Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Green card lotterie??

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 11:32 
Naslov:  Green card lotterie??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanima me dali je netko dobio zadnjih dana obavijest od GV ili Usafis.org da je dobitnik zelene karte? Znate li nešto o tome?
netko od mojih ukućana dobio je obavijst da je izvučen u lutriji na koju se prijavio prije godinu dana i da sada treba uplatiti 880 $.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2011. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ ne znam točno oko tog kako stoje stvari, ali provjerit ću kod frendice čiji je suprug prije nekih godinu i pol dobio zelenu kartu i sada sretno žive u New York-u (: provjerim pa ti napišem čim mi odgovori

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala.
Sada se u kući vodi rasprava u stotinu smjerova, od toga da se radi samo o izvlačenju love pa do toga da će završiti u nekom ratu na bliskom istoku.Kaos.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a koje te papire traže da im dostaviš ili su samo poslali dopis kongračlejšn, ju hev to pej as 880 ju es dolars i broj računa za uplatu ?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka cast na sreci! Uz toliko srece, zvuci mi nevjerojatno da vas vec nisu izvukli na internet lutriji.

Ako sad uplatis tih 880$, onda ces jamacno za koji dan dobiti i mail da je vas daleki rodjak vama ostavio 30tak milijuna dolara u nekoj africkoj zemlji.

Jesi sigurna da ces moci podnijeti zivot s tolikom lovom i da to bogatstvo nece utjecati na kvalitet odnosa unutar obitelji?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2011. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi platio tih 880 dolara definitivno. pa makar i neošo nigdje.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maminovac.
Šta sam ja sve nadobijala...ih...samo nikako da mi to stigne Sad Laughing

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2011. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ Uh, dobila sam odgovor i djeluje mi da je to što si dobila tek jedan spam. Prijateljica je ovako opisala proces:

- bitno je preko čega ste se prijavili za green card jer jedino američka vlada može i smije izdavati zelene karte, a sve njihove stranice završavaju s .gov

- oni su išli preko stranice www.dvlottery.state.gov i tamo svatko može pronaći detalje oko prijava

- što se tiče troškova, bilo je nekoliko krugova prijavljivanja, ali ti stigne pismo na kućnu adresu s papirima koje treba popuniti i onda čekati, a na internetu se mogu svaki mjesec pratiti brojevi koji su izvučeni

- nakon toga slijedi sastanak određenog datuma u američkoj ambasadi u Zg i ono što je bitno, sve ide preko regularne pošte, dakle ne putem e-maila

i na kraju savjet koji poručuje:

"Dakle bitno je gdje i preko čega se prijavila za Green card - jer ako se prijavljivala i sad ne zna preko čega, kakvi su sve uvjeti onda mi to malo zvuči sumnjivo...

Ako je obavijest stigla preko e-maila onda je sve još sumnjivije, tako da neka doooobro sve istraže i provjere."

Eto, nadam se da je pomoglo i tebi i svima koji su možda u razmišljanju okušati svoju sreću na ovakav način. Prema njihovim iskustvima, rekla bih da se isplati namučiti oko prikupljanja papirologije i ostalih stvari jer sada sretno žive u New York-u. Šmrc i ja bih Very Happy

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2011. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[email protected]

na tu adresu trebam poslati potvrdu uplate koju trebam izvršiti preko Western Union Agency.
Napominju da je sudjelovanje na lutriji besplatno, ali samo izdavanje vize dobitnicima nije besplatno.
Još su ostavili adresu nekog tipa, navodno US ambasade u Londonu.

Uglavnom, u kući su se svi ohladili i govore mi da je rijeć o prijevari.
Sama prijava je išla preko usafis.org. Zanimljivo je da nismo prijavu odradili do kraja jer kada nam je iskočio okvir za odabir kreditne kartice nismo dalje nastavili.

Sada kad usporedim ovaj tvoj link i moj, vidim da se radi o zamijenjenim redoslijedima riječi, a i pravi mail treba ići negdje u Kentaki a ne u London. I na tvojim stranicama za provjeru potreban mi je ulazni broj, koji ja nemam.
Eto, opet sam nasjela. Naivna sam ko magare, ali nada umire posljednja.
Hvala na pomoći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2011. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja tako što uopće ni ne čitam........
jer šanse su 1 naprama 1000000000000000000000000000000000000
da je to blizu istine......
jer jednostavno u ovom svijetu nema dobrih ljudi.....s Obale Bjelokosti........ili slično koji su baš tebi odlučili ostaviti svoje milijune...
da baš....priče za malu djecu,a u tu kategoriju mi spada i ovo....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.02.2011. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ prije nego odlučiš odustati, evo još malo informacija jer možda nije riječ o prijevari (:

frendica je detaljnije propitala supruga jer je on prijavljivao i dobio na lutriji

kaže da se i on prijavljivao putem usafis.org, iako kaže da tada to nije bilo toliko skupo, ali čim se prijavio preko njih, dobio je pismo pozivnicuza sastanak u Ambasadi

na link koji sam zalijepila u prošlom postu direktno se prijavljuje preko Američke ambasade i tamo se ništa ne plaća, ali ako ideš preko agencije kao što je usafis.org onda moraš platiti jer oni popunjavaju prijavu za tebe

kruže priče i da prijavom preko nekih od agencija imaš veće šanse za dobitak green carda

dakle, ako ti je do dobivanja green carda, istraži sve i popuni prijavu jer su ti velike šanse da ćeš dobiti green card

moj savjet: ako možeš i ako te već služi sreća, idi iz RH što dalje možeš jer i sama planiram isto; nama se ovdje ne piše ništa dobro nažalost

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2011. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooj, stalno razmišljam o tome. Iskreno,treba imati "muda" pa otići. Ali ajd, dobro, možda gledam i previše filmova o strašnom životu u SADu. Iako, već sam živjela vani i super se snašla-ali budala ko budala, morala sam se vratiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2011. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne uplaćuj novac!!! to je muljaža...da je netko izvučen, dobio bi poziv od američke ambasade a ne zahtjev da se uplati neki novac...ne nasjedajte prevarantima!

evo kako varaju ljude..oglašavaju se na sve strane za lutriju..neka xy "agencija" preko koje se možeš prijaviti..ti se prijaviš i oni te imaju u svojoj bazi podataka..pričekaju neko vrijeme da sve izgleda normalno, šalju ti obavijest da si izvučen na lutriji ali moraš uplatiti neki iznos na njihov račun..poslije toga, hasta la vista bejbe..od njih ni traga ni glasa a ti se možeš žaliti obami....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2011. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, tvoje objašnjenje je ipak vjerojatnije od onoga što bih ja možda željela.
Neću uplatiti lovu, pa taman nikad ne otišla u Ameriku. A i jbg. šta ću tamo, ja za konobaricu nisam, a ni za glumicu. Ostalo mogu i tu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2011. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ usafis.org nije bilo koja agencija... no dobro, također bih sama bila skeptična prema svemu, al novce bih eventualno uplatila nakon što sam sve provjerila barem 10 puta jer to ide na kraju; sigurna sam da bih potrošila puno vremena na istraživanje oko sveg jer mi ne bi dalo mira u glavi; sve ovisi o željama i potrebama pojedinca - što, kako i gdje se tko vidi u životu Wink pozz i good luck

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: