Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ah ta današnja djeca.....

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2010. 13:45 
Naslov:  Ah ta današnja djeca.....
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad se već toliko govori o djeci, mladima i odgoju.......što vi mislite ide li ovaj svijet u dobrom smjeru?
Dosta ljudi čujem da se žali kako je ovo danas katastrofa, ali ne izgleda kao da itko poduzima išta da se to promijeni.....
Istina da su oduvijek mladi za starije generacije katastrofa, ali nekako mi se čini da što dalje sve gore....bili smo i mi grozni, ali ovo danas...
Srećemo se svaki dan s xy primjera, pa se pitam vole li roditelji kad im dijete opali šamar i pošalje ih u rodni kraj pred svekolikim pučanstvom....
Ili scene u trgovini uz nezaobilazno vrištanje kad ne dobije što želi..... ili ono reci tati nek ide u mp3......
Opsjednutost markama i tko ima više, bolje......
I zar je zbilja roditeljima totalno svejedno gdje su im djeca i što rade.....
I naravno ČAST IZNIMKAMA...................

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isuse koliko tema ce vise bit na istu foru? radite nest po kuci, u zivotu opcenito, dosta kukanja po forumima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prožvakana tema na ovom forumu ...na ovaj problem se dođe i kad se prica o klincima delikventima,i kad se prica o klincima "cajkarošima", sve se na kraju svede na temu kakva je danasnja mladez, tako da prozvakano.....i ja kazem i prije je bilo sve isto,ali nisu mediji, internet,informacije, bile razvijene i dostupne u ovolikom postotku kao danas pa se manje o tome pricalo,i automatski se cinilo da ima manje problema..danas kad se za svakog pregazenog puza na zebri napise citavi ben hur, naravno da se stvara i kriva slika i uvelicana predozba o "danasnjoj" djeci..naravno, ima problematicnih,ovakvih,onakvih,ne kazem da je sve bajno,ali i nije ne znam koliko lose...prevelika se radi"prezentacija" o toj losoj mladezi,nego što uistinu ta mladez i je toliko losa..ako se pogleda u srz odakle krecu sve te price o losoj mladezi,u vecini slucajeva se te price zasnivaju na temi izlasci i slicno tome,pa se po tome blate ta djeca i stvaraju takvi zaključci..a toga je i bilo prije,samo se nije toliko da prostite " sralo za svaku sitnicu", pa su se si stvari cinile drukcije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2010. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je prožvakano.....ali ne prođe dan da se toga ne dotakne u bilo kojoj temi.......ovdje ili negdje u nekom društvu, na nekoj kavi...
stvar je u tome da neki već imaju djecu, a ostali će ju odgajati u daljnjoj ili bližoj budućnosti.....pa eto....ovo je samo tema za ubit vrijeme i ništa drugo....ionako se stalno o tome raspravlja.....pa da se raspravlja na jednom mjestu.... Smile

dino_bno je napisao/la: ›
isuse koliko tema ce vise bit na istu foru? radite nest po kuci, u zivotu opcenito, dosta kukanja po forumima

a vidim tvoj život je taaaaako osebujan da si ovdje....ako ti se ne sviđa nemoraš čitati...idu i meni neke teme na k...pa ih jednostavno ne čitam.....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la: ›
prožvakana tema na ovom forumu ...na ovaj problem se dođe i kad se prica o klincima delikventima,i kad se prica o klincima "cajkarošima", sve se na kraju svede na temu kakva je danasnja mladez, tako da prozvakano.....i ja kazem i prije je bilo sve isto,ali nisu mediji, internet,informacije, bile razvijene i dostupne u ovolikom postotku kao danas pa se manje o tome pricalo,i automatski se cinilo da ima manje problema..danas kad se za svakog pregazenog puza na zebri napise citavi ben hur, naravno da se stvara i kriva slika i uvelicana predozba o "danasnjoj" djeci..naravno, ima problematicnih,ovakvih,onakvih,ne kazem da je sve bajno,ali i nije ne znam koliko lose...prevelika se radi"prezentacija" o toj losoj mladezi,nego što uistinu ta mladez i je toliko losa..ako se pogleda u srz odakle krecu sve te price o losoj mladezi,u vecini slucajeva se te price zasnivaju na temi izlasci i slicno tome,pa se po tome blate ta djeca i stvaraju takvi zaključci..a toga je i bilo prije,samo se nije toliko da prostite " sralo za svaku sitnicu", pa su se si stvari cinile drukcije...

Danas su klinci definitivno gori nego prije, puno gori.
Evo ovako, kada sam bio u prvom razredu srednje škole, bilo je u razredu tek nekoliko ljudi koji su pušili i nekolicina je bila pijana svaki vikend.
To su mahom bili lošiji učenici, oni koji su imali jedinice, koji su jedva prolazili s 3.
Ne znam konkretan podatak, ali bih volio znati kakva je danas situacija vezana uz ocjene, cugu i cigaretu u prvome srednje.
Vjerujem da je takvih klinaca sada ipak puno više nego samo nekolicina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2010. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
Evo ovako, kada sam bio u prvom razredu srednje škole, bilo je u razredu tek nekoliko ljudi koji su pušili i nekolicina je bila pijana svaki vikend.
To su mahom bili lošiji učenici, oni koji su imali jedinice, koji su jedva prolazili s 3.
Ne znam konkretan podatak, ali bih volio znati kakva je danas situacija vezana uz ocjene, cugu i cigaretu u prvome srednje.
Vjerujem da je takvih klinaca sada ipak puno više nego samo nekolicina.

Slažem se s ovim.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opcenito današnji odnos mlađih prema starijima je katastrofalan....odnosno...gotovo i da nema više tog odnosa..da mlađi sluša starijeg od sebe....
gledajuci današnje klince...ispada kako su oni toliko pametni da svog cacu uce kako se pravi djeca...
no na žalost ajd to i nije nekakav problem
problem nastaje kad mu taj isti caca ne odvali šamarcinu da mu 6 dana odzvanja u glavi...kad balavac napravi nekakvu pizdariju...
a današnja balavurdija jednostavno to jaaaaako dobro iskorištava....

s obzirom da imam vec dosta godina iza sebe...sjecam se kako je bilo prije i kako je danas....i vjerujte da je razlika više nego drasticna...nažalost u negativnom smislu....
i što je najžalosnije...ne vidi se nikakav napredak prema boljem...vec dolaskom novih generacija....samo se pune stupci crne kronike...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2010. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno, da se ovdje govoriti i o roditeljima....jer ipak oni su ti koji odgajaju djecu...nije dijete krivo ako nije od koga imalo naučiti bolje...stoga ovo nije pljuvačina samo po djeci, mladima i sličnoj tematici nego osvrt i na roditelje...ipak neki već jesu, a neki će tek i sami imati i odgajati djecu....
Konkretan primjer- mama i sin u trgovini slažu na traku što su kupili.mama stvari za ručak, a mali 7-8 vrsta čipsova i 5-6 vrsta čokoladica...i gleda žena u sve to pa u novčanik i sinu će: p.... ti materina nemam dovoljno...morat ću pola platiti karticom, a pola u kešu...a mali se naceri-pa svejedno ćeš mi kupiti...... Rolling Eyes e pa meni bi lijepo sve vratio natrag i šlus......

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2010. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

veći problem je kretenluk djece koja dane provode pred kompom i PS-om i time otupljuju na sve načine
I debljaju se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

little_bee je napisao/la: ›
veći problem je kretenluk djece koja dane provode pred kompom i PS-om i time otupljuju na sve načine
I debljaju se.


i ja sam jedna debela, zla i proždrljiva svinja... Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je u roditeljima svakako, ALI, roditeljima je danas teško..život je skuplji no ikada, jako se puno radi za jako malo novaca, teško se preživljava, djeca koštaju jako puno novaca...
Teško je očekivati od roditelja koji radi ko konj, jebe ga direktor, radi neplaćeno prekovrmeno itd. da još uspije odgojiti dijete...mislim da je to nemoguća misija..nažalost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2010. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
little_bee je napisao/la: ›
veći problem je kretenluk djece koja dane provode pred kompom i PS-om i time otupljuju na sve načine
I debljaju se.


i ja sam jedna debela, zla i proždrljiva svinja... Very Happy



bolje onda da se drogiraš i piješ alkohol Very Happy
životni vijek ti je isti samo od jednog umireš od kolesterola i visokog tlaka,srčanih udara i sl, a od drugog od raznoraznih rakova ili predoziranja.
A droga makar donosi više zabave nego jelo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.10.2010. 8:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Kad se već toliko govori o djeci, mladima i odgoju.......što vi mislite ide li ovaj svijet u dobrom smjeru?
Dosta ljudi čujem da se žali kako je ovo danas katastrofa, ali ne izgleda kao da itko poduzima išta da se to promijeni.....
Istina da su oduvijek mladi za starije generacije katastrofa, ali nekako mi se čini da što dalje sve gore....bili smo i mi grozni, ali ovo danas...

Ovu zabrinutost dijelimo sa - starim Grcima! A svijet još nije propao, iako su mladi "sve gori i gori". Čini se da nije toliko problem u mladima, nego u našem doživljaju.
Mislim da ljudi čim stignu u neke "zrele godine" počinju svoju djecu (i svu djecu) trpati u kontekst vlastitog odrastanja, iako se ono događalo prije 30-tak godina. Dakle u vrijeme kad nije bilo barem 60% stvari koje djeci danas stoje na raspolaganju. Ono što ja gledam kroz odrastanje vlastitog djeteta je kako su ta djeca danas, jednostavno, pametnija nego što je bila moja generacija u toj dobi. Imaju više dostupnih informacija (doduše i onih krivih i pogrešnih, ali to je cijena) o svemu što ih zanima, rodili su se uz računala i naučili već s nekoliko godina uguglati nešto što ih zanima i pronaći to. Pred njima stoji cijeli jedan svijet koji mi nismo mogli zamisliti. Kriteriji pristojnosti se mijenjaju, moramo to priznati. Ono što je danas iskrenost - nekad je važilo za nepristojno. Srušeni su mnogi tabui, javno se priča o stvarima koje su se gurale pod tepih. Ne tvrdim da je sve to skupa uvijek dobro. Mediji su često očajan primjer djeci, no pokušavam odvaditi ono što je dobro. Nepristojnih je bilo i u mojoj generaciji, kao što ih ima i danas. To što djeca danas drugačije razgovaraju s roditeljima nego mi s našima - mene ne zabrinjava, jer primjećujem dosta iskrenosti u takvom odnosu. Prije će roditelju reći sve što ih muči ako imaju s njim otvoren odnos, jer ako im postaviš strogo pravilo da ti ne smije svašta govoriti - neće ti reći ni neke važne stvari koje trebaš znati. A to je pogrešno. Komunikacija s roditeljima (i bakama naročito) danas je puno, puno opuštenija nego što smo je mi imali, pa ma kako bilo šokantno i neprihvatljivo djecu moramo usmjeravati u skladu s vremenom u kojem oni odrastaju. A, zato moramo razumjeti to njihovo vrijeme, a ne nametati im frustraciju kako su neka dobra stara vremena zauvijek izgubljena i kako danas ništa nije dobro. Nije istina. Imaju kvalitetnije odrastanje, s puno više opasnosti ali i mogućnosti. Samo su promjene prebrze jer se za desetak godina već svijet primjetno mijenja. To moramo znati prepoznati. Tu moramo pokazati da smo odrasli i odgovorni.
Da ne bi ispalo krivo sve što rekoh - pljuvanje i šamaranje roditelja u tramvaju i histerija u trgovini na odjelu igračaka je nešto doista odvratno, ali tu roditelji moraju podvući crtu. Oni si ne smiju dozvoliti zabludu da mogu biti lege sa svojom djecom. Roditelj je roditelj i mora to i ostati. Uz jedan otvoren i iskren odnos, a i uz pomoć mjesta gdje se djeca socijaliziraju (vrtići, škole, sport, tečajevi, sekcije) moguće je uspostaviti pravila i odgajati čovjeka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2010. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

little_bee je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
little_bee je napisao/la: ›
veći problem je kretenluk djece koja dane provode pred kompom i PS-om i time otupljuju na sve načine
I debljaju se.


i ja sam jedna debela, zla i proždrljiva svinja... Very Happy



bolje onda da se drogiraš i piješ alkohol Very Happy
životni vijek ti je isti samo od jednog umireš od kolesterola i visokog tlaka,srčanih udara i sl, a od drugog od raznoraznih rakova ili predoziranja.
A droga makar donosi više zabave nego jelo Very Happy


uhuhuhu, ne bih se kladio... sinergija okusa koji se pretapaju, sljubljuju i prpošno skakuću između nepca, jezika i usana stvara iznimno zadovoljstvo i sreću koja je i dodatno potencirana savršenstvom pojednih kontrasta u samoj vrsti i izvoru okusa kao takvoga, te time dovodi moje organoleptičke receptore do razine koja se eventualno može usporediti sa orgazmom.... eventualno.... Smile

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2010. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: ›
fear of the dark je napisao/la: ›
Kad se već toliko govori o djeci, mladima i odgoju.......što vi mislite ide li ovaj svijet u dobrom smjeru?
Dosta ljudi čujem da se žali kako je ovo danas katastrofa, ali ne izgleda kao da itko poduzima išta da se to promijeni.....
Istina da su oduvijek mladi za starije generacije katastrofa, ali nekako mi se čini da što dalje sve gore....bili smo i mi grozni, ali ovo danas...

Ovu zabrinutost dijelimo sa - starim Grcima! A svijet još nije propao, iako su mladi "sve gori i gori". Čini se da nije toliko problem u mladima, nego u našem doživljaju.
Mislim da ljudi čim stignu u neke "zrele godine" počinju svoju djecu (i svu djecu) trpati u kontekst vlastitog odrastanja, iako se ono događalo prije 30-tak godina. Dakle u vrijeme kad nije bilo barem 60% stvari koje djeci danas stoje na raspolaganju. Ono što ja gledam kroz odrastanje vlastitog djeteta je kako su ta djeca danas, jednostavno, pametnija nego što je bila moja generacija u toj dobi. Imaju više dostupnih informacija (doduše i onih krivih i pogrešnih, ali to je cijena) o svemu što ih zanima, rodili su se uz računala i naučili već s nekoliko godina uguglati nešto što ih zanima i pronaći to. Pred njima stoji cijeli jedan svijet koji mi nismo mogli zamisliti. Kriteriji pristojnosti se mijenjaju, moramo to priznati. Ono što je danas iskrenost - nekad je važilo za nepristojno. Srušeni su mnogi tabui, javno se priča o stvarima koje su se gurale pod tepih. Ne tvrdim da je sve to skupa uvijek dobro. Mediji su često očajan primjer djeci, no pokušavam odvaditi ono što je dobro. Nepristojnih je bilo i u mojoj generaciji, kao što ih ima i danas. To što djeca danas drugačije razgovaraju s roditeljima nego mi s našima - mene ne zabrinjava, jer primjećujem dosta iskrenosti u takvom odnosu. Prije će roditelju reći sve što ih muči ako imaju s njim otvoren odnos, jer ako im postaviš strogo pravilo da ti ne smije svašta govoriti - neće ti reći ni neke važne stvari koje trebaš znati. A to je pogrešno. Komunikacija s roditeljima (i bakama naročito) danas je puno, puno opuštenija nego što smo je mi imali, pa ma kako bilo šokantno i neprihvatljivo djecu moramo usmjeravati u skladu s vremenom u kojem oni odrastaju. A, zato moramo razumjeti to njihovo vrijeme, a ne nametati im frustraciju kako su neka dobra stara vremena zauvijek izgubljena i kako danas ništa nije dobro. Nije istina. Imaju kvalitetnije odrastanje, s puno više opasnosti ali i mogućnosti. Samo su promjene prebrze jer se za desetak godina već svijet primjetno mijenja. To moramo znati prepoznati. Tu moramo pokazati da smo odrasli i odgovorni.
Da ne bi ispalo krivo sve što rekoh - pljuvanje i šamaranje roditelja u tramvaju i histerija u trgovini na odjelu igračaka je nešto doista odvratno, ali tu roditelji moraju podvući crtu. Oni si ne smiju dozvoliti zabludu da mogu biti lege sa svojom djecom. Roditelj je roditelj i mora to i ostati. Uz jedan otvoren i iskren odnos, a i uz pomoć mjesta gdje se djeca socijaliziraju (vrtići, škole, sport, tečajevi, sekcije) moguće je uspostaviti pravila i odgajati čovjeka.

Ovo je stvarno korektno napisano, ali mislim da je ipak dosta nerealno.
Svijet možda nije propao, ali propada..sve je više pijanaca, maloljetničkih trudnoća, zatvori su sve puniji, ljudi se ponašaju sve primitivnije, više je obiteljskog nasilja, više ubojstava, pljački, maloljetničke delikvencije itd.

**********

Što se hrane tiče...ne znam koja droga bi mi izazvala veću ovisnost od McChicken Menija s curry umakom i cool pitom jabuka-čokolada Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: