Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Znanje projekt menadžera webdev tima?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilke je napisao/la: ›
Zbog širenja posla, u potrazi smo za novim talentiranim članovima tima te raspisujemo ovaj natječaj za project managera eCommerce tima.

http://www.posao.hr/oglasi/project-manager-ecommerce-tima-m-z/286844/

Ako znate nekoga tko bi mogao biti zainteresiran, neka se javi.

Kandidat mora jako dobro poznavati kulturu web developmenta. Ukoliko vam je bar jedan od pojmova “PPC, Google Analytics, conversion rate, API, payment gateway, HTML, CSS, PHP, ZEND, javascript” nepoznanica, tada NISTE kandidat za ovaj posao. Kandidati s iskustvom vođenja web development tima imat će veliku prednost.
Ja mislim da ovakav oglas necete nigdje naci van nase lijepe nam drzave! Imao sam pun k.. prilika razgovarati (prijateji) koji zive u stranim drzavama programeri,web dizajner itd. uglavnom kad im ja ili netko do mojih prijatelja kazem da radim 5 vrsta poslova u firmi oni se zgrazaju i pitaju pa koliku ti placu imas Smile reko nepitaj.. oni nemogu vjerovati da si mi dopustamu takvo sto.. prvenstveno jer rezultat takvog posla nemoze biti dobar niti konkurirati vanjskom trzistu... Inchoo mozemo izostaviti jer imaju u nekoliko drzava urede i radnike ali opet ni oni tamo ne traze nebulozne zahtjeve kao ovi kod nas.. nikada necemo na zelenu granu!

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: ›
zato sto kod nas ljudi posao dobijaju preko stele i svaki posao (cast iznimkama) obavlja netko tko je "rođo" od onog kome to treba napraviti... jer zasto bi ja angažirao nekog tko ima dobre reference ako imam rođu koji se u to "kuži" i on ce mi to sve napraviti... bez obzira sto on nije strucan

ovo me podsjeca na natjecaj koji je Matejašić (spin) raspisao prije jedno 2 godine možda i više, di je tražio isto nesto tako, proslo se hrpetina testiranja ovog onog i na kraju zaposli rođaka svog jer mu nitko drugi nije paso i to sve za placu od nekih 3900 kn


Ovdje se radi o privatnom sektoru. Poslodavac poduzetnik može zaposliti koga god hoće, i nitko mu ne može zamjeriti. Ako zaposli idiota rođaka, to je samo njegov problem. Istina je, najčešće se zapošljavaju rođaci i prijatelji - pa nije li to razumljivo samo po sebi. Ako rođaci ne znaju posao, to je samo na štetu onoga tko ih je zaposlio.

No kad poduzetnik privatnik ima potrebu za znanjima i sposobnostima koja mu ne može pružiti rođak, ako ima mozga, zaposlit će najboljeg kandidata. Uvjeren sam da ova firma Inchoo nije raspisivala natječaj da bi zaposlila rođaka, jer to može i bez natječaja.

Problem je samo u tome što rijetki hrvatski poslodavci, koji se bave bilo kakvim poslom koji nadilazi građevinu ili rentanje, i imaju potrebu za stručnim kadrom - taj stručni kadar ne mogu dobiti! Nema ga. Kladim se da u Hrvatskoj nema 10 nezaposlenih ljudi koji bi 100% ispunili očekivanja ovoga poslodavca Inchoo, bez da ih mjesecima zapravo doškolavaju. Što nudi ETF, FER i slična sranja?

Rijetki poduzetnici ne mogu niti uvesti stranu radnu snagu, jer im država ne dozvoljava. Naime, država bi na ovo vrlo lako odgovorila brojem nezaposlenih elektrotehničara. Država ne dozvoljava da se posao razvija. U Kini i Indiji zacijelo ima na tisuće podobnih kandidata, koji bi sutra došli raditi u Osijek, ali Hrvatska im ne dozvoljava, jer mi imamo nezaposlene. To je jedan zatvoreni krug, i čovjeku postane zlo samo kada o tome razmišlja. Čudo je samo da se nisu svi već davno pokupili i otišli raditi posao u civiliziraim zemljama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="W.M. Felt";p="342231"]
lavic je napisao/la: ›
Rijetki poduzetnici ne mogu niti uvesti stranu radnu snagu, jer im država ne dozvoljava. Naime, država bi na ovo vrlo lako odgovorila brojem nezaposlenih elektrotehničara. Država ne dozvoljava da se posao razvija. U Kini i Indiji zacijelo ima na tisuće podobnih kandidata, koji bi sutra došli raditi u Osijek, ali Hrvatska im ne dozvoljava, jer mi imamo nezaposlene. To je jedan zatvoreni krug, i čovjeku postane zlo samo kada o tome razmišlja. Čudo je samo da se nisu svi već davno pokupili i otišli raditi posao u civiliziraim zemljama.

Vjeruj mi ni to nebi zazivilo kad bi strani drzavljani vidjeli koliko bi bili placeni za svoj posao i da znaju sta ih ceka da ce radti 10 vrsta poslova a biti ce placen za jedan.. he.. mozda kojeg tamo iz indije.. neki su se pokupili i osli ali ti su imali novaca i nekoga vani.. vecina ih nema novaca da predje granicu nije to samo tako otici van raditi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.01.2011. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella de molim te...nemaš ti pojma, pa jer nisi čula za Bill MANICHE Gatesa??? on ti je faca...čovjek ima milijarde....

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2011. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da ovakav oglas necete nigdje naci van nase lijepe nam drzave!


naravno, vani team leaderi pojma nemaju web developementu, pojma nemaju što im rade ljudi u timu i pojma nemaju što im klijenti traže.

ovo je tragično, ja sam siguran da ste dobrano nasmijali ekipu svojim postovima..barem vide da tu kaididata za njih nema..tj nitko uopće ni ne razumije što traže, a kamoli da zadovoljava.

@audi tu se piše ozbiljno Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 16:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Caleb je napisao/la (Pogledaj post): › Ja mislim da ovakav oglas necete nigdje naci van nase lijepe nam drzave!


naravno, vani team leaderi pojma nemaju web developementu, pojma nemaju što im rade ljudi u timu i pojma nemaju što im klijenti traže.

ovo je tragično, ja sam siguran da ste dobrano nasmijali ekipu svojim postovima..barem vide da tu kaididata za njih nema..tj nitko uopće ni ne razumije što traže, a kamoli da zadovoljava.

@audi tu se piše ozbiljno Cool
Pratim tvoje poruke na osijek031 i mogu doci do zakljucka da si "decko" s dubokim đepom jer kad netko potrosi za jednu subotu 400-500kn sve to govori a sad jel ti to placa mama ili tata ili su ti sredili dobar posao necu ulaziti u to niti me zanima sve dok mi ne stanes na put..

da ekipa ce se nasmijati jer para stize i briga me za ostale guzice ja cu vrtiti lovu a vi stoka radite za zrak a to je tipicna hr. prica..

ti ocito nemas pojma kako se vani radi i kakvi su uvjeti a ovo sve kod nas je iskoristavnja a nagrada ne postoji a to vec svi znaju osim tebe cini mi se.. btw. sobzirom da se bavim dizajnom i suradjujem s programerima odnosno znam ih rade poslove za koje nisu ni zaduzeni ali eto mora se ako neces mozes ici ili neces dobiti placu.. stoga si prisiljen raditi sve poslove i prilagoditi se i raditi do 8 navecer i jos nositi kuc posao.. i to za mizernih 3000kn..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2011. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Pratim tvoje poruke na osijek031 i mogu doci do zakljucka da si "decko" s dubokim đepom jer kad netko potrosi za jednu subotu 400-500kn sve to govori

ooo pa drago mi je, evo budem te dodao na listu fanova.
ako nije problem, preporuči me nekoj frendici dobroj Very Happy
ja sam opet za tebe siguran da nemaš para jer si tipični sroljo koji samo kuka a ništ ne radi.
POJMA nemaš što je taj posao, POJMA nemaš kako se radi u dotičnoj firmi..
da ti to svedem na neki jezik razumljiv tebi, recimo da ćeš u budućnosti konobar..pa kao konobar moraš znati raditi na kasi,moraš znati raditi s aparatom, moraš znati koja pića imaš u lokalu, moraš znati njihove cijene..i jš štošta..
ili pretjerujem?kako je vani?jedan nosi tacnu,drugi je šanker,treći pravi kave,četvrti izdaje račun,peti to sve nadgleda?? Laughing Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
ooo pa drago mi je, evo budem te dodao na listu fanova.
ako nije problem, preporuči me nekoj frendici dobroj Very Happy
ja sam opet za tebe siguran da nemaš para jer si tipični sroljo koji samo kuka a ništ ne radi.

Meni je zao sto si ti ostao uvrjeđen vjerojatno te pogodilo a sta da ti ja radim..
Citat: ›
POJMA nemaš što je taj posao, POJMA nemaš kako se radi u dotičnoj firmi..
da ti to svedem na neki jezik razumljiv tebi, recimo da ćeš u budućnosti konobar..pa kao konobar moraš znati raditi na kasi,moraš znati raditi s aparatom, moraš znati koja pića imaš u lokalu, moraš znati njihove cijene..i jš štošta..
ili pretjerujem?kako je vani?jedan nosi tacnu,drugi je šanker,treći pravi kave,četvrti izdaje račun,peti to sve nadgleda?? Laughing Laughing Laughing
Usporedba ti je malo jaca strana! btw. ja svoj posao radim vec 5godina stoga promasio si metu Smile ovaj.. di je taj admin ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2011. 18:31 
Naslov:  Re: Znanje projekt menadžera webdev tima?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je je ...sve neki znalci a nitko nije uopće shvatio što oni traže.

ajmo caleb od početka..pokušat ću bit ozbiljan po prvi put na ovom forumu.

dakle pročitaj pažljivo njihov oglas pa mi citiraj dio u kojem oni zahtijevaju da osoba zna raditi u navedenim programskim jezicima/tehnologijama?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 20:11 
Naslov:  Re: Znanje projekt menadžera webdev tima?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Je je ...sve neki znalci a nitko nije uopće shvatio što oni traže.

ajmo caleb od početka..pokušat ću bit ozbiljan po prvi put na ovom forumu.

dakle pročitaj pažljivo njihov oglas pa mi citiraj dio u kojem oni zahtijevaju da osoba zna raditi u navedenim programskim jezicima/tehnologijama?

"Kandidat mora jako dobro poznavati kulturu web developmenta. Ukoliko vam je bar jedan od pojmova “PPC, Google Analytics, conversion rate, API, payment gateway, HTML, CSS, PHP, ZEND, javascript” nepoznanica, tada NISTE kandidat za ovaj posao. Kandidati s iskustvom vođenja web development tima imat će veliku prednost. "

Dakle moras sve pojmove znati i ukoliko jedna od njih neznas nisi za to radno mjesto! A sad hoce li taj kandidat znati osnove ili biti ekspert u svemu nije bitno mora znati... Inace oglas je stvarno odlican! Ratata... evo ti!


* komunikacija s klijentima i partnerskim poduzećima tijekom prodajnog procesa
* utvrđivanje projektnih zahtjeva, izrada specifikacija i planiranje rada na eCommerce projektima
* vođenje članova tima i komunikacije s klijentima tijekom rada na eCommerce projektima
* odgovornost za vlastite rezultate i rezultate tima
* pisanje članaka na korporativnom blogu (http://inchoo.net)
* komunikacija prema klijentima odvija se na engleskom jeziku


"Pošto su nam svi klijenti stranci, odlično poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu je obavezno." Taj koji dobije to radno mjesto ima da dobije placu od 10 000kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2011. 20:29 
Naslov:  Re: Znanje projekt menadžera webdev tima?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, kao što oglas kaže, moraš znati te pojmove..nitko ne kaže da moraš znati programirati, raditi oglasne kampanje ili dizajnirati.
MORAŠ znati što ovi pojmovi znače kako bi mogao komunicirati s klijentima.
Jel ti to razumiješ?
Što po tebi jedan project manager mora znati?Photoshop?
Svaki deloper zna za ove pojmove i zna što znače..da me u pola noći probudiš i pitaš nešto u vezi PPC-a,dobit ćeš odgovor iako se time direktno ne bavim,razumiješ?
Nabrojane stvari su neke osnove u današnjem svijetu Web razvoja i svaki projekt lider ih MORA znati!

u suprotnom:

klijent:hello, we wolud like to make PPC campaign with defined maximum CPC for our webshop site.We need experts to manage our campaign and target best keywords for our business.
ti: uhm ok, let me google that.

jel sad shvaćaš?
ako ne, jednostavno pročitaj njihov oglas 10-tak puta, pa onda moj post.
(natjerao si me da po prvi put budem ozbiljan na ovom forumu i napišem post koji nema svrhu provocirati nekoga Very Happy )platiti ćeš to! Smile


Zadnja promjena: maniche; 03.01.2011. 20:36; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 23:22 
Naslov:  Re: Znanje projekt menadžera webdev tima?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › iako se time direktno ne bavim,razumiješ?


Cime se tocno bavis, osim prezentiranjem tudjih radova kao svojih Question Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: