Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog štrajka bez projekcija u kinima?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2006. 1:23 
Naslov:  Zbog štrajka bez projekcija u kinima?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog neisplaćenih plaća radnicima Kinematografa, osječki bi se ljubitelji filma u četvrtak, 19. listopada mogli naći pred zatvorenim vratima kina "Europa" i "Urania". Naime, kako desetak zaposlenih nije primilo dio plaće za lipanj, ni plaću za srpanj i kolovoz, iz regionalne podružnice Saveza samostalnih sindikata Hrvatske najavljen je štrajk, koji će stupiti na snagu ako u obveznom postupku mirenja ne bude postignut dogovor između Uprave i djelatnika.

- Stvar je vrlo jednostavna. Ljudi nisu primili plaću već tri mjeseca. Iako je žalosno što oni do svojih primanja, gotovo već u pravilu moraju dolaziti štrajkom, čini se kako nema drugog načina. Štrajk je prošlog tjedna najavljen Gospodarskom socijalnom vijeću, a prema zakonu koji prije štrajka propisuje postupak mirenja, danas će se poslijepodne (ponedjeljak) održati sastanak djelatnika i Uprave na kojemu će se, pak, pokušati postići dogovor oko isplate cjelokupnog dugovanja prema radnicima. Ako do dogovora ne dođe, radnici stupaju u štrajk 19. listopada u 8 ujutro, od kada će oba osječka kina biti zatvorena - rekao nam je Ante Krajna, regionalni predstavnik SSSH.

No unatoč jasnim namjerama radnika da se štrajkom izbore za svoja prava, iz Uprave kina ne žele ni potvrditi ni opovrgnuti najavu štrajka, kao ni mogućnost da se osječka kina u četvrtak zatvore.

- Problemi Kinematografa lako su rješivi, no istovremeno duboki i dugotrajni. Situacija je teška, plaće kasne dva do tri mjeseca, no prema svim pokazateljima, naša kina posluju bolje od većine u Hrvatskoj i ni o kakvom štrajku nema govora. Ako bi i došlo do toga, lokalna vlast je tu da pomogne kinematografima bez obzira na vlasničku strukturu
- rekla nam je pak Valerija Vuković, direktorica osječkih kinematografa, koja nam je tek dala potvrdu o sudjelovanju na najavljenom sastanku Uprave sa djelatnicima i predstavnicima sindikata.

A kako neslužbeno doznajemo, Kinematografi, bez obzira na poboljšanje poslovanja, grcaju u dugu, koji se procjenjuje na pola milijuna kuna, od kojih samo jedan dio otpada upravo na plaće radnika. U toj situaciji malo je vjerojatno kako će dug radnicima biti isplaćen “po kratkom postupku”, te su, kako se čini, izgledi za ponovno zatvaranje oba osječka kina više nego realni.

Odbili dobru zaradu?

Dok zbog dugova Kinematografi ne isplaćuju plaće radnicima, istovremeno, kako doznajemo, odbijaju poprilično unosne poslovne prijedloge. Riječ je o ponudi Pravnog fakulteta koji je osječkim kinima nudio solidnu mjesečnu naknadu za korištenje projekcijskih dvorana u prijepodnevnim satima za predavanja. Kinematografi su zatražili 45.000 kuna mjesečno, što si “pravnici” nisu mogli priuštiti.

Autorica: Ivana Kukić
Photo: Roko
Prenosimo s Glas-Slavonije.hr


Zadnja promjena: Leon; 19.10.2006. 0:37; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2006. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kina su dio kulture grada. Umjesto da se otvori i art kino kako se najavljuje godinama, ostajemo i bez preostala dva, po svemu sudeći.
Za svaku budalaštinu ima novaca, kaliće, klupe, bit će očito i za stadion za nogometno prvenstvo koje možebitno i nećemo dobiti......... ali za kino........
Svakoga dana u svakom pogledu.......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2006. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ne bih ni ja radila da mi ne daju plaću mjesecima.

istina je to za kino, da je dio kulture svakoga grada, ali ovakav stav "nadređenih" u istima je sve samo ne kulturan.

a opet - s druge strane, zadnjih nekoliko godina, maltene svaki put kad sam bila u kinu, ono je bilo više nego poluprazno!
(jednom nas je bilo 7, ukupno)
to je tek bezveze.

na kraju se stječe dojam da je osijek u narodu (!) izgubio svoju kulturu kina, a koju je prije (sudeći po pričama svojih staraca) - itekako imao.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2006. 9:44 
Naslov:  Re: Zbog štrajka bez projekcija u kinima?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dok zbog dugova Kinematografi ne isplaćuju plaće radnicima, istovremeno, kako doznajemo, odbijaju poprilično unosne poslovne prijedloge. Riječ je o ponudi Pravnog fakulteta koji je osječkim kinima nudio solidnu mjesečnu naknadu za korištenje projekcijskih dvorana u prijepodnevnim satima za predavanja. Kinematografi su zatražili 45.000 kuna mjesečno, što si “pravnici” nisu mogli priuštiti.

a ovo je tek blesavo...

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2006. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne ide nitko ni na utakmice, hoću reći, ljudi su izgubili naviku odlaženja na nogometne utakmice. nekada su u kolonama s Juga II išli u pravcu stadiona okićeni šalovima, zastavama, a sada ništa...... pa će biti love za to monumentalno zdanje.

činjenica je da su kina prazna i poluprazna. i doživjela sam da nas broje prije projekcije..... ali to je i stvar kino programa. ako se prikazuju izrazito komercijalni filmovi koje su svi odgledali već na dvd-u, normalno da će kino biti prazno. toliko je odličnih filmova koji igraju u Zagrebu i nikada ne dođu u Osijek, a upravo bi za njih bilo više publike.
ako je nešto dio kulture grada, svuda u svijetu se pronađe novaca da se ta kultura i održi, makar iz proračuna grada, županije.

što se tiče štrajka ljudi, potpuno je razumljivo da se ljudi bune. u našem okruženju oprošteni su dugovi nogometnim klubovima, kombinatima, sanirane banke koje naplaćuju lihvarske kamate, ali da nema novaca za kino........ to me nitko neće uvjeriti.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.10.2006. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se mogu nazvati filmofilom i nije bilo da sam prije propustio samo malo bolji film. Ali sta se dogadja... ovu nedjelju sam isao gledati "Svakog gosta tri dana dosta" i bio je odlican iako ga vec imam ali ga nisam stigao pogledati. Nego da predjem na stvar...
Kino ulaznice za dvoje: 40 Kn
Kokice i voda: 26 Kn
Popili kavu u "Siesti" prije pocetka: 18Kn
Znaci jedan izlazak u kino danas kosta 80-100 Kuna!!!! Nisam skrt ali mislim da jako velika vecina mladih naspram starijih koji bi trebali ici u kino nemaju odakle platiti to a iskreno mislim da im je i zao dati tolike novce za cirka 2 sata sjedenja u praznom kinu. Zasto ne pustaju starije filmove preko dana pa neka naplacuju i 5-10 Kn po filmu. Sigurno ima jos fanova koji bi isli gledati takve filmove na big screenu.

Grad nadmasuje svojm uslugama financijsku mogucnost mladezi i uopce me ne cudi sto sve posluje slabo.

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2006. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da se ne može uspoređivati OS i ZG i ne znam zašto se to konstantno radi... imam dojam da si samo nabijamo nekakve komplekse time.

po ZG i okolici cirkulira pola hrvatske, 2 milijuna ljudi, među kojima je i hrpeština studenata iz cijele zemlje (a i izvana), a ta populacija najčešće i ide u kino. kina u zg (i stara i nova) profitiraju jer imaju konstantnu posjećenost. zato se i grade svi ti silni multiplexi sa sve nekim 'svemirskim' ponudama (i većom cijenom ulaznice, jasno), no i kinematografi se i dalje održavaju na životu.

naravno - grad zagreb, također, ima i ogroman proračun, koji se i opet ne može uspoređivati s osijekom. a mislim da ima i sređenija ona neka "vitalna" pitanja.

osim toga - koliko kino-dvorana ima OS, a koliko ZG?
normalno je onda da će se u ZG prikazivati masa više filomova nego u OS.

što se DVD-a tiče... ja se ne sjećam kada sam zadnji put pogledala film na DVD-u. volim kino i ako bacim oko na neki film, ujest ću se za dupe prije nego ga propustiti pogledati u kinu. DVD, koliko god bio privlačan cijenom i svim onim dodacima te surroundima i to, nikad mi neće moći zamijeniti kino-ugođaj.
o toj "kulturi kina u narodu" ja govorim.

i da sad ne ispadne da ja tu nešto branim jedne, napadam druge, a oboje krivo
ne radim to, životami!

jer na kraju ionako, zbog trulog raspolaganja novcima i opet (a kojeg bi se, i po meni, moralo uvijek naći za ovakve stvari Wink ), ispaštaju ljubitelji kino projekcija, što smo u suštini mi sami.
i tako onda i najtvrdokorniji prelaze na dvd Mr. Green

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2006. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

noj u bemveu je napisao/la (Pogledaj post): ›
osim toga - koliko kino-dvorana ima OS, a koliko ZG?
normalno je onda da će se u ZG prikazivati masa više filomova nego u OS.



u tome i jeste štos, oni imaju dvorana i neka ih imaju još više, a mi ćemo ostati bez ijedene!?!
to je samo jedan od pokazatelja kvalitete življenja u Osijeku.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2006. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma neće os ostati bez kina.

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anquelina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 41
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2006. 13:22 
Naslov:  Re: Zbog štrajka bez projekcija u kinima?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

PA JA NE MOGU VJEROVATI!!! VIŠE MI IDU NA ŽIVCE TE SVE ŽALOPOLJKE NAŠIH OSJEČKIH KINEMATOGRAFA!!! A ŠTO SU ONI UČINILI DA BI MALO PODIGLI SVOJU GLEDANOST I POSJEĆENOST???? LJUDI NE DOBIVAJU PLAĆE...PA NARAVNO, TREBA I KINEMATOGRAFU LOVE! A ZAŠTO JE NEMA?? ZATO ŠTO LJUDI NE DOLAZE U KINA!!! A ŠTO SU ONI NAPRAVILI DA MALO POTAKNU LJUDE DA DOLAZE KAD VEĆ VIDE DA SE INTERES LAGANO GUBI?? NIŠTA!!! E PA ZAŠTO NAŠI KINEMATOGRAFI NE BI NAPRAVILI NEKU MALO PAMETNIJU STVAR TIPA DA NAPARVE NEKE AKCIJE POMOĆU KOJIH BI PRIVUKLI MALO POSJETITELJE....A KAO ŠTO ZNAMO, TO UGLAVNOM I JEST MLAĐA POPULACIJA KOJOJ JE OČITO PROBLEM LOVA. NEK NAPARAVE NEŠTO POPUT DA ULAZNICE BUDU 15kn AL UZ JEDNU KUPLJENU DOBIJEŠ DRUGU GRATIS, PA ĆEŠ VIDJET DA ĆE MALO VIŠE LJUDI NAVRATIT U KINO. KAO DA JE NJIMA BITNO JEL PRIKAZUJU FILM TZA 10 LJUDI (što se u zadnje vrijeme konstantno događa!) ILKI ZA 100 LJUDI, FILM ĆE SE VRTIT SVEJEDNO A ZARADA ĆE BIT SIGURNO VEĆA!! ILI NEK STAVE NEKIM ODREĐENIM DANIMA DA ULAZNICE BUDE 5kn, ČAK NI I TAKO VIŠE ZARADILI NEGO SADA!!!
OČITO JE NJIMA PROBLEM U VODSTVU I ORGANIZACIJI...SAMO NIKAKO DA SKULIRAJU ODREĐENI LJUDI IZ UPRAVE.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

VIDIMO SE U KINU NADAM SE!!! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: