Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2005. 15:29 
Naslov: Roleplay Re: The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): › Ne znam zašto, ali “Vodič” me neodoljivo podsjeća na Monty Pythonovska ostvarenja, I to bez onog očekivanog britkog humora na koji smo navikli kad smo pratili Monty Python’s Flying Circus. Confused
Samim tim film mi je tek simpatičan, ali ne mogu reći da me razočarao.
Isto tako, moram reći, romani Dauglasa Adamsa “Vodič za autostopere kroz galaksiju” (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy”) neusporedivo su lošiji od bilo kojeg romana - J.K.Rowling ili Tolkiena. Doduše, o ukusima ne treba raspravljati...
.


Pa nisam siguran da ti je bas usporedba na mjestu....LOTR i Harry Potter spadaju u fantasy, a Vodić u Sf komediju. Nemozes cak povuc nikakve paralele izmedju ta dva djela i VOdića.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Papa Joe
Post Postano: 10.07.2005. 18:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To smo već čuli. Imaš nešto svježije?

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 12.07.2005. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citam i place. em se ne mogu sjetit passworda em ne mogu vjerovat. nisi procitala vodic???

aukurac, oma das isla u knjiznicu. zapravo, donjet cu ti ja, bolje je u originalu. samo da prestane padat.

inace, film i nema bas puno veze s knjigom, ogroman dio price je izmisljen, zadrzan je samo neki, osnovni, kostur. i naravno, onih par uspjelih posalica. najbolje su, naravno, izbacili. valjda zato sto bi mogle uvrijediti nekog. jebem ti i diznija i onog ko je njima dao da rade ovaj film.

slicnosti s pajtonima su tu, ali adams je cak i potpisan na jednoj epizodi cirkusa, pa ne vidim u cemu je problem. da filmu fali gilliam iza kamere i cleese ispred, to je valjda svima jasno.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2005. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam odakle ti da film i knjiga nemaju bas previse veze. Film je radjen po prvoj prici i to dosta dobro. Knjigu sam davno citao, ali sam ju nakon ovog gledanja opet malo otvorio (doduse, drugo izdanje i prijevod ;-)). Smile

Film je audio-vizualna nadopuna za knjigu. Istina, nedostaje odredjen dio dobrih provala, ali...

Btw. scenarij za film je pisao Adams... i to poprilicno dugo... Smile nije ga zavrsio do kraja, ali je dobar dio filma radjen onako kako je on zelio...

P.S. napisi nick, ak se ne mozes sjediti passworda Smile toga se valjda sjecas...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 12.07.2005. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de dobro je, ko me zna, zna me. drugi i ne moraju. jeltako gemi?

nisam ni ja dugo citao knjigu, al nesto se ne sjecam podprecjednice koja je zaljubita u zaphoda, vogonskih vojnika, lika kojeg glumi malkovic...

prica koje se ja sjecam je da je prije nekih tridesetak godina adams uzeo novac za scenarij. i potrosio novac. nikada nigdje nisam cuo da je on ikakvi iskoristivi scenarijo napisao. to sto holivud voli uzet necije biljeske i potpisat tu osobu na konacni proizvod... jebga, marketing.

sto se tice knjige, nisam ju mogao citati duze od pola sata u komadu. bolovi od smijanja su bili nepodnosljivi. dok sam gledao film sam se nasmijao mozda dvaput. blago. i to vise zato sto sam se prisjecao kako je to bilo napisano u knjizi.

inace, primjetio sam i da je prijevod totalno ukurcu, nije vrag da su elizabeth dali da prevodi filmove za kino. il je to bio sin city, gledo sam ih isti dan

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.07.2005. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la (Pogledaj post): ›
de dobro je, ko me zna, zna me. drugi i ne moraju. jeltako gemi?


Ja se tesko mogu pohvaliti dubljim poznanstvima, obicno ljude otepem cim se pocnu folirati...heh po tome sam na losem glasu... :-s
Jel sad ovo treba znaciti da ja trebam reci da te dobro znam kao nekog provjerenog ili??

Ili mozda samo zelis klimanje glumpave plavusine glavice? Smile

U svakom slucaju ono sto si napisao kod mene nailazi uvelike na odobravanje. Smile

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
adrian
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Glavni grad Republike
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2005. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jes svadljiva, ukurac

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2005. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile)) Adrianeeeee, to si ti!!
Pa znas me....ja odmah ukratko i u glavu. Samo hrabri se s tim nose i opstaju.;-)
A ti citao knjigu i nisi mi ni prijavio!? Srecom vidim da si ispravno shvatio stivo. ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2012. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako nekom više ne treba ova knjiga i želi je prodati, neka pošalje privatnu poruku

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2013. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahah koja kritika filma i usporedbe sa ostalim sfovima xD placem Very Happy

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: