Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Frane Lučić u HEP-u

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2010. 20:44 
Naslov:  Frane Lučić u HEP-u
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čisti primjer transparentnog poslovanja Vlade i državne tvrtke kakva je HEP.
Žao mi je mladića, koji je zbog nemilog događaja ostao invalid, bez prilike kakvu imaju njegovi vršnjaci. A imaju li je?
Zbog medijski popraćenog tragičnog događaja na Kornatima, zaslužio je i Frane da ga posjeti nitko drugi nego premijerka. Naravno da će provjeriti što je s odštetom, čak će to ubrzati, iako mi nije jasno kako izvršna vlast može utjecati na sudsku? A pogotovo mi nije jasno kako ga ona može zaposliti u HEP-u? Jel to neki novi natječaj za kojeg mi ne znamo? Još je i Leo Begović, čovjek od njenog povjerenja, čovjek koji je uveo red u HEP za petnaest dana i od te tvrtke gubitaša stvorio uglednu firmu, obećao doškolovavanje (plaćeno naravno) za posao. Meni je zaista žao Frane, nikom ne bih želio ovakvu sudbinu, treba mu pomoći. Ali ovako, na stari, komunistički način, "preko veze" i još očekivati da će javnost reagirati pozitivno i naravno prepoznati nju i HDZ kao suosjećajne za nevolju koji pogađa pojedinca. Ma dajte molim vas, raspišite natječaj, ima ih još koji su u sličnoj situaciji, ali ih očito ne snimaju kamere, pa nisu zaslužili posao u državnoj firmi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2010. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doista mi je žao Frane Lučića, čovjek je oštećen za sva vremena. Ako mu se može pomoći preko veze - nek mu se pomogne, jer je doista strašno ono što je preživio. Kad su toliki dobili nešto preko veze - neka i on dobije...
No premijerkina gesta mi liči na postupak raznježenog medvjeda, koji silom želeći pomoći nekome tko mu je simpatičan - i slomi mu ruku od napada dobrote... No, nije medo samo nježan - on je i mudar!
Dakle, javno je priznala kako upravlja kadroviranjem u državnim tvrtkama i kako je tamo zapošljavanje po nalogu politike uobičajeno i uhodano. Nazire se i koliko je pravosuđe samostalno i bez utjecaja: vjerojatno je došla s ponudom da mu se isplati manja odšteta (koliko sam zapamtila - predmet je još na sudu i on potražuje tužbom 20 milijuna kuna!), a država bi mu se odužila mjestom na sigurnoj i dobroj plaći. Mislim da je zato s njim razgovarala u četiri oka (novinara nije bilo u tom dijelu priče - namamila ih je mudro samo za slikanje i izjave, ali nitko ne zna o čemu je razgovarala s Franom zapravo). Osim svega toga, ona je, kao i svaka poduzetna političarka, ubrala nekoliko političkih bodova kod birača jer je pokazala da brine za male ljude...
Tako je raznježeni medo jednim potezom ubio tri muhe: pomogla čovjeku u nevolji, uštedila malko državnog novca, a i ubrala nekoliko plusića za vazu s uvelim HDZ-ovim cvijećem u ustajaloj vodi.
Frane, drži se i traži što god možeš! Nek uzmu Protegi, Marincu i Barišiću, pa nek ti vrate što duguju! Držim fige!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: