Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poimanje neimaštine ...u Rvata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2010. 21:45 
Naslov:  Poimanje neimaštine ...u Rvata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..dakle eto konkretno pitanje...
što za vas znaci neimaština...jer ocito Rvati nemaju pojma što je to...
konkretnih slucajeva ima koliko god hocete....kupiš auto..al za kruh se nema....
pola Rvatske ne radi...al pronaci slobodnu stolicu u kaficu...gotovo nemoguce misija....
dođe Đole u Osijek...što ima veze što je karta 160 kn...odmah treba kupiti 5 komada...jer jebeš Rvata koji nije bio na Đoletovom koncertu...
odeš kupiti nešto u trgovacki centar....redovi na blagajnama u nedogled...
covjek si pomisli...
sva sreca pa nitko nema novaca....jer da se ima novaca što bi tek onda bilo ?

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2010. 22:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je još nekako razumljivo kad je red u DM-u ili Mulleru....kozmetika bar ona osnovna ti treba....al kad je redina u trgovini za cipele ili u centrima.....čovječe ko da je džabe......ili nedaj Bože da osvane nekakva akcija......odmah se to mora kupovati....trebale ti npr. navlake za auto ili pekač vatrostalni ili ne....pa se tada zbilja pitam....gdje je ta kriza o kojoj se priča....jer ljudi ko pomahnitali kupuju i kupuju....počelo mi se gaditi ići bilo gdje

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2010. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kod nas je ta kriza i neimaština samo razvikana, kao krza je štedi se a svi kupujemo isto kao i dok nije bila " kriza " , primjeti se jedino po broj otkaza što mi se čini samo kao izgovor za poslodavce da mogu podjeliti otkaze..
Ne znam, ja osobno sam u vrijeme najveće krize našla posao, kupila si svega i svačega i samo se pitam što bi bilo da nije kriza, kako bi mi onda bilo...

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.11.2010. 13:40 
Naslov:  Re: Poimanje neimaštine ...u Rvata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kriza ne znači da je 4 mil. ljudi bez novca...netko ima,netko nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2010. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ta propaganda i razvikivanje krize pravi još veću krizu, konkretno u meni izaziva strah od sutra jer očekujem nešto strašno. Stvarnost mi je nešto drugačija jer radim više nego ikad i svi mi redovno plaćaju, ali ne mogu uživati jer se bojim "nečeg" pošto svi samo o krizi pričaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.11.2010. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Ta propaganda i razvikivanje krize pravi još veću krizu, konkretno u meni izaziva strah od sutra jer očekujem nešto strašno. Stvarnost mi je nešto drugačija jer radim više nego ikad i svi mi redovno plaćaju, ali ne mogu uživati jer se bojim "nečeg" pošto svi samo o krizi pričaju.


kriza se ocituje u nekim drugim stvarima ... poput nemogucnosti zaposljavanja, lose socijalne sigurnosti, stvaranja klime beznadeznosti i panike ... itd.

iako ... koliko god nama s tipkovnicom pred nosom bilo 'ok' ... ja svaki puta kad izadjem iz zgrade vidim ljude koji kopaju po kontejnerima.

prije toga nije bilo, a isto tako vjerujem da ti ljudi to ne rade iz zadovoljstva nego iz potrebe Sad ... a to je pretuzno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2010. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kriza je i to velika .Velika većina ljudi nema doslovno za hranu dok jedan određeni broj ljudi ima jako puno.Ljudi rade za 2000-3000kn plaće i uzdržavaju obitelj i plaćaju kredite.Nije isto biti samac pa trošiti plaću na sebe ili imati obitelj i sve što ide uz to a raditi za crkavicu.Zaista ne znam tko stoji u redovima i kupuje skupe stvari ali ja svakodnevno radim sa običnim ljudima kojima je sve teže odvojiti novac za osnovno.Ogromne su socijalne razlike i žalosno je ako ima ljudi koji to ne vide .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2010. 14:13 
Naslov:  Re: Poimanje neimaštine ...u Rvata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Kriza ne znači da je 4 mil. ljudi bez novca...netko ima,netko nema.
Upravo to. Ljudi koji kupuju kao pomahnitali zasigurno nisu reprezentativan uzorak populacije, iliti odraz prosječnog Hrvata/ce. Osim toga, opće je poznato da se u hrvatskoj živi na kreditima i minusima.

A općenito što se tiče potrošačkog društva, imam jedan meni zanimljiv citat:

''Najbolje prilagođena osoba u našem društvu jest ona koja nije ni mrtva ni živa, nego samo tupa, poput zombija. Kad ste mrtvi, onda ne možete obaviti društveni rad. Kad ste potpuno živi neprekidno govorite "ne" mnogim društvenim procesima, rasizmu, onečišćenom okolišu, nuklearnoj prijetnji, utrci o naoružanju, nezdravoj vodi i kancerogenoj hrani. Stoga je u interesu našeg društva da promiče one stvari koje oslabljuju, da nas drži zauzetima našim fiksevima, da nas održava lagano tupima i nalik na zombije. Na ovaj način naše suvremeno potrošačko društvo i samo funkcionira kao ovisnik'' Anne Wilson Schaef

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
d_grassa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 239
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2010. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobra ova kriza i neimaština...Stoput na dan na kavu,pa malo na pivo pridveče...
Pa onda se ode žderat u Mekdonals i tak ono...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2010. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 23:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.11.2010. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rori 1 je napisao/la (Pogledaj post): › Zaista ne znam tko stoji u redovima i kupuje skupe stvari

nitko nije rekao skupe stvari,rečeno je stvari...a pitaš se gdje...pa eto ja kupujem u skladu sa svojim mogućnostima, a nisu Bog zna kakve....ali puno puta naletim na gužve da mi je muka što moram uopće ući kupiti mlijeko i slične stvari....
Probaj otići u Kaufland četvrtkom kad počinje akcija...pa ćeš vidjeti tko i što kupuje..pa u večernjim satima ili subotom svrati do Deichmanna...pa da vidiš.....nadalje Metro....pa Interspar...pa mogu nabrajati do besvijesti...ono što je u biti tužno je to da ljudi žive iznad svojih mogućnosti...jer jedno je trošiti na ono što ti zbilja treba,a tu se govori o pretjerivanju.....jer nemoj slučajno da izađe neki novi model mobitela, a da ga nemaš...nema veze što ćeš sutra misliti što ćeš jesti,ali za to se ima...pa na skijanje se mora, pa i na more.....ako nemaš para nemaš ni za to...
A što se tiče toga neimanja....oduvijek je bilo da netko ima više,a netko manje.....ova je kriza povećala broj onih koji nemaju...ali ono što se nije promijenilo je to da ljudi nisu promijenili stvari u svojoj glavi...jer svi bi htjeli sve...a mogućnosti ni približno iste.....a blago je onom tko zna živjeti u skladu s mogućnostima...

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.11.2010. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas sam na TV-u čula jednu dobri izjavu : " Krizu ne osjetiš dok ne ostaneš bez zadnje lipe od zadnje plaće "
I pretpostavljam da je istina, nisam na sreću nikada bila u takvoj situaciji ali ne mogu si ni zamislit da jedan dan nemam love za kruh, cigare ili bilošta drugo... strašno

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2010. 6:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je podnošljivo dok iznenada ne ostaneš bez posla..e onda bi bilo dobro imati kakav crni fond-za crne dane iako ni to baš posebno ne spašava.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2010. 17:13 
Naslov:  Re: Poimanje neimaštine ...u Rvata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, trgovine su prepune! Danas sam išla u jedan trgovački centar i skoro me je pregazila horda ljudi. Donedavno sam radila u trgovini kozmetičkog lanca gdje je prodaja išla super (mada to nije spriječavalo poslodavce da kukaju da ni to nije dovoljno), i uvijek je gužva kad su akcije. Npr., znam dobro što je kriza, nakon tri granate u kuću, otpuštene majke i oca sa 1300 kn invalidske mirovine, a ja u osnovnoj školi... Navikla sam živjeti sa malo.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2010. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kriza se može primjetiti po tome što ljudi kupuju samo kad su akcije, inače bi kupovali sve te iste proizvode čak i da nisu na akciji.

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: