Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ginekološki tetar apsurda

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2010. 20:41 
Naslov:  Ginekološki tetar apsurda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo nisam znao gdje da uvrstim ovu temu, kad možeš i u politiku, i u zdravlje, i gospodarstvo, možda i religiju, vrlo je kompleksno.
No pokušavam razumjeti ova događanja, a da mi to nikako ne ide pod kapu.
1. Tema pobačaja je vrlo stresna. Toliko moćno pitanje izbjegavaju svi političari, jer zadiranje u intimu i tzv. pravo majke da sama, ponekad i pod pritiskom okoline, izvrši pobačaj, nije nešto na čemu žele gubiti glasače. Jadno
2. Privedeni ginekolozi su spojili dvije stvari: a)želju majki da se riješe ploda, i to naravno za određenu nadoknadu b) kad su već odradili posao, prijavili su ga HZZO-u kao zahvat, i opet naplatili. Koliko sam shvatio, to i jest najveći grijeh ove skupine ljudi.
3. Ministar se oglasio i najavio istjerivanje pravde i ljudi iz sustava zdravstva koji se služe takvim doskočicama.
4. U isto vrijeme moramo biti svjesni da kojekakve službe Vlade, pa i Crkve, kao vječite zagovornice života vode kampanju za podizanje svijesti kako hrvatski narod izumire.
5. Činjenica koju moramo imati na umu je slijedeće: samo ovdje upleteni ljudi uspjeli su našu izumiruću naciju ostaviti bez pet razreda djece jedne generacije. Podaci o drugim regijama još su gori, a da ne govorimo o cjelini.
6. Istodobno se vodi razgovor o medicinski potpomognutoj oplodnji i koplja se lome oko tobožnje moralnosti takvih postupaka.
7. Kako je komplicirano posvojiti dijete znaju oni koji su pokušali.
8. Statistički, najveći postotak provedenih pobačaja je drugo, treće itd. dijete, dok je relativno vrlo mali broj neželjene trudnoće onaj prvi, maloljetnički.
9. Mislim da je u ovo začaronom krugu gomila licemjerstva i lažne moralnosti, a žao mi je svake majke koja je tko zna zbog čega bila prisiljena na ovakav čin i djeteta koje zbog tko zna kojeg razloga nije imalo priliku doživjeti rođenje.
10. Doktori su samo, očito, žrtve društva koji ovako želi rješavati probleme, a naravno da je novac najbolji čistač savjesti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2010. 22:41 
Naslov:  Re: Ginekološki tetar apsurda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chager je napisao/la (Pogledaj post): › Prvo nisam znao gdje da uvrstim ovu temu, kad možeš i u politiku, i u zdravlje, i gospodarstvo, možda i religiju, vrlo je kompleksno.
No pokušavam razumjeti ova događanja, a da mi to nikako ne ide pod kapu.
1. Tema pobačaja je vrlo stresna. Toliko moćno pitanje izbjegavaju svi političari, jer zadiranje u intimu i tzv. pravo majke da sama, ponekad i pod pritiskom okoline, izvrši pobačaj, nije nešto na čemu žele gubiti glasače. Jadno

Nije za religiju, nego za društvo.
Nije pravo majke nego želja ili pravo oba roditelja.
Zašto kažem nije pravo majke, zato što realno gledajući to je i očevo dijete,
i ono ključno... POTREBANA JE NJEGOVA SUGLASNOST ZA LEGALNO INDUCIRANI POBAČAJ.
Dalje nema smisla komentirati. Neka institucije pravne države odrade svoj posao Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2010. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 21:38; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2010. 12:32 
Naslov:  Re: Ginekološki tetar apsurda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pobačaj bi trebalo podržati samo ako trudnoća ugrožava zdravlje majke.
Seks treba shvatiti vrlo ozbiljno, a ne reći "desilo se".
Pa, hajdemo se mi riješiti te nevolje koja nas je snašla.
Pametne žene ne bi trebale popuštati svojim partnerima koji ne žele djecu.
Danas ionako nije vrijeme za ništa, ni za brak, ni za obitelj, kad se jedva preživljava. Zanima me kako se nekad živjelo kad su obitelji bile mnogobrojne, a siromaštvo prisutno. Iz obijesti ne poduzimamo ništa, jer smo presebični.
A onda želimo da dijete ima baš sve, da mu bude bolje nego nama.
No, kako to izvesti, uz socijanu nepravdu i nezaposlenost te sve veći porast neplodnosti?

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2010. 13:57 
Naslov:  Re: Ginekološki tetar apsurda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Zanima me kako se nekad živjelo kad su obitelji bile mnogobrojne, a siromaštvo prisutno.


Istraživanja upravo tvrde suprotno; nije materijalno blagostanje povezano s natalitetom.
I ne znam odgovor s čim bi bilo povezano, uvjerenja sam da se jednostavno opredjeliš bez obzira na financije za broj djece.

A kako su prije naši stari imali po sedero, osmero djece..ma jednostavno..ljudi su prije bili zadovoljni s malo, nisu trebali stvoriti "preduvjet" za djete a danas su te granice postavljene jako visoko i malo tko si može "priuštiti" djete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2010. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvi generator ovog začaranog lanca prijevare, licemjerja i užasa u liječničkoj ordinaciji su - beskrajno sebični parovi (namjerno ne želim reći žene, jer je krivica obostrana). Prvo zato što se seksaju bez odgovornosti i imalo truda za upoznavanjem svog tijela, dakle važno im je samo pet minuta sreće koje pruža ševa bez obveze. Bez obzira što može biti posljedica. Ako ih bude - oni ih ukljanjaju pomoću vrlih ginekologa. Ako bi se damama prigovorilo štogod na ovaj njihov idiotizam, one bi tad baljezgale o svojem pravu na izbor. No, ne brani se tu nikakvo pravo i nikakav izbor, nego upravo mogućnost da se budale ševe bez ikakvih ograničenja, jer se neželjene posljedice više puta mogu "ukloniti"; ništa se ne vidi izvana; rodbina i prijatelji neće ni znati, a trošak minimalan. Još ako uz malo sreće dopadnu do varaždinskih tezgara na crno - opuštenost može biti potpuna...
Dakle: prva karika u koruptivnom lancu su potraživači usluga. Sljedeća karika jesu doktori na crno. Priča za sebe. Kao i svi korumpirani službenici, zloupotrebljavaju ovlasti i koriste materijalne resurse koje plaća netko drugi da bi zaradili. No, njihova rabota malo je odvratnija od običnih piskarala, jer prekid trudnoće odvratna je stvar bio legalan ili na crno. Mislim da i liječnici maju pravo na izbor hoće li ili ne raditi takve stvari. Kod ovih nije bilo dilema te prirode. Čak su i trgovali s tim. I zaradili.
Treća stvar koja pada u oči je što se sve to događalo u županiji koja po ekonomskim pokazateljima nadmašuje prosjek države. Nije to neki siromašni kraj pun nezaposlenih ljudi, pa da kažeš kako siromaštvo rađa krizu moralnih vrijednosti. Nezaposleni i siromašni nisu, ali sebični i egocentrični jesu. Svi odreda koji su sudjelovali u ovome!

Drago mi je čitati kako forumašice imaju odgovoran i ispravan stav prema ovom pitanju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: