Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mirovinski sustav i postenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2010. 15:13 
Naslov:  Mirovinski sustav i postenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mirovinski sustav nam je takav da drzava mirovine isplacuje i za pokojnike. Kao da zivimo u eri bez tople vode i kotaca, a ne 21. stoljecu i informacijskoj eri [dobro, mi u RH nismo bas duboko zasli u informacijsku eru, ali to je jedna druga tema]...

Od price o sjebanosti sustava, mene vise fascinira cinjenica da u Hrvatskoj ima ljudi koji bi se jednako ponasali kao kcerka te pokojne umirovljenice, ili kao dvije zene koje o tome pricaju na kavici... i takvih je 80% u RH... i onda ce se svi pitati zasto je drzava u kurcu?! E, gospodo, zbog vas je u kurcu...

Koliko bi vas sutilo i primalo pare?

Matori koji je cijeli slucaj prijavio je vjerojatno strasilo u svom selu, a covjek ima potpuno pravo...

- Prekipjelo mi je što moju jadnu domovinu može krasti tko god hoće, a da to nitko ne prijavi. U Njemačkoj je kriminalac i onaj tko zna za kriminal, a ne prijavi ga - ogorčeno odgovara.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2010. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ima stari pravo, ali on je jedan u masi. Nije to ništa čudno, takvih slučajeva sigurno ima na bacanje. A sad tko bi se takvim stvarima trebao pozabaviti to je pravo pitanje. Malo je smiješno kako nije znala da treba prijaviti smrt, a tko će drugi? A nije bilo čudno da novac sjeda svaki mjesec.. Nekako si mislim da se šutnja i uzimanje love na koncu ne isplati jer kad tad tomu dođe kraj...onda vrati koko što si pozobala...

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2010. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ima petlje neka prijavi nekoga tko je malo više ukrao državi ... btw ne odobravam ovo, a žena je glupa ako je mislila da će 25 godina primati mirovinu i da nitko neće skužiti, mislim da je to premali iznos za tako veliku blamažu i mogućnost gubitka pozicije na poslu koju sad ima te ugleda

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2010. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A nekad je i mirovinsko glupo, kad moram tako reći. Kad mi je djed umro, prijavili smo, ali je mirovina svejedno stigla pa smo ponovno nosili dokaz da je djed umro i rekli su da će obustaviti isplatu mirovine pa je mirovina opet stigla. I tako 4 mjeseca. Mirovina je sjedala na račun, mi obavještavali da je djed umro. Dok nisu skužili što im govorimo i tražili novce natrag. Naravno da smo vratili, ali mislim da su u ovom slučaju oni pogriješili.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2010. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Anastazija, nije pitanje je li sustav pogrijesio. Jasno da je pogrijesio.

Pitanje je tko bi od nas javio u mirovinsko da se lova greskom uplacuje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2010. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ee,zato su prije poštari danima nosili mirovine i poznavali svakog umirovljenika osobno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2010. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›


Pitanje je tko bi od nas javio u mirovinsko da se lova greskom uplacuje.


Osobno ne bih uzela novce koji mi ne pripadaju ali isto tako ne bih nikoga prijavila. Ljudi koji primaju dobre plaće ne rade svoj posao pa bi netko trebao snositi posljedica svoga rada tj nerada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: