Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Diskus Hernija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
medicament
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2010. 10:37 
Naslov: Fight Diskus Hernija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slavonci i šire, imate li ikakvih iskustava s operacijom discus hernije? Nedavno mi je dijagnosticirana DH između L4 i L5, za koju se ne zna kada je počela "djelovati". Prikupio sam nekoliko mišljenja od strane fizijatra, neurokirurga i ortopeda u Osijeku i Zagrebu. Savjetuju mi operaciju, pa me zanima ima li itko kakvih "pozitivnih" iskustava? Hvala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2010. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije par godina moj tata je razmišljao o operaciji pa mu je jedan prijatelj rekao otprilike ovo: " ma jesi ti lud, eno moja rođaka išla na operaciju pa sad nemože ni vrećicu faksa donijeti iz trgovine a da joj netko ne pomogne".

Opet kada vidim te sve sportaše koji malo-malo namještaju kosti na op stolu, hm.neznam, mislim da je sve do stručnjaka koji izvodi zahvat i terapije nakon zahvata.Možeš li si priuštiti vrhunskog terapeuta ili ćeš u bizovac tamo je navodno gužva?

A opet ako si još u pokretu što to ne riješiš u nado centru? Oni se dobro reklamiraju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2010. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovisi o tome u kakvom si stanju, odnosno koliko se to često javlja i u kojem intenzitetu....jer bar je moje mišljenje dok se ne mora pod nož bolje ne....
A sad ovisi...ako je bol neizdrživa, ako je sve ostalo isprobano i nema pomoći onda drugo i ne preostaje.....
No kažem sve ovisi na koncu o tome koliko ti to utječe na kvalitetu života...
Iskustva ljudi su podijeljena...neki bi da nisu išli, a neki su se preporodili...sve je to individualno

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
medicament
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2010. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trenutno stanje je OK, ograničen sam u kretnjama! Znači: bez naglih pokreta, ne mogu stajati duže od 10 min, šetati dalje od 200 m jer se odmah javlja slabost u nogama i bol u lumbalnom dijelu. Što se tiče boli izdržao bih i ono najgore ako treba, problem je u tome što ne znam u kakvom će stanju biti živac nakon dugotrajnog izlaganja boli. S obzirom da je u pitanju živac koji se ne regenerira, prijeti mi sindrom pjetlovog hoda, odnosno nemogućnost podizanja stopala, i automatski ivaliditet do kraja života, a tek mi je 27 Sad

_________________
Evil or Very Mad
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da jedno pravilo :kada počnu noge trnuti ili slabjeti onda ideš na OP.
Ti si i sam naveo da ti je nekoliko stručnjaka preporučilo op, a sada si napisao da ti je stanje baš gadno, pa eto ja mislim da ti nemože poslije op biti gore nego sada. Ali ja nisam nikakav stručnjak pa neznam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa čuj ovo što si naveo bar meni djeluje kao smanjena kvaliteta života......e sad obzirom na godine i sve....
No odluka je ipak tvoja.....
Operacija ti je preporučena s nekim razlogom..a sad sve ovisi o tome kakvi su ti nalazi i što oni ustvari pokazuju....ne znam ideš li na fizikalnu terapiju ili nešto slično i koliko ti to uopće pomaže....
Savjetuj se s liječnicima...ukoliko oni misle da je to najbolje onda što više reći...
Probaj proći kroz druge forume....sigurno na netu ima ljudi sa sličnim problemom pa ti možda to pomogne...sretno

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.11.2010. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odi pod nož, sve prvo dobro provjeri, mene je isto bilo tako ubilo, šepo, jedva hodo i slično, tri mjeseca pakla, mjesec dana kako me uhvatilo, pa mjesec dana kontrola provjera i ostalih pizdarija te zatim operacija i mjesec dana oporavka, nakon toga vježbat i pilivati što više...

To je bilo prije dvije godine, uspješno su riješili sve, ne šepam, povremeno me ćopi ako ne vježbam, sve normalno radim a kao dokaz istog, putem ovog linka možeš pogledati police za stripove (koje su poveće i jebeno teške) smo lega i ja odnijeli na kat bez da sam išta osjetio u leđima, link:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=27306&whichpage=41

isti nick...

P. S. ili probaj s tim vježbama samo, ako se disk vrati nazad, navodno su onoj Mirni Rajle Brođanac uspjeli disk ugurati nazad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.11.2010. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Medicament, ozbiljnu terapiju prođi!
Ako ne uspije nemaš šta čekati. 27 godina a ne može dugo ni stajati ni hodati! Po meni si ti (opet ponavljam) ako terapija i vježbe nisu pomogli, ozbiljan kandidat za neurokirurgiju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.11.2010. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj tata je imao 3 operacije DH. prva u Os, druga na Rebru kod dr. Paladina i treća u Os kod dr. Gordana Reljca. prije svake operacije bio u katastrofalnom stanju (malo je reć!). svaki put je bilo: hitno pod nož, druge nema. danas sam na njega jako ljuta što se liječničkih uputa uopće ne pridržava, ima preko nekoliko kila viška, nikad ne vježba... treću je operaciju najlakše podnio kao i oporavak nakon nje. prva operacija 1994., druga 1995., a treća 2004. i od tada ništa unatoč svemu gore navedenom. posljednjeg neurokirurga svima preporuča pa...

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
medicament
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2010. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala Vam narode.... Donio sam odluku da se idem operirati jer su ovi moji simptomi preozbiljni da bi čekao odumiranje živca... a predamnom je još puno toga u čemu bi u ovakvom stanju bio ograničen.....
Hvala još jedanput!

_________________
Evil or Very Mad
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2010. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sretno!

Javi nam svoja iskustva i rezultat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2010. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sretno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2010. 19:00 
Naslov:  Re: Diskus Hernija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puno sreće i brz oporavak!

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
medicament
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.11.2010. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala narode!!!
Operacija dogovorena za sredinu sječnja....
Pozzzz

_________________
Evil or Very Mad
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Megablaster
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2010. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav svima!Evo ovako...Imao sam operaciju discus hernije 25.7.2010. u k.b.Osijek..Operirao me je dr.Dario mužević na neurokirurgiji po preporuci dr.Jakića,šefa sa odjela kemodijalize koji me je nakon ortopeda pregledao i ustanovio sve propuste koje je napravio ortoped kojeg ne želim imenovati.Simptomi su bili:bol u kuku,desnoj nozi,gubljenje osjećaja u nozi i na kraju oticanje i potpuna odumrlost desne noge od kuka pa do vrha najdužeg prsta.Ortoped mi je prepisao samo neke slabe tablete protiv bolova,a prethodno mi nije pomagao ni Lumidol 200mg,voltaren injekcije ni brufen u prašku jer su bolovi bili nepodnošljivi.Ni minute sna nisam imao 15 dana a za to vrijeme sam izgubio 14kg od bolova.Nakon operacije sam odmah nakon buđenja malo sjedio,zatim ustao i malo hodao po sobi.Sutradan su me sestre sa neurokirurgije tražile po cijeloj bolnici jer sam toliko šetao da me nisu mogle pratiti.Bolovi su istog trena nestali.Nisam išao u nikakve toplice ni u OFMIR u Bizovac nakon operacije,nego sam bio dva mjeseca na bolovanju i zatim se vratio svim svojim poslovima koje sam obavljao i prije,bez ograničenja.Svakome preporučam da se ako ne daj Bože zatreba takvu vrstu operacije,obrati Dr. Dario Mužević na neurokirurgiji.Nisam imao ni šavove,nego mi je mali rez zalijepio sa nekom trakicom koja je kroz mjesec dana se istopila.Osjećam se odlično!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: