Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako srbi vide "slučaj Osijek"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 8:36 
Naslov:  Kako srbi vide "slučaj Osijek"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"B92 ISTRAŽUJE: DOSIJE OSIJEK

Dokumentarni film u produkciji B92 govori o aferi "Glavaš" i dešavanjima u ratnom Osijeku u kojem je, tokom bombardovanja grada, poginulo preko hiljadu civila, uglavnom srpske nacionalnosti. Međutim, pored bombardovanja, Srbi su stradali i od pripadnika paravojnih i vojnih formacija, pri čemu su najčešći motivi napada bili nacionalna netrpeljivost i pljačka."

Evo i linka: B92


Nevjerojatni su, i dan danas... Shocked Shocked Shocked

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2006. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kad svatko ima svoju istinu...

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.10.2006. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe ... smješno ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2006. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prije tragično nego smiješno, al mi smo ionako narod koji sve radi naopako pa što ne bi bilo onda i smiješno.. Rolling Eyes

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 9:48 
Naslov:  Re: Kako srbi vide "slučaj Osijek"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je krenulo još će ispasti da smo mi bombardirali Osijek.
I to uglavnom srpske kuće, budući da su naše bile premazane janjećom krvlju i zaštićene kao takve.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Kako je krenulo još će ispasti da smo mi bombardirali Osijek.
I to uglavnom srpske kuće, budući da su naše bile premazane janjećom krvlju i zaštićene kao takve.

ja sam bio opalio 2-3 i po svojoj kući, čisto da ne bude sumnjivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 10:06 
Naslov:  Re: Kako srbi vide "slučaj Osijek"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Dokumentarni film u produkciji B92 govori o aferi "Glavaš" i dešavanjima u ratnom Osijeku u kojem je, tokom bombardovanja grada, poginulo preko hiljadu civila, uglavnom srpske nacionalnosti.


To je dakle vijest renomiranog medija u zemlji koja je po posljednjem izvješću Reportera bez granica 45. po slobodi medija, dok smo mi na 53. mjestu. Zanimljivo. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.10.2006. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ne bi bili ispred nas?
Pa vidiš da oni pišu što god žele, a mi što nam Vlada kaže..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
To je dakle vijest renomiranog medija u zemlji koja je po posljednjem izvješću Reportera bez granica 45. po slobodi medija, dok smo mi na 53. mjestu. Zanimljivo. Smile


Što je tu nelogično? U Srbiji mediji mogu pisati što god hoće.

Historiografija nema veze ni s medijima, ni s "privatnicima" koji upućeni/neupućeni baljezgare bez veze i podgrijavaju mitove.

Ne treba se uzbuđivati, samo pratite više stranih medija.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2006. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brojke i motivi su malo prenapuhani, ali je uglavnom (prema onome što sam ja čuo) - istina...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od kada se to medijima može vjerovati, bez obzira jesu li strani ili domaći?

Jedine dvije stvari koje vjerujem u medijima su sportske vijesti i umrlice, a i to sa rezervom.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
..., ali je uglavnom (prema onome što sam ja čuo) - istina...


Ja sam čuo da je najveća socijalistička baština koju imamo - strah.
On proizlazi iz neizmjerne ljubavi prema neprijatelju. Da nema neprijatelja, pa tko bismo onda bili mi?

Kad pogledate što donose mediji, kako se izjašnjuju ljudi u anketama, kako se bipolarno [ili-ili]razmišlja... vidi se samo jedno, a to je crno-bijeli svijet konstruiran suprotnostima. U kolektivnoj memoriji dobrog dijela javnosti Hrvat je Srbinu antipod, i obrnuto. Iako bi katolik i pravoslavac morali biti iste stvari u dva pakiranja - izuzmemo li Srbe kontekstu, mnogi se Hrvat Hrvatom ne osjeća, a vjerujem da je slično i u srbijanskoj javnosti.

Nacionalni inžinjering od 1945. naovamo [unifikacija] učinio je veliko sranje ljudima složenog etničkog i geografskog podrijetla, koji se zapravo prema cijeloj stvari nisu mogli odrediti kad su im formativne godine prošle u Jugoslaviji među Jugoslavenima.
Zbog negativno konotirane drukčije nacionalne opredijeljenosti (kao civilizacijski suprotstavljene) danas imamo to što imamo - nacionalno jest primitivno. Čim se spomene nacionalni interes, liberal odmahuje glavom, a desničari misle da se radi o obrani najodvratnijih kriminalaca koji sami sebe instaliraju u neke zaštitnike, branitelje, mučenike...

I kad pokušaš ljudima objasniti da se hapšenjem Glavaša ne hapsi general što je sudjelovao u obrani, nego optuženi kriminalac prve vrste ... kad im pokušaš "ubiti" neprijatelja, objašnjavajući da im Srbin domestica vulgaris nije neprijatelj, već prijatelj, oni su spremni otpisati prijatelja, "ubiti" tebe - jer u našem mentalitetu najbolja motivacija proistječe iz antagonizma, a ne iz pozitivnog imperativa.

Drugim riječima, još uvijek učimo kao laboratorijske životinjice, negativnim potkrjepljivanjem.

To su odavno shvatili mediji, koji svoju pastvu hrane ovakvom manom i zahvaljući podgrijavanju mitova održavaju nakladu.

Prostitucija je nerijetko časniji poziv od novinarskog.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2006. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaddemit, maj pojnt igzekli! Da nisi u Brčkom, zaglio bih te i počastio pivom, a to i dalje ne bi bilo drkanje ;-)
Šala mala, stvarno, odličan post!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.10.2006. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne bude "nismo znali", goreopisano novinarstvo u RH najvjernije proklamira RTL. Možda im je zbog ciljanog tržišta izbor lajtmotiva drukčiji, ali to su ti principi. Učvršćuj predrasude i plaši ionako isprepadane ovce.

Mediji su rijetko zainteresirani za pozitivne primjere iz domene hrvatsko-srpskih tema - jer bi velik broj njih bez toga - propao.

Od danas više nema vojske na granici s RS. Naime, srbijanske granice od danas čuva policija. Takve pozitivne pomake nitko ne primjećuje... Što sugerira da ih duboko u sebi zapravo nitko i ne želi.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.10.2006. 23:09 
Naslov:  Re: Kako srbi vide "slučaj Osijek"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e, sad ću si i ja kupit neku novinsku ili Tv kuću i onda ćete saznati kako smo mi, zapravo, tih godina pili kavu dok su po nama padale terorističke granate iz australije.... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: