Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novo rođenje Boleslava Zbunjevića

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 11:46 
Naslov:  Novo rođenje Boleslava Zbunjevića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Novo rođenje Boleslava Zbunjevića - Kolumna Ivice Šole, srijeda 19.01.2011. Glas Slavonije

Jutro u obitelji Zbunjević 3. siječnja 2011. godine ostat će zapamćeno kao najsretniji dan u njihovom životu. Javljeno im je iz bolnice da im se otac Boleslav nakon 28 godina probudio iz kome.
Boleslav je stradao u teškoj prometnoj nesreći uoči Dana JNA 1982. godine na autoputu bratstva i jedinstva između Gradiške i Broda, i od tada je ležao u bolnici u dubokoj komi. Kada je na vratima sobe ugledao rasplakanu suprugu, u trenutku nije shvatio o kome je riječ, no ubrzo je i sam zaplakao shvativši koga vidi. Nakon što su se izljubili, Boleslav je zamolio novine koje je uvijek čitao od zadnje stranice. Bile su strašno šarene. Na zadnjoj stranici ugledao je svoju ljubimicu Suzanu Mančić, koja mu je jednom donijela sreću i izvukla brojeve koji su mu donijeli devet milijuna dinara koje je požderala inflacija u dva dana. Tolike su godine prošle, pomisli Boleslav, a Mančićka je još uvijek tako lijepa i mladolika. Kada je došao do sportskih stranica, imao je što vidjeti: Prosinečki trener Zvezde, a Vahid Dinama. Bože, kako su se postarali, pomisli. Na stranicama politike veliki intervju Budimira Lončara, a do njega izvješće s promocija knjige omiljenog mu voditelja TV dnevnika Tomislava Jakića. Hm, skoro tri desetljeća su prošla, pomisli Boleslav, a ta dvojica drže se kao momci.

Bitka na Neretvi i Lepa Brena
Na stranicama komentara pak vidio je tekst Inoslava Beškera koji piše nešto kako ima premalo demokracije u našem društvu, što je Boleslava malo zbunilo; sjećao se Beškera iz Vjesnika kada mu je nadimak bio Maoslav jer je bio ljeviji od Partije. Očito da su ga kolege iz Saveza komunista uspjele smekšati.
Dok je listao novine, kroz vrata sobe dopirala je glazba, njegova omiljena pjesma "Glavo luda" od Zdravka Čolića, što ga je podosta oraspoložilo. Kada je nakon te pjesme čuo spikera kako veli da se jedna od "Lokica" ubila, raspoloženje mu je splasnulo. Odlučio je upaliti televiziju, potražiti dnevnik Televizije Zagreb. Vidio je čudesa od kanala, sve u koloru, ali nigdje napisa TVZ. Naleti tako na neki kanal HTV. Prikazivala se Bitka na Neretvi. Boleslav je pogledao na kalendar da nije možda Titov rođendan ili obljetnica smrti jer su tada obično prikazivali partizanske filmove. Nije bila, pa je prebacio na drugi kanal. Otvorio mu se neki RTL. Zbunila ga je količina reklama. Kada je vidio da oglašavaju kako Lepa Brena gostuje u Zagrebu, Boleslav se opet zbuni jer je znao da u njegovo vrijeme takva vrsta zabavljačica nije imala prođu u Zagrebu.

Stranci što jedu beštije
Umoran od svega, Boleslav baci i novine i TV upravljač pa kaže ženi: "Pa i nije se baš puno toga promijenilo u Jugoslaviji u ovih zadnjih trideset godina, sve ista lica u javnosti, samo malo ostarjela." Žena ga sa sažaljenjem pogleda i reče: "Boleslave, Jugoslavija je propala, Hrvatska je nezavisna država!" Boleslav, pomalo ljut, sagne glavu i promrsi: "Užas, ostala je ista i ova moja aždaja, uvijek me pored zdravih očiju uvjeravala u suprotno." Iznerviran krikne: "Pazi što pričaš, glupačo, opet ćeš nam zbog svog nacionalizma natovariti Partiju na vrat. I, tko je ovdje bio u komi 30 godina, ti ili ja?!" Sin, gledajući iz prikrajka tu svađu, molećivo kaže: "Tata, mama, prestanite! Vidio sam da je švicarac pojeo već 6 kuna!" Boleslav se shrvan prekrije plahtom preko lica. Ako se već probudio iz kome da bi vidio ženu i stvarnost kakvu je ostavio prije 28 godina, zašto mora gledati psihički oboljelog sina kojem se pričinjaju stranci što jedu beštije. Tako je izgledalo novo rođenje Boleslava Zbunjevića.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 11:59 
Naslov:  Re: Novo rođenje Boleslava Zbunjevića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iznerviran krikne: "Pazi što pričaš, glupačo, opet ćeš nam zbog svog nacionalizma natovariti Partiju na vrat. I, tko je ovdje bio u komi 30 godina, ti ili ja?!"

Jedino nam preostaje da i dalje šutimo i slegnemo ramenima a hrvatska da ako već pišemo napišemo malim slovom.

Po tko zna koji puta : Bravo Šola!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.01.2011. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Auuuuu,eto zašto ne čitam Glas,baš zbog ovakvih vrhunskih kolumni...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

katastrofa tekst, na razini srednjoškolske zadaćnice!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.01.2011. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj molim te, ja sam pisala bolje zadaćnice u srednjoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
Auuuuu,eto zašto ne čitam Glas,baš zbog ovakvih vrhunskih kolumni...
Pa gde si Very Happy PS: Znao sam da ću od tebe dobiti ovakav komentar. Very Happy
DonQuijote je napisao/la: ›
katastrofa tekst, na razini srednjoškolske zadaćnice!
Nebih se složio, mislim da koliko god bolno zvučalo, prikazuje određeno činjenično stanje.
-nella- je napisao/la: ›
Daj molim te, ja sam pisala bolje zadaćnice u srednjoj.

Ovaj komentar sam također očekivao, zbog naše male rasprave kod foruma Ljubav romantika gdje se nisam složio sa tvojim postovima.
Simbolično je i to što sam znao (osječao) da će tvoj post doći tek nakon par ispucanih odgovora od strane drugih korisnika koji ti također djele mišljenje, da budem precizniji (ti djeliš njihovo), sve po potrebi naravno.

PS: Meni je kolumna odlična zato sam je i stavio.
oduše kolumna mi je presmiješna koliko mi je dobra! Wink


Zadnja promjena: mali_ivica; 21.01.2011. 12:54; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 12:53 
Naslov:  Re: Novo rođenje Boleslava Zbunjevića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Novo rođenje Boleslava Zbunjevića - Kolumna Ivice Šole, srijeda 19.01.2011. Glas Slavonije

Boleslav je stradao u teškoj prometnoj nesreći uoči Dana JNA 1982. godine na autoputu bratstva i jedinstva između Gradiške i Broda, i od tada je ležao u bolnici u dubokoj komi.

Kada je došao do sportskih stranica, imao je što vidjeti: Prosinečki trener Zvezde, a Vahid Dinama. Bože, kako su se postarali, pomisli.

Da, sigurno je čuo za Prosinečkog te 1982. godine, a i kako se ne bi postarao kada je Prosinečki tada imao 13 godina Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Novo rođenje Boleslava Zbunjevića - Kolumna Ivice Šole, srijeda 19.01.2011. Glas Slavonije

Boleslav je stradao u teškoj prometnoj nesreći uoči Dana JNA 1982. godine na autoputu bratstva i jedinstva između Gradiške i Broda, i od tada je ležao u bolnici u dubokoj komi.

Kada je došao do sportskih stranica, imao je što vidjeti: Prosinečki trener Zvezde, a Vahid Dinama. Bože, kako su se postarali, pomisli.

Da, sigurno je čuo za Prosinečkog te 1982. godine, a i kako se ne bi postarao kada je Prosinečki tada imao 13 godina Very Happy
Detalji su tu ipak zbog nečeg drugog, doduše možda se zeznio kod prosinečkog, al sve je ostalo tragikomično točno. Jedan lik mu ne mjenja priču. Poanta je bitna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.01.2011. 13:02 
Naslov:  Re: Novo rođenje Boleslava Zbunjevića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simbolično je i to što sam znao (osječao) da će tvoj post doći tek nakon par ispucanih odgovora od strane drugih korisnika koji ti također djele mišljenje, da budem precizniji (ti djeliš njihovo), sve po potrebi naravno


Pisala sam odgovor onda kad sam pročitala tvoju "temu", a ne onda kad su napisali drugi zato što slažu sa mnom. Čime se ti drogiraš? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.01.2011. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Detalji su tu ipak zbog nečeg drugog, doduše možda se zeznio kod prosinečkog, al sve je ostalo tragikomično točno. Jedan lik mu ne mjenja priču. Poanta je bitna.

Tekst i kolumna su bezveze, pokušaji duhovitosti na razini scenarija za 6. epizodu Jel me netko tražio.

Što je tu toliko dobro i presmiješno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.01.2011. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Detalji su tu ipak zbog nečeg drugog, doduše možda se zeznio kod prosinečkog, al sve je ostalo tragikomično točno. Jedan lik mu ne mjenja priču. Poanta je bitna.

Tekst i kolumna su bezveze, pokušaji duhovitosti na razini scenarija za 6. epizodu Jel me netko tražio.

Što je tu toliko dobro i presmiješno?


Kažem, mali Ivica se drogira. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la: ›
Simbolično je i to što sam znao (osječao) da će tvoj post doći tek nakon par ispucanih odgovora od strane drugih korisnika koji ti također djele mišljenje, da budem precizniji (ti djeliš njihovo), sve po potrebi naravno


Pisala sam odgovor onda kad sam pročitala tvoju "temu", a ne onda kad su napisali drugi zato što slažu sa mnom. Čime se ti drogiraš? osijek031.com smile
O ovome pričam, sad pročitaj svoj post u kojemu nakaradno tvrdiš da postaš odmah nakon čitanja teme...
Čak i ja kad lažem, trudim se da to na nečeg liči Very Happy
Ajmo pogledat tajminge i konstrukciju postova?! Wink

21.01.2011. 11:46
mali_ivica je napisao/la: › Novo rođenje Boleslava Zbunjevića - Kolumna Ivice Šole, srijeda 19.01.2011. Glas Slavonije

21.01.2011. 12:28
DonQuijote je napisao/la: ›
katastrofa tekst, na razini srednjoškolske zadaćnice!

21.01.2011. 12:35
-nella- je napisao/la: ›
Daj molim te, ja sam pisala bolje zadaćnice u srednjoj.
Sadržaj posta ti je maltene identičan, kolumna se može pročitati u 2minute max.

Al ajde nećemo se svađat tvoje je pravo da komentiraš kako želiš, kao i moje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.01.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la (Pogledaj post): › Što je tu toliko dobro i presmiješno?

Baš i ja pokušavam skontati...al mi nešto ne ide.

Ali dobro, tko voli nek izvoli. Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.01.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

markonato je napisao/la: ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Detalji su tu ipak zbog nečeg drugog, doduše možda se zeznio kod prosinečkog, al sve je ostalo tragikomično točno. Jedan lik mu ne mjenja priču. Poanta je bitna.

Tekst i kolumna su bezveze, pokušaji duhovitosti na razini scenarija za 6. epizodu Jel me netko tražio.

Što je tu toliko dobro i presmiješno?
Prvo je to što se neradi o nikakvoj duhovnosti, jer bi tada to vjerojatno izbacio pod Filozofija i Religija...
Odlučio sam se pod Politika iako je moglo i pod Društvo, al eto ovako mi se činilo bolje...
A presmiješno je to što je tekst kao takav uzevši u obzir radnju, iznimno tragikomičan, a pošto sam imao prilike čitati od strane drugih korisnika da je to "srednjoškolski tekst" rekao bih da je i lako shvatljiv!

U onom tragikomičan prevladava više ono tragičan tako da ono smiješan možda manje dolazi do izražaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.01.2011. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako mi politicka uvjerenja i desna orjentiranost konzervativnost @malog_ivice nikako nisu bliski ... ovu kolumnu bi vjerovatno gledao iz drugacijeg svjetla da sam bio u logoru, da sam ostao invalid ili nesto slicno.

Ovako ... nije mi smjesna, svjestan sam da zivot ide onim putem kojim mora ici ... ali se ipak mozemo zapitati ... cemu su ljudi ginuli ?



-----

ps ... evo, ispravio sam Smile


Zadnja promjena: Ingo; 21.01.2011. 13:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: