Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koliko je automobil stvarno presao kilometara? Kako saznati je li netko manipulirao kilometrima?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.06.2009. 12:20 
Naslov:  Koliko je automobil stvarno presao kilometara? Kako saznati je li netko manipulirao kilometrima?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svatko kad kupuje rabljeni automobil koji je već bio registriran u Hrvatskoj, može od bivšeg vlasnika, ili on sam uz pomoć originalnih dokumenata doći do bilo koje stanice za tehnički pregled i zatražiti da mu se izda potvrda o prijeđenim kilometrima za to vozilo. Nije bitno gdje je ranije to vozilo bilo na tehničkom pregledu, jer svaka je stanica povezana s centralnim računalom u CVH, i mi na osnovu toga, redovnih tehničkih pregleda, unazad pet godina izvući broj kilometara i ispisati ih na potvrdi.

Dakle, možete lako saznati slijed godišnjeg porasta kilometara kod određenog vozila, ukoliko je ono, naravno, bilo registrirano u Hrvatskoj. Ako je, primjerice, uvezeno iz neke strane zemlje prije dvije godine, tada ćete imati uvid u samo te dvije protekle godine, dakle, opet nećete znati je li ranije skidana kilometraža. No, određeni automobili svoje prave kilometre bilježe i na nekim skrivenim mjestima. Ipak, to se ne može učiniti u stanici za tehnički pregled. Dakle, nikako se ne vodite samo logikom o stanju brojčanika. Jer onih, uglavnom prihvatljivih 90 tisuća kilometara, zna biti i više od 200 tisuća, a tada ste, nažalost, opasno prevareni.

Izvor: Kako doskočiti lažiranju kilometara?

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bugofil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Brunei
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2010. 20:23 
Naslov:  Re: Koliko je automobil stvarno presao kilometara? Kako saznati je li netko manipulirao kilometrima?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čuj, to je teoretski OK, no ako imam ozbiljnu namjeru prevariti i tehnički, a svake godine pređem 70t km vrlo lako to riješimo.

Na drugom tehničkom skinem kilometražu s 70 t na 10, pa slijedeće godine opet pređem 70 i skinem na 20, pa tako do 5 godina i na kraju pete godine mi na satu piše 50 t km, kupac zadovoljan, dobije čak i potvrdu s tehn. pregleda. Laughing

_________________
Najbolja hrana je afrička. Jedeš malo, a imaš veliki stomak !
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.10.2010. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako imaš neki iz vw grupe oni imaju vag računalo..nešt sam čuo o tome, koje kao ne možeš sjebat..tj. muljat kilometre....

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2010. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
ako imaš neki iz vw grupe oni imaju vag računalo..nešt sam čuo o tome, koje kao ne možeš sjebat..tj. muljat kilometre....


opcenito sva nova vozila pamte kilometražu...plus još puno drugig grešaka koje se dogode...tipa...utvarenje zracnih jastuka...i tome slicno...
naravno takvi podaci se ne mogu resetirati niti promjeniti
naravno da postoji mogucnost da promjeniš kilometražu na samom dipleju...na kilometar satu...al ce prava kilometraža ostati zabilježena.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: