Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako će biti kad dođe MMF ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2010. 8:06 
Naslov:  Kako će biti kad dođe MMF ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Čitajući ovaj članak u glavi mi se nameće pitanje : kako će biti ako nam dođe MMF...
Razna naklapanja su na internetu, ništa konkretno...ja osobno ne znam što bih mislila..
Da li je MMF pomogao i jednoj zemlji u koju je došao ili ju je gurnuo u još dublje dubioze..a opet svaka država je "posebna" na svoj način..
Samo vidim da u hr ide sve lošije..
Što mislite vi ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2010. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biti ce nam super! bas kao sad..
s tom razlikom sto o svemu nece odlucivati sta ti ja znam Suker i Jaca, nego Jean-Marc i Silvi i tamo neki..
prije nego vlada bilo sto poduzme, morat ce obaviti konzultacije s MMF-om, tj pitati smije li..
sto mozda i nije tako lose..no bumo videli, ne..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2010. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene više zanima kuda će spucati te silne pare što MMF donese? Bojim se da će ih zamračit, MMF je mala beba za naše mahere.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2010. 9:23 
Naslov:  Re: Kako će biti kad dođe MMF ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš da Matijašević poziva MMF, Bože sačuvaj. Taj lik od uvijek ima ambiciju biti političar srednje klase, i odabrao je put onog smrada Kunsta.
MMF je nadzor nad bankrotom. Kao što najavljuju da će u Slavoniji biti živa ludnica od interesa za osobni bankrot, pa da ti mentor vodi poslove, tako je i ovo. Jedino boli egu, kad ti drugi moraju reći da ne znaš, a praviš se pametan i spominješ kako si pobijedio u ratu, i kako imaš turizam itd...
MMF je sranje, i bolje bi bilo da nikad nije ni otišao. Možemo očekivati rezanje plaća od 10-20%, a onda pada potrošnja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2010. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A onda kad dodje bankrot (a samo sto nije) doci ce gospoja Merkel i reci: "Pa prodajte otoke", bas kako su Grcima rekli..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2010. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, baš Matijašević priziva MMF! Vidim da ima ambicija u politici – barata demagogijom o rezanju javne potrošnje, dakle o smanjenju plaća i otpuštanjima u javnom sektoru, no što bi on i njegova moćna sindikalna kasta tad radili?! Pa, to su im najbolje „mušterije“! Svi smo vidjeli kako je kroz recesiju prošao tzv.realni sektor – koliko je zaposlenih izgubilo posao, ali s javnih jasli nitko. Barem ne zbog recesije. Opet paradoks: ovaj drugi grca jer financira ovaj prenapučeni prvi. Dakle – koja je doista uloga sindikata osim zaštite neodrživog statusa-quo u odnosima: javni/realni sektor (i osim političkih ambicija moćnih sindikalnih vođa, već viđeno dva puta!)?
Smiješna je i tvrdnja da je naše gospodarstvo – izvozno orijentirano! Što mi to značajno izvozimo? Pad kune značio bi, sasvim izvjesno, propast ogromne većine kreditno zaduženih u zamjenu za sitne izvozne poduhvate malobrojnih koji su uopće konkurentni da bi mogli izvoziti na neka veća tržišta.
Teško nama s ovakvom vladom, a još teže s ovakvim sindikatima! I jedni i drugi samo demagogijom podilaze glasačkom stroju, i jedni i drugi bez poštenja i vizije kako ići dalje. S njima ovakvima – prinudna uprava MMF-a nam je zajamčena!
Nek nam Bog poživi Rohatinskog, koji ipak drži stvari s novcem pod kakvom-takvom kontrolom, hrabro se odupirući kojekakvim hobotnicama, vjetrenjačama i neznalicama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: