Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Znanje projekt menadžera webdev tima?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2010. 14:20 
Naslov:  Znanje projekt menadžera webdev tima?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trema proizašla iz: Inchoo traži projekt menadžera eCommerce tima

tamna strana je napisao/la: ›
iskreno..ako i postoji netko tko to sve zna...nisam siguran da ce se prijaviti...vec ce pokušati nešto samostalno napraviti s karijerom...
jer ipak...budimo realni....Rvati ne vole kad im se šefuje

Tko ima potrebna znanja koja se traže za ovu poziciju, i vidi ovaj oglas sigurno bi se prijavio - barem ja tako mislim. Da meni ne treba još godina i pol do završetka faxa - istog trena bih se prijavila.

Znam za većinu ovih pojmova, a i sama radim u HTML-u, a uskoro intenzivnije počinjem učiti PHP, CSS i JavaScript, jer me zanimaju navedeni programski jezici. Već sam prije radila XHTML i CSS (u Dreamweaver-u), ali želim što bolje poznavati programske jezike, zbog toga konstantno želim to učiti.

Radim i CMS-u (WordPress i Joomla), ali nije toliko bitno, s obzirom da nije navedeno na popisu i nije toliko zahtjevno kao programiranje.

A sad, jednog dana, nakon završetka faxa...tko zna...ako bude ovakvog natječaja, ne bih se nimalo dvoumila prijaviti se ili ne. Wink

Sretno ekipi iz Inchoo-a i nadam se da će pronaći kvalitetnu osobu za ovu poziciju!


Zadnja promjena: Stella1989; 02.01.2011. 14:18; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.01.2011. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
zašto ne bi poslao?! ako su plaća i uvjeti rada dobri...?!

Slažem se s tobom, pogotovo jer firma poput Inchoo-a je jedna od malo kvalitetnih u gradu, usudila bih se reći i u Slavoniji. Vjerojatno dosta leži u tome što ne posluju s ni jednom firmom iz Hrvatske. Wink

Tko zna sve potrebno za ovaj posao bio bi lud da se ne prijavi jer je ovo i više nego odlična prilika.

@lavic...misliš li da dvadesetak djelatnika Inchoo-a ne zna sve kad su poslali zamolbu u Inchoo ili su ipak pametni i sposobni i uvidjeli su da je baš ta firma pravi odabir za njih?

Inchoo ne zapošljava nesposobne i one koji samo imaju diplomu, a ne znaju svoje znanje i vještine primijeniti u praksi - već obratno.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.01.2011. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tko ima potrebna znanja koja se traže za ovu poziciju, i vidi ovaj oglas sigurno bi se prijavio - barem ja tako mislim. Da meni ne treba još godina i pol do završetka faxa - istog trena bih se prijavila.
Znam za većinu ovih pojmova, a i sama radim u HTML-u, a uskoro intenzivnije počinjem učiti PHP, CSS i JavaScript, jer me zanimaju navedeni programski jezici. Već sam prije radila XHTML i CSS (u Dreamweaver-u), ali želim što bolje poznavati programske jezike, zbog toga konstantno želim to učiti.
Radim i CMS-u (WordPress i Joomla), ali nije toliko bitno, s obzirom da nije navedeno na popisu i nije toliko zahtjevno kao programiranje.


Stella, danas svaki klinac zna raditi u html/css-u...mi ih stručno zovemo "od susjeda mali".
Da uopće znaš što je project leader, skužila bi da nije potrebno znanje u radu s nabrojanim jezicima nego poznavanje terminologije kako bi mogla komunicirati s klijentima i ostatkom tima.
I vjeruj mi, nivo na kojem oni rade i stvari koje rade..tebi su totalna nepoznanica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2011. 0:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Stella, danas svaki klinac zna raditi u html/css-u...mi ih stručno zovemo "od susjeda mali".
Da uopće znaš što je project leader, skužila bi da nije potrebno znanje u radu s nabrojanim jezicima nego poznavanje terminologije kako bi mogla komunicirati s klijentima i ostatkom tima.
I vjeruj mi, nivo na kojem oni rade i stvari koje rade..tebi su totalna nepoznanica.

Ustvari, prilično dobro znam što rade - backendaši, frontendaši, a što project manageri, ali o tome radije ne bih. Što se programskih jezika tiče, zbog sebe bih voljela što više naučiti. Znam da napredno poznavanje PHP-a, CSS-a i ostalih informatičkih tehnologija nije ono što se zahtijeva od project mangera, ali ne može štetiti ako se dublje poznaju određena područja.

Totalno si promašio poantu mog posta.

Lijep pozdrav

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.01.2011. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: ›
tko zna to sve, zaisugrno nece poslati prijavu kod Vas... al nevazno je to

zašto ne bi poslao?! ako su plaća i uvjeti rada dobri,


zato sto ako to sve imas u malom prstu definitivno imas mogucnost da pronađes klijenta kojem ces ponuditi sve ono sto nudi doticna firma i naplatiti mu to kako spada ZA SEBE a ne za drugog i da ti od toga dobijes mrvicu...

al otom potom, vidim da je ovdje Inchoo Rolling Eyes pojam i da su naj naj i da ce svi kod njih raditi Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: › zato sto ako to sve imas u malom prstu definitivno imas mogucnost da pronađes klijenta kojem ces ponuditi sve ono sto nudi doticna firma i naplatiti mu to kako spada ZA SEBE a ne za drugog i da ti od toga dobijes mrvicu...
U Hrvatskoj vjerojatno neces naci takvog klijenta (poslujuci iskljucivo na trzisnim nacelima). I za ostala trzista se moras potruditi, kao sto se trude milijuni drugih, od kojih tek rijetki uspiju.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2011. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: ›
Ustvari, prilično dobro znam što rade - backendaši, frontendaši, a što project manageri


ma zezaš!?!Very Happy


@lavic..odraditi kvalitetan gui,seo,webshop sustav..sve to u jednoj osobi..mozda chuck norris,al sumnjam.
i sve da netko to moze,tesko da bi ga i jedna ozbiljna firma angazirala za takav projekt.
uostalom,oni to ni ne traze.ne kuzim sto tipkaju ljudi koji pojma nemaju i spamaju bezveze..

nego mungos,sto je s tobom?nekako mi se cini da bi ti mogao probati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2011. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
ma zezaš!?!Very Happy

Ne zezam. Samo ću reći da učim od najboljeg - i da znam o čemu pričam. Wink
maniche je napisao/la: ›
ne kuzim sto tipkaju ljudi koji pojma nemaju i spamaju bezveze..

Iznenadio bi se što neki ljudi znaju, ali zapravo ti o tome nemaš pojma. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2011. 13:00 
Naslov:  Re: Inchoo traži projekt menadžera eCommerce tima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne,stella.ne bih se iznenadio..poznajem scenu,znam koje su djevojke vrijedne spomena.
takodjer,znam da ti o svemu nesto znas a zapravo ne znas nista.dakle,ti me ne mozes iznenaditi.

usutkaj me jednim svojim projektom ali do tada,za boga miloga, ne trpaj sebe i ovakvu firmu u istu recenicu.
jedini razlog tvog postanja tu je poznanstvo s nekim tko tamo radi.
poznajem ih i ja ali me to ne cini strucnjakom.
nadam se da ce admini obrisati sve ovo a pogovoto tvoje pametovanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2011. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
ne,stella.ne bih se iznenadio..poznajem scenu,znam koje su djevojke vrijedne spomena.
takodjer,znam da ti o svemu nesto znas a zapravo ne znas nista.dakle,ti me ne mozes iznenaditi.

usutkaj me jednim svojim projektom ali do tada,za boga miloga, ne trpaj sebe i ovakvu firmu u istu recenicu.
jedini razlog tvog postanja tu je poznanstvo s nekim tko tamo radi.
poznajem ih i ja ali me to ne cini strucnjakom.
nadam se da ce admini obrisati sve ovo a pogovoto tvoje pametovanje.

Stvarno si... Rolling Eyes

Uopće ne znaš koja su moja znanja i sposobnosti, tako da bolje ti ne pametuj!

Informatikom se bavim još od osnovne škole, i jako puno toga znam. A ne sumnjam da ću kroz godinu-dvije pokazati da sam dorasla ozbiljnijim stvarima poput Inchoo-a.

I ne, ne čini me poznanstvo stručnjakom, niti sam rekla da sam stručnjak. Dosta znam i konstantno učim. Slobodno mogu reći da imam potencijala i želje za učenjem i napredovanjem. I ne zanima me što ti misliš o tome.

Samo ću ti reći da si se ružno ponio i ovo izgleda kao omalovažavanje. Ali dobro, svatko ima pravo na svoje mišljenje.

I iskreno se nadam da ću uspjeti i pokazati ovakvima kao što si ti da nemaju pojma o drugima i o njihovima znanjima i sposobnostima - i da uz trud i rad mogu uspjeti!

Pozdrav

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.01.2011. 13:22 
Naslov:  Re: Inchoo traži projekt menadžera eCommerce tima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ok stella sve 5..želim ti puno sreće ali ovo nije topic o tome tko bi želio biti team leader za par godina nego o tome tko to može biti sada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2011. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
ok stella sve 5..želim ti puno sreće ali ovo nije topic o tome tko bi želio biti team leader za par godina nego o tome tko to može biti sada.

Razumijem, ali isto tako mislim da nije lijepo na neki način vrijeđati nekoga i omalovažavati njegovo znanje i sposobnosti i pokušati ga ubiti u pojam. Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.01.2011. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Razumijem, ali isto tako mislim da nije lijepo na neki način vrijeđati nekoga i omalovažavati njegovo znanje i sposobnosti i pokušati ga ubiti u pojam. Smile


Ovdje nitko ne zna ništa o ničijim znanjima i sposobnostima, nego se pretpostavlja.

Prijavite se na natječaj. Neka o vašim znanjima i sposobnostima sudi privatnik koji zapošljava. Najgore je ne činiti ništa. Prijavljivanjem na natječaj ne možete ništa izgubiti. Teško da i poslodavac očekuje wunderkinda, imajući na umu sustav obrazovanja i znanosti u Hrvatskoj (valjda zato ni traži fakultet, u informatici se, po mojoj laičkoj procjeni, ljudi ionako bolje obrazuju samostalno).

lavic je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
lavic je napisao/la: ›
tko zna to sve, zaisugrno nece poslati prijavu kod Vas... al nevazno je to

zašto ne bi poslao?! ako su plaća i uvjeti rada dobri,


zato sto ako to sve imas u malom prstu definitivno imas mogucnost da pronađes klijenta kojem ces ponuditi sve ono sto nudi doticna firma i naplatiti mu to kako spada ZA SEBE a ne za drugog i da ti od toga dobijes mrvicu...

al otom potom, vidim da je ovdje Inchoo Rolling Eyes pojam i da su naj naj i da ce svi kod njih raditi Wink


U ovakvima je problem. Ovaj lavic čisto sumnja, on ne vjeruje da netko to zna, a tko zna neće se prijavljivati, itd., a nešto mu je i firma mrska.

Laf hoće reći da su Hrvatine toliko poduzetne da će svaki od nas napraviti vlastiti posao, umjesto da radi za plaću. To zvuči kao science fiction komedija. Pa Hrvat je zadnji u Europi po poduzetničkoj inicijativi. Hrvat je najneskloniji riziku u Europi. Baš suprotno, Hrvat će zadnji pokrenuti vlastiti posao umjesto plaće. Hrvat će bez problema, kaže lavic, naći svoga klijenta, i taj će ga dobro platiti. Kamo sreće da je lavic u pravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.01.2011. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › ... u informatici se, po mojoj laičkoj procjeni, ljudi ionako bolje obrazuju samostalno).

Slažem se. Wink

A što se tiče klijenata...mora se (podosta) raditi na tome da ih privučete, pogotovo danas. Ne može sad neki Pero Perić doći i reći da sve zna i odjednom će osnovati firmu, imati najbolje ljude i klijentelu u roku - odmah. Ne ide to tako.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.01.2011. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › U ovakvima je problem. Ovaj lavic čisto sumnja, on ne vjeruje da netko to zna, a tko zna neće se prijavljivati, itd., a nešto mu je i firma mrska.

Laf hoće reći da su Hrvatine toliko poduzetne da će svaki od nas napraviti vlastiti posao, umjesto da radi za plaću. To zvuči kao science fiction komedija. Pa Hrvat je zadnji u Europi po poduzetničkoj inicijativi. Hrvat je najneskloniji riziku u Europi. Baš suprotno, Hrvat će zadnji pokrenuti vlastiti posao umjesto plaće. Hrvat će bez problema, kaže lavic, naći svoga klijenta, i taj će ga dobro platiti. Kamo sreće da je lavic u pravu.


jednim djelom si u pravu , to je SF i u pravu si da ce se mnogi kod nas to usuditi ali misljenja sam da ne iz tih razloga koje ti navodis vec zato sto kod nas ljudi posao dobijaju preko stele ( ne ovdje nemislim na posao kao stalni posao iako je i to stela u vecini slucajeva) i svaki posao (cast iznimkama) obavlja netko tko je "rođo" od onog kome to treba napraviti... jer zasto bi ja angažirao nekog tko ima dobre reference ako imam rođu koji se u to "kuži" i on ce mi to sve napraviti... bez obzira sto on nije strucan

no ja sam tu malo skrenio s teme, moji upisi su otisli u krivom smjeru... njihova svrha je bila da ukazem da smatram malo prevelike uvjete koje traze u natjecaju i to mi je upalo u oci... ovo me podsjeca na natjecaj koji je Matejašić (spin) raspisao prije jedno 2 godine možda i više, di je tražio isto nesto tako, proslo se hrpetina testiranja ovog onog i na kraju zaposli rođaka svog jer mu nitko drugi nije paso i to sve za placu od nekih 3900 kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: