Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"LIJEPA NAŠA" kanta za otpad

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2010. 23:04 
Naslov:  "LIJEPA NAŠA" kanta za otpad
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uvozimo meso iz prošlog stoljeća jer meso je zdravo bez obzira na to koliko je staro. Tako su nas državni službenici podučili u mesnoj aferi. A kakvo nam je uvozno voće i povrće, o tome se već sprdaju i u američkom veleposlanstvu u Zagrebu. U internom dopisu koji je došao do kolegice Andree Arežine, kaže se da povrćem koje uvozi, Hrvatska pomaže smanjivanju otpada, piše HRT.

Više od 70 posto voća i povrća u Hrvatskoj druge je klase, tvrdi autor teksta u Buzin Buzzu, internom listu američkog veleposlanstva. Nedavni posjet supermarketima u Hrvatskoj i u Europskoj uniji, piše autor, pokazao je razliku u kakvoći, pa čak i u trgovačkim lancima koji pripadaju Europskoj uniji.

Roba druge klase, vani predviđena za preradu ili otpad, dolazi na naše police. Gledajući s vedrije strane, kaže autor teksta za list američkog veleposlanstva, Hrvatska tako pomaže smanjivanju otpada. S time se slažu i naši proizvođači.

Sve nerazvijene zemlje su zapravo smetlišta razvijenih zemalja, ističe predsjednik Hrvatske voćarske zajednice Željko Banjavčić.

Na svjetskim veletržnicama naši prekupci često kupuju robu koja je stara i lošije kvalitete. Čekaju onu robu koja se ne proda taj dan, onda drugi dan dobiju u pola cijene ili trećinu cijene i onda se ta roba uvaljuje u naše špedicije i završava diljem Hrvatske, objasnio je postupak Zlatko Zagorec, predsjednik Zajednice udruga hrvatskih povrćara, piše HRT.

''Po cijenama jednaka višoj klasi voća i povrća u EU, po kakvoći kudikamo lošija, po izgledu neusporediva. Događa se da i industrijska roba koja je dobivena besplatno, kod nas se prodaje kao druga klasa, pa i po relativno visokim cijenama'', ustvrdio je predsjednik Hrvatske voćarske zajednice Željko Banjavčić.

Usput, tvrde sugovornici HRT-a, staro voće i povrće od prošlogodišnjih europskih berbi često završi na našim policama krivo deklarirano. Na papiru, prema zakonu i pravilnicima, sve je usklađeno s EU-om i sve je u redu. U praksi, kažu, stvar je sasvim drukčija.

''Stanje je katastrofalno, kaotično i potpuno nesređeno. To se provlači niz godina. Neki dan priča o mesu, ali to je priča i u hrvatskom povrćarstvu'', rekao je Zagorec.

Autor američkog teksta poručuje hrvatskim kupcima da sami naprave pritisak na trgovce. Iz američkog veleposlanstva doznajemo, ovaj tekst ne odražava stajalište američke vlade ili veleposlanstva, on je produkt primjećivanja američkoga građanina s trenutačnom zagrebačkom adresom, piše HRT.

Što reći????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.09.2010. 7:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se tomu uopće ne čudim, mi stalno guramo glavu pod pjesak.
Osobno mogu biti sretna jer su rijetki dani kad kupujem meso u trgovinama a povrće i voće imam iz vlastitog vrta.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.09.2010. 7:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E točno to, sve iz vlastitie proizvodnje, i jedino tada znaš da jedeš zdravo. Što se tiče ovog sistema kod nas, ne vjerujem da puno možemo napraviti da se to promijeni, jedino da bojkotiramo prodaju takvih proizvoda na način da ih ne kupujemo dok se nešto ne promijeni, ali sumnjam da bi to zaživjelo s obzirom na ekonomsko-financijsku situaciju kod nas, i na to da nemaju svi vlastite vrtove.

A da mijenjamo vlast - isto ćorak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2010. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bome blaženo kad netko ima svoje tad bar znaš što jedeš, ali malo ljudi ima svoj vrt.Nažalost više ni na piji nije domaće što je nekad bilo. Meni je najgore što po centrima vidiš da je roba sranje, a masno ju platiš.Stoji dan u frižideru i trune iznutra. A meso no comment...nije bitno koliko je staro bitno da je zdravstveno ispravno... Rolling Eyes

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.09.2010. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najsigurnija metoda sprečavanja jedenja smeća je ta da ne jedeš ništa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.09.2010. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

može se reći jedino...što istocnije to je gora slika....
zapad je jednostavno našao nacin na koji nacin se riješiti svog smeca...na sveopcu radost...istocnih prodavaca preprodavaca mafije.....koja tu robu plasira na tržište....gdje se pri tome široke narodne mase vesele zapadnim proizvodima po ajmo reći pristupacnim cijenama

vjerujem da samo sebi možemo pšomoci na taj nacin...da dobro provjerimo što i od koga kupujemo....
no nažalost...neimaština nam to ne dozvoljava baš svaki put....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.09.2010. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da džaba provjere..jer već oni koji prodaju smeće mogu napisati što god žele, a ljudi zbog financijeske situacije nisu u prilici birati. Uostalom svatko od nas tko ima poznanike u nekoj od industrija čuo je priče kako više puta mijenjaju rok trajanja i slično....pa mi lijepo jedemo smeće.Meni je jedino šteta ljudi koji svoju robu ne mogu plasirati na tržište jer je jeftinije uvesti hranu upitne kvalitete.

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.09.2010. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali naslov mi je tragikomičan heheheh... Još malo pa će zapadnjaci kod nas bacati, pardon, prodavati i govna pod etiketom slatkiša, heheheh

A mi ćemo cuclat i šutit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.09.2010. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la (Pogledaj post): › Ali naslov mi je tragikomičan heheheh... Još malo pa će zapadnjaci kod nas bacati, pardon, prodavati i govna pod etiketom slatkiša, heheheh

A mi ćemo cuclat i šutit

Pa skoro, sve ide u tom smjeru....a što se naslova tiče nije moja umotvorina...već hrt-a Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: