Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odlazak u mirovinu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Mislite li da saborske zastupnice trebaju ići ranije u mirovinu?

Da
0%
 0%  [ 0 ]
Neeee
100%
 100%  [ 8 ]
Ukupno glasova : 8


Autor Poruka
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2010. 22:14 
Naslov:  Odlazak u mirovinu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rasprava o mirovinama

"Zastupnicima ukinuti privilegiju ranog odlaska u mirovinu"
Lesar naglašava da se odredbe o pravu na stjecanje mirovina iz Zakona o pravima i obvezama zastupnika primjenjuju i na članove Vlade te ustavne suce.

– Tražim ocjenu ustavnosti Zakona o pravima i dužnostima zastupnika koji propisuje da zastupnik koji je najmanje četiri godine obnašao dužnost te ima najmanje 25 godina staža nakon prestanka mandata ima pravo na zastupničku mirovinu prije ispunjenja općih uvjeta za stjecanje prava na starosnu mirovinu. U mirovinu može već s navršenih 60 godina života, a zastupnica sa 55 godina života – objasnio je predsjednik Hrvatskih laburista Dragutin Lesar koji je uputio ustavnu tužbu kojom od Ustavnog suda traži ukidanje zakonskog privilegija koji saborskim zastupnicima i zastupnicama, članovima Vlade i ustavnim sucima omogućava odlazak u mirovinu ranije nego ostalim građanima Hrvatske.

Lesar naglašava da se odredbe o pravu na stjecanje mirovina iz Zakona o pravima i obvezama zastupnika primjenjuju i na članove Vlade te ustavne suce.

– Dakle, oni koji donose zakone i oni koji ocjenjuju njihovu ustavnost imaju privilegij koji ostali nemaju – tvrdi Lesar i dodaje da je to duboko nemoralno i nepravedno i u sukobu je s ustavnim pravom i jednakošću građana. Ovu inicijativu podupire i predsjednica Odbora za ravnopravnost spolova Gordana Sobol (SDP) koja kaže:
– Za to sam da svi i zastupnici, ministri i ustavni suci idu u mirovinu po istim općim i starosnim uvjetima kao i ostali građani. Međutim, smatramo da sve žene trebaju u mirovinu ići nekoliko godina ranije od muškaraca – kaže Sobol. Ni zastupnice iz HDZ-a i HSS-a nisu na nož dočekale ovaj Lesarov prijedlog.

– Ako većina bude za, bit ću i ja – odgovara zastupnica HDZ-a Božica Šolić na pitanje bi li poduprla ukidanje odredbe koja omogućuje da ona ide u mirovinu deset godina prije od ostalih građanki Hrvatske. A HSS-ova Marijana Petir načelno kaže da nema ništa protiv toga da se otvori rasprava o izjednačavanju mirovinskih uvjeta, no ne propušta dodati da je ''posao zastupnika vrlo odgovoran, stresan i zahtjevan te da nitko od njih gotovo da i nema privatnog života jer je angažiran 24 sata''. Potpredsjednik Vlade Darko Milinović novinarima u Saboru kratko je kazao:
– Zakon o pravima dužnosnika sad je takav, a moguće je da će biti predmet rasprave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.11.2010. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači, okej je da zastupnica koja ima sav luksuz od privatni vozači, letovi, odsjedanja u naj hotelima kad već i putuje, odlična plaća, odlični ručkovi skoro pa bespla u saboru...itd..itd..da ona još za nagradu ide i 10 god ranije u mirovinu?
Ovo obrazloženje da je taj posao stresan..aaaa..okej, sigurno ima trenutaka kada je stresno..ali zato si i bolje plaćen i imaš bolje povlastice....
a što je sa ostalim zanimanjima: liječnici i medicinsko osoblje, novinari, građevinari, piloti...vjerujem još dosta njih, za koje ne postoji "svetak i petak"?!
Gdje su njihove povlastice?
Njima nije stresno?
Saborski zastupnik zaspe za vrijeme sjednice...i nikom ništa...malo ga zezaju i prošlo....a zamislite da kirurg zaspe u sred operacije?
O kakvim stresnim okolnostima se ovdje priča...

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2010. 6:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad je ta vjest jučer izišla u javnost..baš mi je digla tlak...najrađe bih tu sad prosula najgore psovke koje sam u životu čula...
Ali ću se suzdržati...pored svega što imaju gospoda još i ovo...
E kakav narod-takva vlast, stara poslovica.

A gđi. Mirjani Petir ako je tak stresno nek meni prepusti fotelju, ja se za takvu plaću i poziciju ne bih usudila žaliti i kukati.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2010. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ve ć sam na ovom forumu rekla da sam za to da žene poljoprivrednice budu izjednačene u svojim pravima sa saborskim zastupnicama, ako već nemogu u svojim obvezama, jer žena poljoprivrednica ima više obveza,odgovornosti i manje slobodnog vremena od jedne saborske zastupnice.
Kada ova "jednakija" pogriješi, ako se i otkrije, nema sankcija eventualno netko malo piše o njoj ili mi svi skupa plačamo. Ako poljoprivrednica,još i nositelj svog gospodarstva, pogriješi ode cijelo imanje na bubanj i raspadne se cijela obitelj, nestane sve što se generacijama stvaralo-preostaje joj jedino da se ubije.

Dakle, već je dugo taj zakon o tim zastupnicama na snazi i nije trebao ni biti donešen. Zašto one nebi radile u saboru do recimo 67.godine starosti, ako su dobre i mi ih izaberemo, a ne da se prošvercaju na listi svoje stranke na tam nekom 15.mjestu i budu spavači u saboru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 24.01.2013. 12:08; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.11.2010. 9:39 
Naslov:  Re: Odlazak u mirovinu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako neki ljudi jednostavno nemaju srama!!!! Evil or Very Mad

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2010. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se mene tiče za sve bi trebala vrijediti ista pravila odnosno isti uvjeti......i točka...
al eto znamo da se kod nas štošta može......
ne mora se više skidati s neta komedije...samo treba gledati prijenos sjednice sabora....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: