Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka TV plaćana novcem iz Fimi medije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.12.2010. 10:05 
Naslov:  Osječka TV plaćana novcem iz Fimi medije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Čekao sam da ovo stavi Mungos ili Felt, no nisam dočekao...
Nadam se da tema neće biti obrisana, jer je riječ o televiziji koja surađuje sa ovim portalom.
Ovo je javna tajna , no sada imamo i izjavu glavnog operativca Barišića. Mene zanimaju dvije stvari.
1) Zašto "najbolji" istraživački novinar u Hrvatskoj Drago Hedl ništa ne piše o ovome? Je li moguće da nema nikakva saznanja o ovome ili ne želi pisati o tome? Jeli moguće da dotični nije znao na koji se način financira OSTV kada je o tome brujio cijeli grad!?
2) Hoće li gospoda Hedl, Pecnik, Flauder nakon ovoga podnjeti ostavke na OSTV, jer ipak oni kao "moralne vertikale" društva bili su plaćani sa prljavim novcem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nijedan medij nije neovisan a posebno lokalni i komercijalni.
KAd vidimo kako radi HTV sa poltikom ili nova tv irtl sa npr agrokorom ili tele2 ili ht ili vipom onda znas da ce nest ou njihovim vijestima biti prikazano malo drugacije.
No to svi znamo ..
Hedl ako nije znao za to onda nije baš takva njuška za kakvu se voli prikazivati a ako je znao onda se i on može naći u svojim tekstovima.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 11:14 
Naslov:  Re: Osječka TV plaćana novcem iz Fimi medije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Svi mediji su manje ili više svojevrsni "Politički Zabavnici". Upitan je samo politički predznak, pa tako imamo Sanaderov, Glavašev, Đapićev ili neki drugi "Politički Zabavnik". Preduvjet da bi mediji bili neovisni, je ekonomska neovisnost, i dok god toga nema, mediji će biti pod izravnim utjecajem političkih ili nekih drugih moćnika.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 15:08 
Naslov:  Re: Osječka TV plaćana novcem iz Fimi medije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simo ovdje se ne radi o uređivačkoj politici medija, nego o izravnom upumpavanju novaca stečenih kriminalom, u koje su umješani ministar branitelja i predsjednik Sabora.

I to u medijsku kuću koja, da se poštivao zakon ne bi trebala postojati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što je već napisano..niti jedn medij nije neovisan, posebice lokalni mediji.
Isto tako je javna tajna kako se financira STV,kako se pere lova, Glas Slavonije bla bla bla i sve to iako zapravo, to već dosta dugo nije tajna.
Šteta ekipe na Osječkoj ako propadnu..imaju malo zaposlenih ljudi(barem mislim), a imaju kud i kamo bolji program od npr. STV-a i Vinkovačke koji imaju puno više zaposlenih.
Isto tako mi se čine objektivniji od STV-a npr, ali to ne mogu reći da sigurnošću jer ne pratim lokalne televizije baš toliko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
studenac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›


Čekao sam da ovo stavi Mungos ili Felt, no nisam dočekao...
Nadam se da tema neće biti obrisana, jer je riječ o televiziji koja surađuje sa ovim portalom.
Ovo je javna tajna , no sada imamo i izjavu glavnog operativca Barišića. Mene zanimaju dvije stvari.
1) Zašto "najbolji" istraživački novinar u Hrvatskoj Drago Hedl ništa ne piše o ovome? Je li moguće da nema nikakva saznanja o ovome ili ne želi pisati o tome? Jeli moguće da dotični nije znao na koji se način financira OSTV kada je o tome brujio cijeli grad!?
2) Hoće li gospoda Hedl, Pecnik, Flauder nakon ovoga podnjeti ostavke na OSTV, jer ipak oni kao "moralne vertikale" društva bili su plaćani sa prljavim novcem?


Naravno da oni o tome ništa ne znaju... osijek031.com smile

_________________
Dok je ovaca bit će i šišanja. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neke plaćaš, neke posjeduješ. Niš spektakularno! Smile
Također, koliko je članaka u novinama objavljivano na osnovu prijateljstava, ovaj ovog zamolio... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 20:47 
Naslov:  Re: Osječka TV plaćana novcem iz Fimi medije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HDZ placa OSTV, a HDSSB besplatno koristi STV

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2010. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inspektor Maska je napisao/la: ›
Simo ovdje se ne radi o uređivačkoj politici medija, nego o izravnom upumpavanju novaca stečenih kriminalom, u koje su umješani ministar branitelja i predsjednik Sabora.

I to u medijsku kuću koja, da se poštivao zakon ne bi trebala postojati.


To su samo tehnikalije. Par kaznenih dijela više ili manje. Cilj je isti.
Imati medije kojima ćeš moći ovčicama servirati ispašu koju će gutati.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.12.2010. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd da je nešto i u Osijeku završilo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.12.2010. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Čekao sam da ovo stavi Mungos ili Felt, no nisam dočekao...


Felt je već potrošio tastaturu pišući o OSTV, samo što je ista bila zanimljiva dok su na vlasti bili Đapićevci, koji su nakon što je investitor Biloš tu televiziju kupio, istu koristili na neprimjeren način (da li ju još uvijek tako koriste, ja to ne znam, jer ne gledam niti jednu lokalnu tv postaju u Hrvatskoj - ne gledam čak ni clipove koje nudi ovaj portal, nego samo čitam pisani sažetak, da je sreće ne bi čitao ni Glasove članke, ali to je pitanje za redakciju Osijek031).

No tu su nam se našli Hdssb-ovci moralizirati o "neovisnosti" medija. To je stara šema - svi su govna, a ne samo mi. Kada biraš između govana, izbor nije lak. No nisu svi govna, nismo još toliko propali.

Ostv jest u početku bio projekt koji je Hdz financirao da bi se u Osijeku mogla čuti i pokoja rečenica koja ne glorificira ratnog zločinca Glavaša. Naime, dotad smo imali samo medijski centar Glavaš (Stv i Glas Slavonije). U ono vrijeme prije izbora, usuđujem se procijeniti, Ostv ipak nije dosegla nivo Goebbelsovske propagande koji Stv i Glas suvereno drže već godinama (otkako je Glavaš rastjerao sve pristojne novinare iz Glasa, a na mjesto glavnog urednika instalirao svoju prijateljicu Marketić).

No nisu svi isti, kako bi voljeli Hdssb-ovci. Afere Sanaderove i Kosoričine hobotnice ne razotkrivaju novinari Glasa, nego ponajviše baš Jutarnjeg lista, tog glasila omraženog Hdssb-u. Umjesto da se pitate zašto Hedl nije otvorio i ovu temu, zahvalite mu što je uopće otvorio bilo koju drugu. Kada bilo koji novinar Glavaševog medijskog centra napiše barem 1 iole objektivan tekst, ili nedaj bože otvori neku novu aferu, onda ćete moći nekome prigovarati.

No, ne sjećam se da je itko ovdje branio Hdz. Mislim ionako da se radi o istom sranju, prijateljima, lažnim suparnicima - jedni imaju jednu telviziju, drugi drugu. Treba ukoliti i jedne i druge sa vlasti, i Hdz i nusprodukte Hdssb, Hsp, itd.

Pitajmo se, kada pričamo o Sanaderovim medijima, kako je Novi list, u vlasništvu Ježića, Sanaderovog prijatelja i najnovijeg zatvorenika, kupio Glas Slavonije, a mi bi trebali vjerovati da su ti ljudi navodno politički neprijatelji. Tu nekaj ne štima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2010. 21:49 
Naslov:  Re: Osječka TV plaćana novcem iz Fimi medije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
ajd da je nešto i u Osijeku završilo!

Iako šaljivo, ovaj post mi se čini jači od nekih drugih, pogotovo onih koji za cilj imaju izjednačiti krivnju i zločin opravdati zločinom. (ko u Haagu) E sad, retorika s jedne i druge strane pali jedino kod onih koji su već odlučili stranu, tako da ih je u večini slučajeva bezveze pokušati obratiti.
Valjda nitko drugi na kugli zemaljskoj nije toliko angažiran u blaćenju neistomišljenika, kao što su to u stanju učiniti Hrvati. Usput, opet Šola dobro zbori, tako da i poneka trunka GS ima svoje mjesto na svim razinama i opcijama.
1. Najvažnije, i jedino bitno je: "da su Šeks i Ivić znali za krim financiranje lokalne televizije" Točka
2. Da je apsolutno nevažno jesu li time stekli neku korist za sebe ili stranku, dovoljna je njihova upletenost.
3. Nebitno je u ovom slučaju spašavanje radnih mjesta, jer oni ne mogu biti predmetom moralnog suda. Ne može se dobro djelo opravdati zlim, to ne postoji i nema iznimke.
4. Političari se ne ustručavaju koristiti takvim metodama, ali oni unaprijed znaju što znači kada ih se otkrije - i tako bi trebalo biti - odlazak sa svih funkcija, tj ostavka u korist stranke kojoj se ne smije naštetiti, s ciljem da "se svo zaraženo tkivo odvoji od tijela"
5. Za sad je u svim porama društva, pogotovo političkog, moralno prihvatljivo ovakvo torbarenje, dapače poželjno, zbog krize. Očekujem stvaranje stranačkih televizija i novina, koje će otvoreno simpatizirati pojedine stranke i klanove, a ne javnim novcem kupovani mediji, koji promjenom vlasti mijenjaju šiljilo na olovkama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.12.2010. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSTV mi je na broju 42, a STV na 38 ... odmah uz vinkovacku, FTV i madjare.

na zalost, niti do jedne od tih ne stignem, tak da neznam nista o navedenim televizijama i nije mi jasno kako uopce nevedene mogu imati ikakav medijski utjecaj ... gleda li itko to ... ako i malo voli sebe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2010. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›

No nisu svi isti, kako bi voljeli Hdssb-ovci. Afere Sanaderove i Kosoričine hobotnice ne razotkrivaju novinari Glasa, nego ponajviše baš Jutarnjeg lista, tog glasila omraženog Hdssb-u. Umjesto da se pitate zašto Hedl nije otvorio i ovu temu, zahvalite mu što je uopće otvorio bilo koju drugu.



KAd je otkrio tolko stvari koje mu nadam se nisu bliske (pedofilija i prostitucija u domu za maloljetnike) kako onda nije vidio ovako nešto na svom radnom mjestu??
Eto samo to me zanima.

Ne ulazim u politiku jer pored ostalih medija u hrvatskoj i slavoniji nema smisla prozivti samo jedne i ovim putem svim zaposlenicima ostv zelim puno uspejha i jos dugo godina rada jer stvu i glasu treba konkurencija a glas se odlaskom Slavonskom doma malo opustio. Uz stv i ost treba i jedna ljevičarska tv postaja pa da cirkus bude potpun Smile
A Ivića i Šeksa neću ni kometirat jer imaju pravo što građane smatraju budalama pa ovako očito lažu jer opet će im građani dati glasove za sabor Embarassed

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2010. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
OSTV mi je na broju 42, a STV na 38 ... odmah uz vinkovacku, FTV i madjare.

na zalost, niti do jedne od tih ne stignem, tak da neznam nista o navedenim televizijama i nije mi jasno kako uopce nevedene mogu imati ikakav medijski utjecaj ... gleda li itko to ... ako i malo voli sebe


po anketi na ostv piše da je dnevna gledanost negdje 25 000 ljudi , stv je nesto slabija - oko 22 000 tisuce ( to je za pdorucje grada osijeka) i vjerovatno za vremenski period npr oko 19 - 21h kad idu vijesti. Piše i da max dnevni domet zna biti i do 35 000 gledatelja - i to mislim da je samo za grad OSijek i da šire područje nije uračunato.
dakle - sad je jasno otkud tolko glasova hdzu i hdssbu Smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: