Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Why are muslims, christians, jews, buddhists so...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2010. 16:07 
Naslov:  Why are muslims, christians, jews, buddhists so...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

no comment Very Happy


_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2010. 18:05 
Naslov:  Re: Why are muslims, christians, jews, buddhists so...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › no comment Very Happy


Zato ja imam: Oni su takvi zato što su ljudi. That's why.
Za svaku iz pojedinu skupinu kako vjersku tako i neku drugu, možemo nači primjera svakolikog ponašanja. Iz tog razloga mi je ovo gore čista glupost.
Ili da preformuliram:
Zašto je autor ovoga gore toliko pakostan i ljubomoran na ljude koji se osječaju: židovima, muslimanima, budistima i kršćanima?

Pozdrav.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2010. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Zašto je autor ovoga gore toliko pakostan i ljubomoran na ljude koji se osječaju: židovima, muslimanima, budistima i kršćanima?


Ivice, cini se da nisi skuzio. Tu sliku nitko nije izmislio, ona je napravljena prema onome sto je Google generirao.

Gore je prikazan Google suggest, odnosno googleovo predvidjanje pojma koji se trazi. Predvidjanje Google suggesta se temelji na ucestalosti upita. Drugim rijecima, kad je netko upisivao "Why are X so Y", u nastavku su upisivani pridjevi (Y) koje su ljudi najcesce prije toga upisivali u takvim pretragama.

Ista situacija kad npr. upisujes "Osijek" i onda ti se ponudi "Osijek 031" -> najucestaliji upit poslije samog upita "Osijek".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2010. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: › Zašto je autor ovoga gore toliko pakostan i ljubomoran na ljude koji se osječaju: židovima, muslimanima, budistima i kršćanima?


Ivice, cini se da nisi skuzio. Tu sliku nitko nije izmislio, ona je napravljena prema onome sto je Google generirao.

Gore je prikazan Google suggest, odnosno googleovo predvidjanje pojma koji se trazi. Predvidjanje Google suggesta se temelji na ucestalosti upita. Drugim rijecima, kad je netko upisivao "Why are X so Y", u nastavku su upisivani pridjevi (Y) koje su ljudi najcesce prije toga upisivali u takvim pretragama.

Ista situacija kad npr. upisujes "Osijek" i onda ti se ponudi "Osijek 031" -> najucestaliji upit poslije samog upita "Osijek".
Skužio sam ja to i moj odgovor na to je onaj koji sam dao i prije: Zato što su ljudi. Ovdje se dakako radi o religijskoj pripadnosti, te ove skupine gore navedene pokrivaju pa ajmo reči skoro sve vjerničke skupine. Dakle ostaju nam Ateisti, oni koji nisu vjernici. Dakle koja je svrha da se ide upisivati zašto su ateisti takvi i takvi i koji bi iole normalan čovjek takvo što upisivao?! Oni su samo ljudi bez religijske pripadnosti, a kao veliku grupaciju ljudi možemo ih prepoznati u svim ovim gore navedenim epitetima koji su davani ljudima koji imaju vjersku pripadnost, dakako ovdje nema lijepih epiteta, a i njih možemo vezati uz te ateiste, a tako i teiste. Te lijepe epitete kao takve nitko neće upisivati na google da bi pitao zašto iz razloga što se oni podrazumjevaju po defaultu jer se radi o vjerskim skupinama koje po defaultu govore o moralnosti i sl.

(implicira=>)Dakle ova gore pitanja su postavljena iz razloga što se netko ili razočarao ili je pakostan (ljubomoran) i sl. I opet je odgovor da su to ljudi. Samo što se neki od tih ljudi svrstavaju pod određenu vjersku pripadnost pa im se automatski veže na njih to da su oni prvenstveno (ti npr. kršćani...) dok meni, tebi i ostalima nikada neće pasti napamet pisati po googleu zašto su ateisti takvi i takvi, jer nemaju vjersku pripadnost te ih automatski kvalificiramo samo kao ljude, a ne kršćane i sl.
Odnosno, kada se razgovara o nečemu nekomu i sl. na ljude sa vjerskim opredjeljenjem, vjerojatno zbog predrasuda, se gleda automatski kao na ljude s vjerskim opredjeljenjem, a ne samo na ljude. Dok se kod ateista gleda kao samo na ljude pošto im se vjersko opredjeljenje kao takvo nemože prišit.
KONTAŠ?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2010. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bih prema ovim uguglanim stereotipima birala tko ću biti - najbolje zvuči biti Židov, a najveselije budist...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2010. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mali_ivica, naravno da kontam. Ta slika ne prikazuje stvarne osobine pojedine vjerske skupine, vec stereotipe o njima. U svakom slucaju, ako je Googleu za uvrstenje u suggest potrebna velika kolicina informacija, ovu sliku mozemo smatrati jednim od pouzdanijih pokazatelja raspodjele stereotipa o vjerskim skupinama. Pouzdanije od anketnog ispitivanja, to sigurno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.10.2010. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @mali_ivica, naravno da kontam. Ta slika ne prikazuje stvarne osobine pojedine vjerske skupine, vec stereotipe o njima. U svakom slucaju, ako je Googleu za uvrstenje u suggest potrebna velika kolicina informacija, ovu sliku mozemo smatrati jednim od pouzdanijih pokazatelja raspodjele stereotipa o vjerskim skupinama. Pouzdanije od anketnog ispitivanja, to sigurno.
Da, mogla bi to biti jedna dobra anketa o stereotipima... čak pošto je google u pitanju pošto je formirana vjerojatno na velikom broju ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.10.2010. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @mali_ivica, naravno da kontam. Ta slika ne prikazuje stvarne osobine pojedine vjerske skupine, vec stereotipe o njima. U svakom slucaju, ako je Googleu za uvrstenje u suggest potrebna velika kolicina informacija, ovu sliku mozemo smatrati jednim od pouzdanijih pokazatelja raspodjele stereotipa o vjerskim skupinama. Pouzdanije od anketnog ispitivanja, to sigurno.
Da, mogla bi to biti jedna dobra anketa o stereotipima... čak pošto je google u pitanju pošto je formirana vjerojatno na velikom broju ljudi.

Neki sociolozi doista koriste ovakve suggest-e za svoja istraživanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.10.2010. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivice, ti si jedini koji od fore može napraviti filozofsku raspravu.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.10.2010. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
ivice, ti si jedini koji od fore može napraviti filozofsku raspravu.

e baš sam sad razmišljao šta da mu napišem. sve što sam ja imao u planu je uklljučivalo prostiju riječ. al sviđa mi se ajde ovo tvoje Smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2010. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › ivice, ti si jedini koji od fore može napraviti filozofsku raspravu.
Čuj ja ne uzimam da su svi ljudi koji znaju držati miš u ruci, te pristupiti ovom forumu inteligentni i poznaju ovo područje kao ti pa to pišem zbog njih.
Također samim izbacivanjem ovako čega od strane autora se htjelo nešto reči.
A pošto je ona napisala (no coment) ja sam se osječao dužnim napisati komentar baš zbog prethodno gore navedenih.
Samo po sebi bez ikakvih komentara ovo gore djeluje kao retoričko pitanje od strane autora, zato i treba prokomentirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2010. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ukuco ja WHY ARE C i izbaci ovo
why are croatians so tall

ivice, ak si mali es ti siguran da si 'rvat?

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.10.2010. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ivice zašto ti ne voliš ateiste osijek031.com smile ????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la (Pogledaj post): › a ivice zašto ti ne voliš ateiste osijek031.com smile ????

Ne stoji ti pitanje, ja nigdje nisam rekao da ih nevolim...
Neocjenjujem ljude po vjerskom opredjeljenju.
Samo nevolim kada ljudi pričaju gluposti na osnovu nekih svojih predrasuda koje su večinom netočne, te te iste predrasude koriste kao "argumente" iako to oni nisu, nego su samo obične predrasude.

Isto tako nevolim ovako loš smisao za humor, u biti nije da nevolim nego mi je totalno glup, al eto valjda je nekome i ovo zanimljivo... ukusi su različiti.
-nella- je napisao/la (Pogledaj post): › a ivice zašto ti ne voliš ateiste osijek031.com smile ????

Prema mom ukusu, loš pokušaj privlačenja pažnje. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2010. 16:34 
Naslov:  Re: Why are muslims, christians, jews, buddhists so...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: