Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Idemo na Jadransko more?! O, da, da...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Na Jadran:

Idem, skoro svake godine
37%
 37%  [ 12 ]
Ne idem, zbog manjka sredstava
31%
 31%  [ 10 ]
Ne idem, drugdje je bolje ili jeftinije
31%
 31%  [ 10 ]
Ne znam
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 32


Autor Poruka
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2011. 7:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neidem na more jer me more ne zanima... radije ću otići na jankovac ili u taku nekakvu prirodu, provozat se do mađi pa i bolje u neke toplice Very Happy takod a me jadran neće ni ove godine viditi osim ako se ne zaleti neki festival.

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2011. 9:09 
Naslov:  Re: Idemo na Jadransko more?! O, da, da...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Prosječnoj Hrvatskoj obitelji sa svim njenim kreditima (stambenim i ostalima), preskup je postao i godišnji odmor u vlastitom domu. Cijene svakodnevno divljaju, plaće ih ne prate, kradu nas i otimaju na sve moguće i nemoguće načine, a bjeloglava kokoš tvrdi da živimo relaksiranije (ili kako već). I sve to, mi šutimo i trpimo. Cijeli naš narod zrel je za psihijatrijsko liječenje, a jedini je problem što si ni apaurine i slična sranja ne možemo priuštiti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 10:39 
Naslov:  Re: Idemo na Jadransko more?! O, da, da...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema do našeg Jadrana...

Odmalena sam s obitelji išla na more i ne bih mijenjala naše more ni za kakvu Azurnu obalu, Maldive i sl!

S obzirom da sam turističke struke, 2 sezone sam radila na moru pa spojila ugodno s korisnim i bilo je predobroo, pogotovo sezona 2010.! Juuupiii

Kad se sjetim...ja bih na moreee! osijek031.com smile osijek031.com smile

A što se tiče cijena smještaja i svega ostalog...nije skupo kako se misli/priča. Mogu se pronaći sasvim solidni privatni apartmani za 25/30 € po danu, a da su udaljeni 10-ak minuta pješačenja do plaže (govorim iz vlastitog iskustva). Također se ne mora svaki dan (po)trošiti koja stotka...

Ugl, nije da se ne može ispalnirati lijepo i povoljno ljetovanje. Sve se može kad se hoće! Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....nije samo povoljan smještaj u pitanju, već i ostali dio ponude (kako sadržajno, tako i cjenovno), što bi turistički radnici trebali naučiti kao prvu lekciju u svom obrazovanju.....ruku na srce, smiješak od uslužnih djelatnika u turizmu može se vidjeti samo na reklamama.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
.....nije samo povoljan smještaj u pitanju, već i ostali dio ponude (kako sadržajno, tako i cjenovno), što bi turistički radnici trebali naučiti kao prvu lekciju u svom obrazovanju.....ruku na srce, smiješak od uslužnih djelatnika u turizmu može se vidjeti samo na reklamama.....

Meni je na moru najbitnije da mogu otići na kupanje, plivati, uživati, otići se nekad ludirati na pedalinu, sunčati se...udisati onaj fiiini svježi morski zrak...mmm...pa onda večernje šetnje uz more...ona atmosfera, pjesme...

Ne trebaju mi nikakvi posebni sadržaji, samo da uživam u prirodi. Smile

Također, znam da treba biti sadržaja kako bi turisti bili zadovoljni i sl., ali meni osobno većina tih sadržaja ne znače ništa. Gore sam navela svoje razloge, i još da napomenem da je more dobro za zdravlje.

anakonda je napisao/la: ›
.....ruku na srce, smiješak od uslužnih djelatnika u turizmu može se vidjeti samo na reklamama.....

Kako kod kojih. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2011. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to što neki žele da odlaskom na more...imaju uslugu uvlakaca u šupak i da im netko liže jaja...to samo govori kakve su to osobe...a ne o tome da na jadranskom moru se ne može lijepo provesti godišnji odmor

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2011. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idem, svake godine, evo bit će mi četvrta za redom ove godine. Samo što sunca i mora ni ne vidim. Jer idem rintačiti. I odjebite svi vi koji niste zadovoljni "uslugom turističkih djelatnika".

Ljubazni smo mi i uslužni, samo vi bi da vam se polže šupak. E pa ne može. Ako ću već nekome lizat šupak, onda ću lizat njemcu i nizozemcu koji ostavljaju debel bakšiš turističkim djelatnicima, uz pristojno ponašanje i ugodan ambijent za rad (koliko je to moguće kad radiš na 50 stupnjeva) neću lizat šupak nadrkanom rvatu i slovencu koji samo dođu se izdrkavat na osoblje i glumit bogove, a ne ostave ni kune, ostave samo govno na ulazu.


Toliko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la: ›
Ljubazni smo mi i uslužni, samo vi bi da vam se polže šupak. E pa ne može. Ako ću već nekome lizat šupak, onda ću lizat njemcu i nizozemcu koji ostavljaju debel bakšiš turističkim djelatnicima, uz pristojno ponašanje i ugodan ambijent za rad (koliko je to moguće kad radiš na 50 stupnjeva) neću lizat šupak nadrkanom rvatu i slovencu koji samo dođu se izdrkavat na osoblje i glumit bogove, a ne ostave ni kune, ostave samo govno na ulazu.

osijek031.com smile Hahaha...nasmijala si me ovim postom, predobro!! Kikiriki za tebe.

Da i ja nadodam...Francuzi su takve cicije da to svijet nije vidio...kad se samo sjetim...pravi monopolisti, žele da je njima sve podređeno, sve bi za sebe, za malo para žele i brda i doline, za sve se žale, ništa im ne valja...

Naravno, ima i iznimaka, ali u globalu... Wink

A Talijani...čim netko ne govori njihov jezik, dignu nos ajmee, pa se onda čude: "Kako vi ne govorite talijanski??"...

Nijemci i Austrijanci su ok, pristojni i ne sjećam se da je bilo ičeg lošeg u vezi njih.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2011. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, Stella, točno se može generalizirati narod po nacionalnosti, odnosno zemlje iz koje dolaze, koliko god se mi pravili fini i govorili "ljudi su ljudi" ali to nije tako. Hvala ti na kikačima.

Samo mi skoči tlak kad s espominje ljubaznost, ne kažem da ih nema bezobraznih, ali ja iz svog iskustva govorim da sam ljubazna sto na sat, i kad mi se neda radit više, i kad imam grčeve u nogama, i kad mi se povraća i sere i opet dajem sve od sebe, ali neki opet nisu zadovoljni, oni bi "bolju uslugu". I to rvati.

Pa onda odite tamo di je bolja usluga.

Dapače, ostavit ćete više mjesta gostima koji će više potrošit, i mi ćemo bit sretniji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ne želim da mi se liže šupak, već samo želim da mi nadrkani konobar(koji radi 100 sati dnevno i ne vidi ni sunca ni mora) ne baci na stol tanjur s masno preplaćenom hranom i ode lizat šupak nijemcu, jer on daje bolji bakšiš......ne pljujem po sezocima koji se ubijaju od posla - sve to stoji, ali osmijeh je potreban svakom gostu podjednako....i ja sam rintala 12 sati dnevno na +60, al se nisam bunila, jer znala sam na što idem i koliko ću biti plaćena za to...i svaki mi je čovjek koji je ušao u kancelariju bio podjednako iritantan, ali nisam im to pokazivala....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la: ›
Samo mi skoči tlak kad s espominje ljubaznost, ne kažem da ih nema bezobraznih, ali ja iz svog iskustva govorim da sam ljubazna sto na sat, i kad mi se neda radit više, i kad imam grčeve u nogama, i kad mi se povraća i sere i opet dajem sve od sebe, ali neki opet nisu zadovoljni, oni bi "bolju uslugu". I to rvati.

I ja sam također ljubazna, i kad radim trudim se dati sve od sebe i biti nasmiješena 100 na sat. A ti me poznaš pa onda i znaš mi je to najmanji problem, ne moraš mi ni pokazat mali prst da se (na)smijem. osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.02.2011. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...ne želim da mi se liže šupak, već samo želim da mi nadrkani konobar(koji radi 100 sati dnevno i ne vidi ni sunca ni mora) ne baci na stol tanjur s masno preplaćenom hranom i ode lizat šupak nijemcu, jer on daje bolji bakšiš.....


Ne kužiš ti. Ja nikad nisam bacila tanjur gostu, uvijek sam jednaka prema svima, ali kad te taj jedan te isti god drka u mozak deset dana za redom, bez obzira što si ljubazan da ti ptičice cvrkuću na ramenu, njemu nije dosta i nije zadovoljan.

Gost koji je pristojan i ne izaziva u meni refleks povraćanja, (što naravno nikad ne pokazujem) dobit će istu uslugu od mene kao i onaj koji izaziva refleks povraćanja.
Razlika je u tome što nemaju svi ljudi jednak mentalitet, npr Švicarci, Austrijanci, Nijemci, Nizozemci nemaju potrebu pokazat da su oni ti koji imaju novaca za more i koji ne gledaju na osoblje kao na stoku neodstojnu kulturnog ponašanja, jer, eto, mi smo tu da njih opslužujemo. (Kao što to imaju narcisoidni balkanci koji misle da su boga uFatili za jaja ako imaju novaca za godišnji)

A onda se još i žale. Mah.


Samo kažem, ako vam se ne sviđa, odite na Maldive. Kladim se da su tamo svi super ljubazni i uslužni 24/7, i da, i tamo se ostavlja bakšiš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: