ptica.

kao sto je receno, trebalo je to napraviti u jesen kada se ptice ne gnijezde.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2011. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
meduza_ je napisao/la (Pogledaj post): › Nešto drugo mi pada na pamet,lako za vrane snaći će se one,mislim da treba voditi računa da se ne ponovi nešto slično kao kada je za vrijeme oluje žena poginila jer je grana pala na nju.Platane su prilično velike i orezivanje bolesnih i suhih grana je svakako dobra stvar.


naravno ... zelenilo treba odrzavati i grane se trebaju rezati ... ali ne kada se ptice gnijezde.

isto tako ... cinjenica je da ima previse vrana, ali to nije opravdanje za ubijanje mladih ptica.

kao sto je receno, trebalo je to napraviti u jesen kada se ptice ne gnijezde.


prije nekoliko godina napravili su to u sl.brodu, ali u kasnu jesen i odmah sanirali mjesta gdje je razano,jer je to radila stručna firma za održavanje drveća iz varaždina. kod nas se unikomovci iživljavaju na drveću, daš budalam motorke i oni režu,režu, naprosto uživaju u tom poslu



sl.brod.jpg
 Opis:
 Veličina:  57.69 KB
 Pogledano:  128 put(a)

sl.brod.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2011. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oooo jadne vrane....
toliko tuge i boli i nepravde im je ucinjeno...da definitivno treba pod hitno osnovati udrugu zaštita vrana sa cepinske ceste
..ipak budimo realni....vrane ne znaju pricati niti pisati...tako da im je definitivno potreban zastupnik...
te ovo divljaštvo koje je ucinjeno prema njima....prikazati cijelom svijetu...ako ne i šire....
jer uništavanje domova vrana...koje su se danonocno mucile skupljajuci granje i smece nebili si osigurali pristojan dom...u ovo doba recesije...naprosto je tragicno okoncano...rukom odnosno motornom pilom nekog unikomca......

cak što više...ovo nadasve neprihvatljivo
divljaštvo nad vranama ima sve elemente monstruoznog genocida te isto tako treba razmotriti mogucnost podizanja optužnice u hagu.....
nebili se ispavila ovo nepravda u vidu otkrivanja krvnika...koji su sjeb....odnosno umištili mlade i stare života vrana....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2011. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › oooo jadne vrane....
toliko tuge i boli i nepravde im je ucinjeno...da definitivno treba pod hitno osnovati udrugu zaštita vrana sa cepinske ceste
..ipak budimo realni....vrane ne znaju pricati niti pisati...tako da im je definitivno potreban zastupnik...
te ovo divljaštvo koje je ucinjeno prema njima....prikazati cijelom svijetu...ako ne i šire....
jer uništavanje domova vrana...koje su se danonocno mucile skupljajuci granje i smece nebili si osigurali pristojan dom...u ovo doba recesije...naprosto je tragicno okoncano...rukom odnosno motornom pilom nekog unikomca......

cak što više...ovo nadasve neprihvatljivo
divljaštvo nad vranama ima sve elemente monstruoznog genocida te isto tako treba razmotriti mogucnost podizanja optužnice u hagu.....
nebili se ispavila ovo nepravda u vidu otkrivanja krvnika...koji su sjeb....odnosno umištili mlade i stare života vrana....


Očajan pokušaj humora, sarkazma, čega već...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2011. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › oooo jadne vrane....
toliko tuge i boli i nepravde im je ucinjeno...da definitivno treba pod hitno osnovati udrugu zaštita vrana sa cepinske ceste
..ipak budimo realni....vrane ne znaju pricati niti pisati...tako da im je definitivno potreban zastupnik...
te ovo divljaštvo koje je ucinjeno prema njima....prikazati cijelom svijetu...ako ne i šire....
jer uništavanje domova vrana...koje su se danonocno mucile skupljajuci granje i smece nebili si osigurali pristojan dom...u ovo doba recesije...naprosto je tragicno okoncano...rukom odnosno motornom pilom nekog unikomca......

cak što više...ovo nadasve neprihvatljivo
divljaštvo nad vranama ima sve elemente monstruoznog genocida te isto tako treba razmotriti mogucnost podizanja optužnice u hagu.....
nebili se ispavila ovo nepravda u vidu otkrivanja krvnika...koji su sjeb....odnosno umištili mlade i stare života vrana....


Očajan pokušaj humora, sarkazma, čega već...


a ti si svojim postom pokušao što ???
ili je to tvoj ocajnicki pokušaj da s tim postom samo dobiješ još jedan kikiriki

uostalom moj post je vezan uz temu...a tvoj ??

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2011. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Someone je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › oooo jadne vrane....
toliko tuge i boli i nepravde im je ucinjeno...da definitivno treba pod hitno osnovati udrugu zaštita vrana sa cepinske ceste
..ipak budimo realni....vrane ne znaju pricati niti pisati...tako da im je definitivno potreban zastupnik...
te ovo divljaštvo koje je ucinjeno prema njima....prikazati cijelom svijetu...ako ne i šire....
jer uništavanje domova vrana...koje su se danonocno mucile skupljajuci granje i smece nebili si osigurali pristojan dom...u ovo doba recesije...naprosto je tragicno okoncano...rukom odnosno motornom pilom nekog unikomca......

cak što više...ovo nadasve neprihvatljivo
divljaštvo nad vranama ima sve elemente monstruoznog genocida te isto tako treba razmotriti mogucnost podizanja optužnice u hagu.....
nebili se ispavila ovo nepravda u vidu otkrivanja krvnika...koji su sjeb....odnosno umištili mlade i stare života vrana....


Očajan pokušaj humora, sarkazma, čega već...


a ti si svojim postom pokušao što ???
ili je to tvoj ocajnicki pokušaj da s tim postom samo dobiješ još jedan kikiriki

uostalom moj post je vezan uz temu...a tvoj ??


Pa nekako si kontam da sam htio izreći kako se ne slažem s tvojim sarkastičnim postom, dakle, vezan je uz temu. Što bi ti više želio, da ti netko kaže da na nekom mjestu ne možeš graditi kuću, ili da te istjeraju iz nje i sruše ju nakon što si ju već napravio? Ali da, to su samo vrane...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2011. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije li u kasnu jesen na tv bila tema i razgovor sa nekom gospođom koja je bila protiv rezanja krošnji u jesen?
Sad je druga gospođa protiv rezanja u proljeće ?!?

Ja znam da moj ujak na viekndici podrezuje većinom u rano proljeće a nekad i u jesen.
Dobro mu ide pa kontam da zna što radi iako nema pomoć od pametnih gospođa sa tv i sa interneta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2011. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cijelu stvar oko vrana i kresanja platana započeli su trgovci autima koji na toj lokaciji imaju svoje dućane i parkirališta. obzirom da im vrane seru po finim autima koje drže na divljem parkingu ispred dućana, utalili su rezanje kod "unikoma". za sada samo nekoliko platana. ostatak čeka da se prvo ispod njih naprave divlji parkinzi...
živjele vrane! i platane!



2.jpg
 Opis:
 Veličina:  46.59 KB
 Pogledano:  114 put(a)

2.jpg



1.jpg
 Opis:
 Veličina:  39.18 KB
 Pogledano:  110 put(a)

1.jpg



3.jpg
 Opis:
 Veličina:  52.85 KB
 Pogledano:  108 put(a)

3.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: