s Laž [1/1]
Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Laž

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2010. 23:18 
Naslov:  Laž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laž = Svjesno izrečena neistina ili obmana.

Današnji svijet je nažalost stvoren na lažima i laž je svuda oko nas. Ponekad ljudi lažu da ne povrijede osobe koje su im drage, iz neznanja, slabosti, radi osobnih interesa, pa i iz čiste dosade. Laže se otkada je svijeta, i laž je postala nerazdvojan dio društva u kojem živimo, no pokušajmo zamisliti društvo bez laži. Zašto nas je bog (ili priroda za one koji ne vjeruju u boga) naoružao/la „darom“ laganja? Kakav bi život na ovoj planeti bio da ne znamo lagati i da nemamo svoje „male tajne“?
Mislim da je puno bolje prešutjeti odgovore na neka neugodna pitanja, nego lagati međutim …


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2010. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Primjer laži: general Branimir Glavaš

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2010. 23:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predlazem gledanje filma The invention of lying. Odlicna i prije svega zabavna prica o lazi, odnosno o svijetu u kojem ne postoji laz... dok jedan lik (utjelovio ga je Ricky Gervais) ne izusti prvu laz...
http://www.imdb.com/title/tt1058017/

No, vratimo se na laz. Laz prolazi tamo gdje strana kojo se laze nije sposobna, ili ne zeli vidjeti istinu. Zelimo li izbjeci laz, trebamo se upoznati s cim vise cinjenica.

Zbog toga je laz glavno oruzje manipulatora. Drugim rijecima - ne zelimo li da nas lazu - upoznajmo se sa sto vise cinjenica.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2010. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
No, vratimo se na laz. Laz prolazi tamo gdje strana kojo se laze nije sposobna, ili ne zeli vidjeti istinu. Zelimo li izbjeci laz, trebamo se upoznati s cim vise cinjenica.

Zbog toga je laz glavno oruzje manipulatora. Drugim rijecima - ne zelimo li da nas lazu - upoznajmo se sa sto vise cinjenica.
Slažem se, no također bih napomenuo kako ponekad ljudi krivo procjenjuju sposobnost drugih da prihvate istinu pa onda lažu, a zapravo ne moraju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.09.2010. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lažem samo kad doista moram...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2010. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Primjer laži: general Branimir Glavaš
Nevidim kakve veze sada ovo što si napisao ima veze sa ičim. Nisam Glavašev pobornik ili slično. No nevidim zašto bi se u ovako općenitoj temi sada moralo vadit neka imena i sl. a bez neke veze...
Ovo več graniči sa Hedlovom opčinjenošću likom i djelom Branimira Glavaša Wink

UKRATKO: Zaista glup post!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2010. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi lažu.......netko više netko manje, ali svi do jednoga....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2010. 13:54 
Naslov:  Re: Laž
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne lažem,
samo ponekad ne govorim istinu

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2010. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la: ›
Svi lažu.......netko više netko manje, ali svi do jednoga....


ma ne lažu baš svi
odnosno..lažu al ne baš svi svakome
ipak ima onih koji govore istinu određenim osobama Smile
al dobro

laž je jedna pojava koja se stvarno ne može okarakterizirati kao odnos crno/bijelo
definitivno postoje laži sa namjerom.....koje se mogu opet dijeliti na one sa dobrom ili lošom namjerom
a opet neke se laži definitivno izreknu u afektu...koje nekad ni sam sebi ne možeš kasnije objasniti zbog cega si ju izrekao

definitivno laž je nešto što nema samo jedno lice.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2010. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne lažem. ljepše mi reć svakom šta ga sljeduje pa kud puklo, a kako se kaže u laži su kratke noge, istina živa, kad god sam lago opeko sam se stoga ne lažem. nekad pokušam zatajit nešto pa APP ak ne jebga zagrizem govno i to je to, no to se dosta dugo nije dogodilo stoga no harms done i dobro mi je, mirno spavam, ne moram si gldat leđa, ma sve lepo znaš kako Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.09.2010. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek lažem osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2010. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iz iskustva znam da je laž sranje koje je bolje izbjeći,prešutjeti(ni to nije dobro,ali ako nikome ne šteti). Mislim da osobe koje imaju duboko razvijenu savjest nakon laganja imaju strašan osječaj krivnje,toliki da to nemogu izdržati pa se muće i strahuju i fantaziraju. Bolje odmah istina, pa kud puklo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.09.2010. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovisi o kakvoj laži je riječ-jer svakodnevno ne možemo pobijeći od nekih malih bezazlenih laži, ali ako je na tuđu štetu onda apsolutno nije u redu. Ipak svi mi govorimo da cijenimo istinu,ali kad bi svi jedni drugima govorili istinu nitko s nikim ne bi bio dobar.....jer ipak smo samo ljudi....i kako takvi griješimo

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.09.2010. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Laž je jedna prilično filozofska kategorija… Nije to samo ono: izricanje neistine. Malo je to kompleksniji pojam. Složen onoliko koliko je složena ljudska osobnost. Cjelokupna znanost o lijepom ponašanju, takozvani bon-ton je, na primjer, većim dijelom - laž. Učenje o tome kako izbjeći reći neugodnu istinu, kako situaciju prikazati ljepšom no što je i tako dalje. Zamislite, na primjer, kako bi udvaranje izgledalo bez imalo laži i pretjerivanja… I što bi tu i jednoj i drugoj strani bilo interesantno?! Ogoljena istina je tako prozaična i dosadna!
Kad ne bi bilo nimalo laži – otpala bi i najunosnija djelatnost današnjice: marketing iliti promidžba. Tko god radi ili je radio u marketingu – zna kako se tu u najmanju ruku pretjeruje – ako ne i laže o proizvodu koji se reklamira. Jedna od definicija marketinga je: kako što uvjerljivije lagati o želji prodavača da proda proizvod i upakirati tu laž u potrebu kupca. Dakle, na lažima se i dobro zarađuje. Čak i živi od njih. Jedna od podoblasti ove generalne laži je i politički marketing. Najbolji primjer je predsjednička kampanja Milana Bandića, kad su se razvikane i skupe PR tvrtke za ogromne novce ubijale kako bi budalu podvalile biračima kao vrhunskog političara. Zato političari-marketinške podvale izbjegavaju javna sučeljavanja s protukandidatima. Znaju da su plod privida i stvarne situacije ih raskrinkaju.
Dakle, laž je općeprihvatljiva svim društvima i u svim povijesnim razdobljima. Ona znači jednu nadgradnju. Ne vjerujete mi? Primjer: mala djeca. Iskrenost im je bolna i uvredljiva. Ono što ih želimo naučiti je u najmanju ruku da ne govore istinu; da ne kažu baki kako je čangrizava i dosadna, da ne kažu mami kako danas loše izgleda, da ne govore pred drugima koga je mama ogovarala s prijateljicama. Kad uspješno svladaju te fine labirinte uhodanih društvenih laži; kad nauče kontrolirano koristiti laž – odrasli su i integrirani ljudi. Budimo iskreni…
Dakle, laž sama za sebe ne mora biti potpuno neprihvatljiva. Opasno je kad sistem laži naraste u – prijevaru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2010. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Sharon, odličan post. nu 10kikirikija (simbolično) Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: