Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rasizam

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.10.2006. 14:40 
Naslov:  Rasizam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto rasizam postoji ?
šta je tu cool i "in" ?
ne kontam jel mi može netko objasniti ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2006. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zato što postoji primitivizam.........

da dopunim:
Rasizam su razvili europski antropolozi XIX. stoljeća, istražujući primitivne narode. Oni su zaključivali da je njihova "primitivnost" ne samo kulturno, nego i biološki uvjetovana, njihovim slabijim umnim sposobnostima
http://hr.wikipedia.org/wiki/Rasizam

eto, piše da je rasizam "proizvod" znanstvenika koji su slabije razvijene narode proglasili "primitivnima" što mislim da je pogrešno iskorišten pojam. ako netko živi oskudnije, ili u drugoj kulturi, ne znači da je primitivan, već drugačiji, a po nekom mom shvaćanju, primitivan bi bio onaj koji ne želi shvatiti ili prihvatiti različitost, odbija se uopće upoznati s nečim drugačijim.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.10.2006. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa upravu si ... tako je to ... no po toj činjenici navijači ne bi trebali igrače vrijeđati jer imaju više para od njih ....

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leddioda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2006. 15:47 
Naslov: Note 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne može ti se na to pitanje odgovoriti apsolutno... primitivno je... kao i sve što čovjek radi i što je ikada radio s ciljem da naudi indirektno ili direktno čovjeku kao biću, svojoj vrsti... a nije se ograničio samo na to...
da se ne bih krivo izrazio u nekom daljnjem pojašnjavanju, najbolje što je meni (kao pripadniku jedne nacije s malobrojnim žiteljima drugih rasa) objasnilo rasizam, jer mi uopće nije bio jasan, je alegorijski film "Alien nation" (1. dio, ostali su više komercijalni, ali ne zato manje dobri...)

_________________
>>>Sve svoje odluke donosimo u raspoloženju ili stanju duha koje će se sigurno promijeniti.<<<
Marcel Proust
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.10.2006. 15:53 
Naslov: Note 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

leddioda je napisao/la (Pogledaj post): › ne može ti se na to pitanje odgovoriti apsolutno... primitivno je... kao i sve što čovjek radi i što je ikada radio s ciljem da naudi indirektno ili direktno čovjeku kao biću, svojoj vrsti... a nije se ograničio samo na to...
da se ne bih krivo izrazio u nekom daljnjem pojašnjavanju, najbolje što je meni (kao pripadniku jedne nacije s malobrojnim žiteljima drugih rasa) objasnilo rasizam, jer mi uopće nije bio jasan, je alegorijski film "Alien nation" (1. dio, ostali su više komercijalni, ali ne zato manje dobri...)


pa dobro ... pitam iz vaše perspektive ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
leddioda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2006. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pretpostavljam da ti (kazem "ti" jer smo si tu negdje ) je jasan prvi dio...
pa nema ništa cool ni in u tome...
zamisli da ti netko odgovori pozitivno na to pitanje...

_________________
>>>Sve svoje odluke donosimo u raspoloženju ili stanju duha koje će se sigurno promijeniti.<<<
Marcel Proust
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.10.2006. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › zato što postoji primitivizam.........

da dopunim:
Rasizam su razvili europski antropolozi XIX. stoljeća, istražujući primitivne narode. Oni su zaključivali da je njihova "primitivnost" ne samo kulturno, nego i biološki uvjetovana, njihovim slabijim umnim sposobnostima
http://hr.wikipedia.org/wiki/Rasizam

eto, piše da je rasizam "proizvod" znanstvenika koji su slabije razvijene narode proglasili "primitivnima" što mislim da je pogrešno iskorišten pojam. ako netko živi oskudnije, ili u drugoj kulturi, ne znači da je primitivan, već drugačiji, a po nekom mom shvaćanju, primitivan bi bio onaj koji ne želi shvatiti ili prihvatiti različitost, odbija se uopće upoznati s nečim drugačijim.


Krivo piše rasizam nije proizvod znanstvenika to je proizvod politike i ideologije. To je isto kao da u obrazloženju za smrt od bačene atomske bombe kažu da je to proizvod znanstvenika jer su oniotkrili kako se cijepanjem jezgre atoma urana oslobađa velika količina energije.
Nemojmo znanstvenike mješati u rasizam je oni su najmanje krivi zbog postojanja rasizma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2006. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu znanstvenici u toj priči sasvim bezgriješni, jer su dali potreban "materijal" političarima i ideolozima. i to i dan danas rade......

@Jimmy_,
nogomet me nešto i ne zanima. ali ne čini mi se da se navijači rugaju igračima jer imaju više (ili previše) love jer je njihov posao dobrano precijenjen (moje mišljenje).
sigurno ima više slučajeva da su porugama izloženi oni koji nemaju novaca - od vrtića pa nadalje.....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2006. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja od krvi i mesa, crnac od krvi i mesa, azijat od krvi i mesa...

ne vidim razloga za mržnju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2006. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
ja od krvi i mesa, crnac od krvi i mesa, azijat od krvi i mesa...

ne vidim razloga za mržnju...
Ne vidis zato sto ne zivis s njima. Kad crnac bijeog covjeka mrzi, nema problema. To je neka osobna stvar. Kad bijeli covjek mrzi crnca, onda je to prvo rasizam. Gdje je tu logika?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2006. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mržnja je mržnja kako god okreneš...
bilo crnac prema bijelcu ili obratno ili mržnja prema životinjama..
opet, i da živim, ako se slažemo zašto bi ga mrzio?
mrzim tek kad imam razlog za mrziti..
al kad bolje razmislim, pametan čovjek nema razloga za mržnju, jednostavno se ne zamara sa stvarima koji ga potiću na destruktivna razmišljanja...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2006. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
al kad bolje razmislim, pametan čovjek nema razloga za mržnju, jednostavno se ne zamara sa stvarima koji ga potiću na destruktivna razmišljanja...
Slazem se... Mrznja je mrznja bez obzira na razlog. Idealizam je dobra stvar, ali realnost u ovom slucaju je ista kao i nase "bratstvo - jedinstvo".

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marigold
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Lokacija: krevet
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2006. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
Isis je napisao/la: ›
ja od krvi i mesa, crnac od krvi i mesa, azijat od krvi i mesa...

ne vidim razloga za mržnju...
Ne vidis zato sto ne zivis s njima. Kad crnac bijeog covjeka mrzi, nema problema. To je neka osobna stvar. Kad bijeli covjek mrzi crnca, onda je to prvo rasizam. Gdje je tu logika?


Da, sad se tu postavlja i pitanje pozitivne diskriminacije..jeste li za ili protiv?

_________________
you know im gonna want some,want some
lets do this like a prison break,
I wanna see you scream and shake.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2006. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›
Da, sad se tu postavlja i pitanje pozitivne diskriminacije..jeste li za ili protiv?
Protiv racizma, protiv diskriminacije, protiv zabijanje glave u pijesak i pretvaranja da te stvari ne postoje...
Uvijek me cudi kako se opce drustvo ugrozi sa dogadjajima na suprotnoj strani planete a ne vide sto se dogadja u susjednoj ulici.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2006. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marigold je napisao/la: ›

Da, sad se tu postavlja i pitanje pozitivne diskriminacije..jeste li za ili protiv?
[/quote]

Što je to pozitivna diskriminacija...malo mi je stran taj pojam. Da nije ono, kao što kažu ovdje u "najdemokratskijoj zemlji na svijetu", da je rasizam ono kad mrziš crnce više nego što je to normalno?

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: