Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gospodo, pošto diploma?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2011. 21:55 
Naslov:  Re: Gospodo, pošto diploma?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, kao osoba koja ti je donijela taj poziv, cestitam!

steta sto nema pivnice vise, da popijemo jednu!Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2011. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DARCHO je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la: ›
Iskreno, ne sviđa mi se tekst.

Kažeš da nisi upisao novinarstvo (tvoju prvu ljubav) zbog matematike, blizine faksa, mamine kuhinje itd ... stvarno ne znam tko ili što bi me moglo natjerati da izgubim 8 godina života na nešto što ne volim.

Onda kažeš da ti je previše dati 500 kn za diplomu i promociju, i spominješ kako bi bilo bolje te novce uplatiti nekom 'less fortunate-u'.
Čovječe studirao si 8 godina faks koji traje 4 godine... dao si ti faksu puno, puno više od tih 500 kn koje spominješ.

Citiram : "Rijetki su oni koje je Pravni fakultet učinio stručnjacima. Mora se priznati da nas je fakultet ipak nečemu naučio - naučio nas je da budemo beskičmenjaci bez hrabrosti, da budemo poslušnici koji ne dižu glas, da dopuštamo da nas gori od nas čvrkaju po glavi...''

Nemoj se ljutiti, ali previše malograđanštine i premalo samokritike za moj ukus.


razumijem da svatko ima svoje mišljenje,razumijem da svatko razmišlja drugačije,da se svatko osjeća drugačije..ali ne razumijem što to tebi nije jasno ? živiš li ti u našoj zemlji ? oprosti,al to te moram pitat.


Živim. Osijek, retfala.
Želiš reći da je normalno studirati 8 godina umjesto 4? Da je normalno studirati nešto što ti nije po volji? Da je normalno da mladić sa svojih 26, 27 godina smatra da ga je fakultet naučio da bude samo beskičmenjak i statistički broj?
Meni nije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.02.2011. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
DARCHO je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la: ›
Iskreno, ne sviđa mi se tekst.

Kažeš da nisi upisao novinarstvo (tvoju prvu ljubav) zbog matematike, blizine faksa, mamine kuhinje itd ... stvarno ne znam tko ili što bi me moglo natjerati da izgubim 8 godina života na nešto što ne volim.

Onda kažeš da ti je previše dati 500 kn za diplomu i promociju, i spominješ kako bi bilo bolje te novce uplatiti nekom 'less fortunate-u'.
Čovječe studirao si 8 godina faks koji traje 4 godine... dao si ti faksu puno, puno više od tih 500 kn koje spominješ.

Citiram : "Rijetki su oni koje je Pravni fakultet učinio stručnjacima. Mora se priznati da nas je fakultet ipak nečemu naučio - naučio nas je da budemo beskičmenjaci bez hrabrosti, da budemo poslušnici koji ne dižu glas, da dopuštamo da nas gori od nas čvrkaju po glavi...''

Nemoj se ljutiti, ali previše malograđanštine i premalo samokritike za moj ukus.


razumijem da svatko ima svoje mišljenje,razumijem da svatko razmišlja drugačije,da se svatko osjeća drugačije..ali ne razumijem što to tebi nije jasno ? živiš li ti u našoj zemlji ? oprosti,al to te moram pitat.


Živim. Osijek, retfala.
Želiš reći da je normalno studirati 8 godina umjesto 4? Da je normalno studirati nešto što ti nije po volji? Da je normalno da mladić sa svojih 26, 27 godina smatra da ga je fakultet naučio da bude samo beskičmenjak i statistički broj?
Meni nije.



e moj majstore ti si izdanak posebne retfalačke škole života..sory,što sam išta pitao.

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.02.2011. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lame.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
veronica
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2011. 10:35 
Naslov:  Re: Gospodo, pošto diploma?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svatko tko studira toliko, a bez, obzira na fakultet, ne potrudi se vidjeti kako izgleda žalba ili tužba, stvarno JE guzica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2011. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najžalosnije je što autor i vojska njemu sličnih za svoju inerciju, lijenost, i kukavištvo optužuju sve druge, samo ne sebe.
Oni su pravi, a sustav je kriv. Naravski.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.02.2011. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najžalosnije od svega je to što pametuju oni koji nisu na tom vražjem fakultetu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
veronica
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2011. 13:56 
Naslov:  Re: Gospodo, pošto diploma?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja jesam na tom fakultetu, i ima pravo bas zato komentirati. I ubija me kad vidim da ce ovakav lik, koji za svoje neznanje i studiranje neceg sto ne voli okrivljava druge, za razliku od mene, koja sam uspjesno i minimalno studirala, sjediti na svom radnom mjestu dok cu ja se jos patiti s natjecajima i oglasima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2011. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile
svatko tko je pokušao odraditi pripravnički nakon završenog pravnog fakulteta, a nema nekoga tko bi ga primio u svoj odvjetnički ured, ne bi nikada napisao takvu glupost Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2011. 14:02 
Naslov:  Re: Gospodo, pošto diploma?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U jednom se slažem s autorom:
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Svaki čovjek mora prvo krenuti od samoga sebe


Svi znamo kakav je obrazovni sustav u lijepoj nam našoj, taj dio nije sporan.
No, linija manjeg otpora, osobni konformitet, pasivnost, nezainteresiranost, te strah od započinjanja nečeg novog su stvari koje jesu pod kontrolom svakog studenta. I svako takvo ponšanje, dio je tog problemnog sustava. I lijepo je kad ljudi uvide da su dio problema, samo je lijepo da to uvide u puno manjem roku od 8 godina, kako zbog sebe samih, tako i poradi ''sustava'' koji se neće sam od sebe promijeniti.

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ds
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.02.2011. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za gospodina Mladena, dipl. iur.

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503326675&forum=36

http://www.testvoznja.net/index.php?option=com_content&view=article&id=172:izvucite-se-albom-od-plaanja-kazni&catid=50:savjeti&Itemid=66

za ovo je trebalo 30 sekundi google-anja... inače, ekipa na prvom linku je vrlo otvorena i spremna pomoći... i kad sam imala bilo kakvih radnji na sudu ili vezano s pravom, bili su mi od pomoći... nije mi bilo nužno plaćati odvjetnike... mislim da nema potrebe pisati da nisam pravnik niti neka srodna struka...

osobno, tekst sam pročitala, neodoljivo me podsjetio na vječno antiprotivne osobe kojima nedostaje energije za bilo što osim za cuganje... čak i ovaj tekst koji je kao odraz njegova višegodišnjeg revolta je mlak i ostavlja dojam naručenog teksta za honorarčić kojim si, sa gotovo 30 godina, krpa roditeljski džeparac...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wild child
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.02.2011. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trebo si ti na novinarstvo..svaka cast na tekstu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
angie87
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2011. 2:14 
Naslov:  Re: Gospodo, pošto diploma?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Budući da ne smijem biti zlobna, u smislu subjektivnog dojma, tekst neću ni komentirati.
Kolega ( u smislu i ja imam istu diplomu) je kao što je i sam priznao lijena guzica... Uvijek su mi išli na živce ti naši famozni studenti prava koji neprestano okrivljuju fakultet za njihovu nesposobnost i lijenost. Nije mi jasno kako netko tko na 1.godini shvati da to nije fakultet za njega, ne odustane i ne pokuša nešto u čemu bi se bolje našao, jer sam je rekao da financije nisu probelm budući da oba roditelja rade.
Ne... najlakše je kriviti sustav i sve druge za naše osobne izbore.
Puna mi je kapa (da ne kažem nešto drugo) lijenih studenata kojima je kao 1. prevelik napor uopće se udostojiti i doći na predavanje, zatim učiti za ispit iz propisane literature od par stotina stranica, nego ne idemo po nekoj skriptici, pa čuđenje kad padnu, ma nisu oni krivi, profesor ima pik na njih, ma dajte...
Od svih tih silnih i strašnih profesora na pravu, meni nije jasno kako nijedan nije imao pik na mene i ni na koga od moje generacije koji smo diplomirali nedavno (začudo u roku) Shocked
Fakultet vas nije naučio kako napisati žalbu? Dajte kolega i svi ostali koji studirate pravo samo zato jer ne znate što drugo, mislite da je na drugim fakultetima puno bolje ? Koliko sati predavanja održe u školama na praksi studenti sa filozofskog?
Sad su na pravu poboljšali praktični dio uvodeći vježbe i praksu na 5. godini, iako je i to samo početak.
Na vama samima je koliko ćete naučiti. Ja sam upisala pravo prije 5 godina, prva generacija bolonje, i diplomirala sam u roku, i dobila tu diplomu prije tjedan dana i ne kukam. Znala sam da to želim studirati, ruku na srce nije baš sve bilo kako sam zamišljala da će biti, al tko hoće i želi učiti, prilika mu se da. Trudila sam se tijekom studija, skupila dobre ocjene, išla na dodatna obrazovanja, pravne škole, a što se žalbe tiče, to sam znala kako izgleda prije nego što sam upisala fakultet. Neš ti filozofije oko žalbe i tužbe...
Sada je stanje na tržištu rada takvo kakvo je, i nije samo nama teško naći posao, nego je svima tako. Nama je teško, jer nas je puno, al opet, zar diploma sama po sebi znači dobar posao? Ja tako nisam nikad razmišljala i nitko ne bi trebao.
Ok razumijem da mnogi od nas kad su tako mladi s 18 godina ne razmišljaju što ih čeka kad završe fakultet, ja sam znala što me čeka, al svejedno sam upisala pravo jer sam jedino to željela i bila sam spremna na ovakvo tržište rada sa svim silnim vezama, al i dalje se ne bojim za sebe, jer znam da ću uspjeti u onom što želim.

Poanta je u tome da tko hoće taj i može, a tko neće uvijek će naći izgovor i okriviti druge. Kolega i svi ostali, ako ste 8 godina života potrošili na nešto što vas ne zanima, nemojte potrošiti cijeli život, jer imate samo jedan, pa dobro razmislite što želite od njega... a i mislim da je vrijeme da HIR prepustite mlađim generacijama (no hard feelings)
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
angie87
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.02.2011. 2:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
DARCHO je napisao/la (Pogledaj post): ›
tyler_durden je napisao/la: ›
Iskreno, ne sviđa mi se tekst.

Kažeš da nisi upisao novinarstvo (tvoju prvu ljubav) zbog matematike, blizine faksa, mamine kuhinje itd ... stvarno ne znam tko ili što bi me moglo natjerati da izgubim 8 godina života na nešto što ne volim.

Onda kažeš da ti je previše dati 500 kn za diplomu i promociju, i spominješ kako bi bilo bolje te novce uplatiti nekom 'less fortunate-u'.
Čovječe studirao si 8 godina faks koji traje 4 godine... dao si ti faksu puno, puno više od tih 500 kn koje spominješ.

Citiram : "Rijetki su oni koje je Pravni fakultet učinio stručnjacima. Mora se priznati da nas je fakultet ipak nečemu naučio - naučio nas je da budemo beskičmenjaci bez hrabrosti, da budemo poslušnici koji ne dižu glas, da dopuštamo da nas gori od nas čvrkaju po glavi...''

Nemoj se ljutiti, ali previše malograđanštine i premalo samokritike za moj ukus.


razumijem da svatko ima svoje mišljenje,razumijem da svatko razmišlja drugačije,da se svatko osjeća drugačije..ali ne razumijem što to tebi nije jasno ? živiš li ti u našoj zemlji ? oprosti,al to te moram pitat.


Živim. Osijek, retfala.
Želiš reći da je normalno studirati 8 godina umjesto 4? Da je normalno studirati nešto što ti nije po volji? Da je normalno da mladić sa svojih 26, 27 godina smatra da ga je fakultet naučio da bude samo beskičmenjak i statistički broj?
Meni nije.


Ni meni! Sve mi se čini da oni koji su najnoramlniji budu proglašeni ludima jer kažu najispravniju stvar koju mogu reći, al ne ide to tako u ovoj našoj državi gdje se rad i znanje ne cijene, nego najbolje prolaze ovakvi gore (jer vjerojatno imaju nekog da im da dobar vjetar u leđa)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: