Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novo rođenje Boleslava Zbunjevića

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prvo je to što se neradi o nikakvoj duhovnosti, jer bi tada to vjerojatno izbacio pod Filozofija i Religija...
Odlučio sam se pod Politika iako je moglo i pod Društvo, al eto ovako mi se činilo bolje...

Eto slažemo se, u tekstu se ne radi o nikakavoj duhovnosti, a nema ni duhovitosti Very Happy ali ako je to tebi super, uživaj Very Happy

*Duhovnost je stanje svijesti u kojem se čovjek predaje razvoju vlastitog duha, kroz vjersku posvećenost Bogu.
*Duhovit-humorističan, šaljiv, ali recimo ne i smiješan, smiješan je npr. onaj koji to ispada slučajno, kao u ovome slučaju ti Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Decentni fasizam. Klizi tinta niz pero Ivice Sole. To su te profinjene strune mrznje. Sto puta ponovi da azdaja jede Hrvate i par debila bi u to moglo i povjerovati.

Ocito da je nas Ivica procvjetao skupa s cvatom demokracije na hrvatski nacin i pod cizmom Velikog Cape i njegovih medija, pa mu se ogadilo sve ono od ranije. I Vjesnik i Besker.

Hoce li za 28 godina Sola pisati o tome kako je njegov stvaratelj umarsirao u urednistvo Glasa i glavnog urednika smijenio, pa postavio svog potrcka, ni manje ni vise, nego dekretom u obliku cijevi AK-47?! Nije valjda da je Solin junak prespavao taj dirljiv cin demokracije.

Hrana je ovo za one koji se iscudjavaju da je Hrvat trener Partizana, a Bosnjak Dinama. Onda malo osobnih obracuna i plasenja djecice avetima proslosti. Loncar, Jakic.

I onda za kraj - jasna i nedvosmislena pouka za one koji ranije redove u tesktu nisu shvatili -> neprijatelj nikad ne spava, sve vrvi jugoslavencinama i mrziteljima Hrvata i svega sto je hrvatsko.

Da covjek nije poznata te priznata licnost u ovoj zatucanoj vukojebini, osoba koja u svakom svom javnom istupu voli spominjati da je procitala i Bibliju i Marxa (drzimo palceve da je procitao jos stogod), netko bi pomislio da je autor pacijent s neurologije, s dijagnozom shizofrene paranoje.

Kadli ono, luconosa desnog pseudointelektualizma...


Zadnja promjena: Leteci mungos; 21.01.2011. 13:48; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › Iako mi politicka uvjerenja i desna orjentiranost @malog_ivice nikako nisu bliski ... ovu kolumnu bi vjerovatno gledao iz drugacijeg svjetla da sam bio u logoru, da sam ostao invalid ili nesto slicno.

Ovako ... nije mi smjesna, svjestan sam da zivot ide onim putem kojim mora ici ... ali se ipak mozemo zapitati ... cemu su ljudi ginuli ?
Jako lijepo sročeno.
Osvrnut ću se samo na tvoj opis mojih uvjerenja.
DESNICA - LIJEVICA ja bi rekao da je to totalno krivi opis nečijh uvjerenja, osim na hrvatskoj sceni gdje kad se okreneš u jednom smjeru onda si lijevičar, a ako se okreneš u drugom, onda si desničar (gledano geografski) iako si kao takav idalje jedna te ista osoba. Dakle taj opis mi je nekako čista pušiona.
Po prirodi sam konzervativniji, i zato mi opis koji se daje u britaniji puno više odgovara:
ili si Liberal ili si Konzervativac.
Ovo desno lijevo je sve nešto nedefinirano.
Kod nas neke lijeve stranke imaju podosta konzervativnije stavove od nekih desnih. Tako da je ovo lijevo - desno i sl. totalna glupost.

No sve u svemu: @Ingo, lijepo si to sročio! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Ingo, ljudi su ginuli da bi se netko na njihovim kostima obogatio. To je tako vazda bilo. Jos za rata su se pikirali i autolakom oznacavali stanovi, kuce, ... jedni u glibu do pasa u rovovima i kanalima oko Osijeka, a drugi u toploj stabskoj sobi crtaju, dijele, zimikaju...

Vecinu sebi, a nesto plijena i istaknutim borcima za ocuvanje unutarnjeg mira. I to je to... nije to neka revolucionarna formula smisljena u 20.st.

Sola je viteski bard tog sustava, on odrzava vatricu medju stadom. Plamen mrznje, na kojem se grade ratovi i dijeli plijen ne smije se nikada ugasiti.

Kao sto mozemo vidjeti - sustav savrseno funkcionira...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prvo je to što se neradi o nikakvoj duhovnosti, jer bi tada to vjerojatno izbacio pod Filozofija i Religija...
Odlučio sam se pod Politika iako je moglo i pod Društvo, al eto ovako mi se činilo bolje...

Eto slažemo se, u tekstu se ne radi o nikakavoj duhovnosti, a nema ni duhovitosti Very Happy ali ako je to tebi super, uživaj Very Happy

*Duhovnost je stanje svijesti u kojem se čovjek predaje razvoju vlastitog duha, kroz vjersku posvećenost Bogu.
*Duhovit-humorističan, šaljiv, ali recimo ne i smiješan, smiješan je npr. onaj koji to ispada slučajno, kao u ovome slučaju ti Very Happy
Da, nedjeluje mi pretjerano duhovan pošto na samo jedan jednostavan način dočaravar proteklih 30 godina, sarkastičan rekao bi.

Ako ja ispadam smješan što ne dijelim tvoje mišljenje, onda je to i ok. Jer osim toga da sam smiješan zbog svog stava nisam vidio nikakvih drugih argumenata.
Zbog toga mi se npr. Mungosovi komentari više sviđaju od tvojih, jer koliko god različite stavove imali s njim se još da kvalitetno i raspravljat koji puta.
Leteci mungos je napisao/la: ›
Decentni fasizam. Klizi tinta niz pero Ivice Sole. To su te profinjene strune mrznje. Sto puta ponovi da azdaja jede Hrvate i par debila bi u to moglo i povjerovati.

Ocito da je nas Ivica procvjetao skupa s cvatom demokracije na hrvatski nacin i pod cizmom Velikog Cape i njegovih medija, pa mu se ogadilo sve ono od ranije. I Vjesnik i Besker.

Hrana je ovo za one koji se iscudjavaju da je Hrvat trener Partizana, a Bosnjak Dinama. Onda malo osobnih obracuna i plasenja djecice avetima proslosti. Loncar, Jakic.

I onda za kraj - jasna i nedvosmislena pouka za oni koji ranije redove nisu shvatili -> neprijatelj nikad ne spava, sve vrvi jugoslavencinama i mrziteljima Hrvata i svega sto je hrvatsko.

Da covjek nije poznata te priznata licnost u ovoj zatucanoj vukojebini, osoba koja u svakom svom javnom istupu voli spominjati da je procitala i Bibliju i Marxa (drzimo palceve da je procitao jos stogod), netko bi pomislio da je autor pacijent s neurologije, s dijagnozom shizofrene paranoje.

Kadli ono, luconosa desnog pseudointelektualizma...
Ako gledamo ovo kroz prizmu neke svojevrsne osvete prema određenim akterima priče... To meže i nemora biti istina, ali poanta kao poanta je nešto drugo...
Jer bez obzira na likove poanta je i dalje ista.
Ja nevjerujem da se Šoli zamjerila Lepa Brena ili Pak Suzana Mančić, osim ako u mladosti nije švrljao s njima pa je to na njemu ostavilo dubok trag?!
I dalje tvrdim koliko god ovo nekome može zvučati kao svojevrsna osveta nekim likovima napomenutim u tekstu... POANTA KAO TAKVA SE NEBI MJENJALA NI DA SU DRUG LIKOVI. A moram priznati da je korisnik Ingo je tu lijepo finiširao sa svojim postom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već davno mi je palo na pamet kako bi bilo sjajno čitati polemike i kolumne između dvojice ljudi..Ivice Šole i dr.Petera Kuzmiča!!!! osječki portali, šta čekate?????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da, nedjeluje mi pretjerano duhovan pošto na samo jedan jednostavan način dočaravar proteklih 30 godina, sarkastičan rekao bi.

Gle ga opet, ne ispadaš smiješan zbog toga što nemamo isto mišljenje o ovome tekstu, već zbog nečega drugog Very Happy duhovan i duhovit nije jedna te ista riječ, samo sam to htio reći, nije mi bila namjera ulaziti u bilo kakve rasprave, a sad mi se čini da me zezaš, jer ne mogu vjerovati da nisi shvatio moj pokušaj duhovitosti Very Happy
Duhovitosti, ne duhovnosti Very Happy Very Happy Very Happy
I rekoh već, ako se to tebi sviđa uživaj Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da, nedjeluje mi pretjerano duhovan pošto na samo jedan jednostavan način dočaravar proteklih 30 godina, sarkastičan rekao bi.

Gle ga opet, ne ispadaš smiješan zbog toga što nemamo isto mišljenje o ovome tekstu, već zbog nečega drugog Very Happy duhovan i duhovit nije jedna te ista riječ, samo sam to htio reći, nije mi bila namjera ulaziti u bilo kakve rasprave, a sad mi se čini da me zezaš, jer ne mogu vjerovati da nisi shvatio moj pokušaj duhovitosti Very Happy
Duhovitosti, ne duhovnosti Very Happy Very Happy Very Happy
I rekoh već, ako se to tebi sviđa uživaj Very Happy
Ja ti se ispričavam jer sam pročitao duhovnosti , a ne duhovitosti što je moja greška.
No i dalje tvrdim da je tekst tragikomičan, sa naglaskom na TRAGI. Iz činjenice da se u suštini ništa pa čak ni lica, nisu promjenila. Wink
Za vrijeme Juge su to bili mladi ljudi pa si onda čak mogao reči vidiš da je red na mladima, danas ni to ne možeš reči jer se radi o istima sa distancom od 30 godina! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da, nedjeluje mi pretjerano duhovan pošto na samo jedan jednostavan način dočaravar proteklih 30 godina, sarkastičan rekao bi.

Gle ga opet, ne ispadaš smiješan zbog toga što nemamo isto mišljenje o ovome tekstu, već zbog nečega drugog Very Happy duhovan i duhovit nije jedna te ista riječ, samo sam to htio reći, nije mi bila namjera ulaziti u bilo kakve rasprave, a sad mi se čini da me zezaš, jer ne mogu vjerovati da nisi shvatio moj pokušaj duhovitosti Very Happy
Duhovitosti, ne duhovnosti Very Happy Very Happy Very Happy
I rekoh već, ako se to tebi sviđa uživaj Very Happy
No i dalje tvrdim da je tekst tragikomičan...


živa istina Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja ti se ispričavam jer sam pročitao duhovnosti , a ne duhovitosti što je moja greška.

Bar sam se lijepo nasmijao Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Iz činjenice da se u suštini ništa pa čak ni lica, nisu promjenila. Wink
Za vrijeme Juge su to bili mladi ljudi pa si onda čak mogao reči vidiš da je red na mladima, danas ni to ne možeš reči jer se radi o istima sa distancom od 30 godina! Wink

pa normalno je da su neka lica još i dalje aktivna. uostalom, zašto ne bi bila? ako se netko bavi sportom, zašto se njime ne bi bavio 30 godina (što aktivno, što funkcionerski), ako je netko medijsko lice, zašto to ne bi bio 30 godina? treba postati tokar nakon 10 godina?
bilo kada možeš izvući nekoliko ljudi za koje je javnost znala i prije 30 godina. samo što, ovako izolirano, djeluje kao invazija zlih staraca. no, nije ni to ono što je bezveze u tekstu.
a bezveze je to što tekst zapravo nema poantu. odnosno, poanta je, kao, da se ništa nije promijenilo. ma, pogledajte oko sebe! ne kažem je li na bolje ili lošije, ali se život itekako promijenio od prije 30 godina!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.01.2011. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Ivice jbg dosadno je na ovom forumu,nema više zanimljivih tema...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Iz činjenice da se u suštini ništa pa čak ni lica, nisu promjenila. Wink
Za vrijeme Juge su to bili mladi ljudi pa si onda čak mogao reči vidiš da je red na mladima, danas ni to ne možeš reči jer se radi o istima sa distancom od 30 godina! Wink

pa normalno je da su neka lica još i dalje aktivna. uostalom, zašto ne bi bila? ako se netko bavi sportom, zašto se njime ne bi bavio 30 godina (što aktivno, što funkcionerski), ako je netko medijsko lice, zašto to ne bi bio 30 godina? treba postati tokar nakon 10 godina?
bilo kada možeš izvući nekoliko ljudi za koje je javnost znala i prije 30 godina. samo što, ovako izolirano, djeluje kao invazija zlih staraca. no, nije ni to ono što je bezveze u tekstu.
a bezveze je to što tekst zapravo nema poantu. odnosno, poanta je, kao, da se ništa nije promijenilo. ma, pogledajte oko sebe! ne kažem je li na bolje ili lošije, ali se život itekako promijenio od prije 30 godina!
To stoji ako konstantno pokušavamo ignorirati ono o čemu se zbilja radi.
Dakle i sam si svjestan da se ovdje ne radi o Mići Dušanoviću koji je komentirao utakmice Jugoslavije pa zatim Hrvatske.
Ovdje se radi o turbo dvoličnosti naroda.
Imamo osobe koje su propagirale jednu priču u svom super turbo uvjerenju, a zatim datom promjenom samo naglo promjenili priču, ovdje imamo novinara koji je bio turbo partijaš sada je turbo demokrat. Helou?
Imaš bivšeg predsjednika koji bio predsjednik u Jugi komunist, zatim ustaša, a zatim glavni propagand NOBa i sl.
To je fascinantno... A i dalje je tu?!
Iste ljude na odgovarajućim mjestima, a nagla "promjena"

Odgovorit ću ti primjerom:
Nedavno je primjećena korupcija u podravci, i svatko od nas se slaže da onaj radnik koji je pakirao vegetu treba ostat radit i sl. No ovdje u priči imamo to da nakon otkrivene pljačke se nemjenja uprava, nego da uprava naglo mjenja način rada po principu... Sad smo se nakrali, ali sad toga više nema, ali ostanimo na pozicijama... i to onda narod popuši?! Very Happy

Promjenilo se stvari dosta u zadnjih 30 godina, ali svijest je ona koja se nije promjenila i dalje smo ostali pušaći kakvi smo bili i prije i dalje nas isti zajebavaju samo sa promjenjenom pjesmom, doduše...
Dobili smo novu valutu, a u današnje vrijeme je ipak valuta ta koja je mjerilo svega.
Pa onda Šola i donekle nije bio u pravu... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja ti se ispričavam jer sam pročitao duhovnosti , a ne duhovitosti što je moja greška.

Bar sam se lijepo nasmijao Very Happy
Čuj moje je da se ispričam ako pogriješim ako priznam grešku, što je po mom nahođenju ljudski.
Hoće li se ili ne i dalje netko poslije toga ismijavat na moj račun to je več njegova stvar. Wink

Lijep pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
a bezveze je to što tekst zapravo nema poantu.


Ima poantu.

Poanta je da bivši svećenik Šola zadrži svoju nevjerojatnu plaću u glavašoidnim novinama, u kojima ne radi nitko pristojan, a koje će uskoro nestati jer gomilaju gubitke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: