Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Upis u auto školu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
deklok
Offline
Ukupno postova: 26
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 10:34 
Naslov:  Upis u auto školu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozdrav zanima me dali mogu upisat vozacki sa 17 godina, koliko se krecu cijene i dali bi nakon sto polozim mogao vozit sa onim papirom dok cekam da mi daju vozacku naravno pokraj mene bi bio iskusan vozač???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

minamalne godine za pravo polaganja je 17 i pol godina....
i ne možeš upravljati vozilom prije navršene 18. godine....potvrda o ploženom vozackom isputu nije dovolja da bi s njom vozio auto (to ti piše na samoj potvrdi)

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vozdra,postoji već tema o autoškolama ali evo da ne tražiš napisat ću ti ja.
6400 kn plaćaš autoškoli i ta je cijena u svim autoškolama skoro pa ista(ovisi naravno i o nacinu placanja).Na tu cijenu još ide lječnički(430 kn),ispit iz propisa(240),prva pomoc(500),ispit iz prve pomoci(120) i ispit iz voznje(350).Ovo je napisano ugrubo,možda postoji koja kuna razlike ali manje više na kraju te sve izađe 8000 kn.
Kao što je @tamna_strana rekao,sa 17 i pol mozes upisat vozački i prije 18. ne možeš izać na ispiti vožnje.S papirom koji dobiješ ne smiješ voziti ali izrada vozačke traje,odokativno,10 minuta ako nema gužve(ja sam prije 15ak dana napravio i nije bilo nikakve gužve).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
deklok
Offline
Ukupno postova: 26
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2010. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la (Pogledaj post): › Vozdra,postoji već tema o autoškolama ali evo da ne tražiš napisat ću ti ja.
6400 kn plaćaš autoškoli i ta je cijena u svim autoškolama skoro pa ista(ovisi naravno i o nacinu placanja).Na tu cijenu još ide lječnički(430 kn),ispit iz propisa(240),prva pomoc(500),ispit iz prve pomoci(120) i ispit iz voznje(350).Ovo je napisano ugrubo,možda postoji koja kuna razlike ali manje više na kraju te sve izađe 8000 kn.
Kao što je @tamna_strana rekao,sa 17 i pol mozes upisat vozački i prije 18. ne možeš izać na ispiti vožnje.S papirom koji dobiješ ne smiješ voziti ali izrada vozačke traje,odokativno,10 minuta ako nema gužve(ja sam prije 15ak dana napravio i nije bilo nikakve gužve).


Hvala ti puno znaci nista do 17.5 godine....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.08.2010. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali nije ti baš pametno upisivat s 17.5 jel bi onda trebao odugovlačit s satima vožnje zato što tek s 18 možeš na ispit. Mislim da je pametnije krenit koja 2 3 mjeseca prije 18, u tolko taman možes završit sa svime i ostane ti sve svježe pred ispit.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.08.2010. 10:07 
Naslov:  Re: Upis u auto školu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dnevnik jedne vozačice

Hurraaaa, dobila sam vozačku dozvolu!!!

Napokon mogu voziti svoj auto, bez da mi instruktor stalno ponavlja: "Pazi!Krivi smjer., Pazi pješak!"... i slično.Uopće ne razumjem kako sam ga podnosila dvije godine.


8. ožujka

Autoškola je priredila zabavu jer sam završila. Instruktori su bili ganuti. Jedan je rekao da će darovati misu za me. Čini mi se da je jedan od njih imao suze u očima te je rekao da će nazdraviti meni. Jako ljubazno, ali mislim da moja vozačka nije toliko bitna za takvo pretjerivanje.


12. ožujka

Kupila sam auto! Nažalost sam ga morala ostaviti u salonu da mi zamjene zadnji blatobran jer sam ubacila u rikverc umjesto u prvu. Nemam prakse... tek jedan tjedan vozim.


14. ožujka

Konačno moj auto. Bila sam tako zadovoljna da sam odlučila ići malo voziti. Vjerovatno su i drugi imali istu ideju jer je iza mene bilo puno auta; trubili su ko ludi... vjerovatno je bila svadba pa sam se im pridružila i smanjila brzinu sa 15 na 10 km/h. Vjerovatno im je odgovaralo jer su počeli još više trubiti.


22. ožujka

Moji susjedi su super!

Napravili su natpis "PAZI MANEVAR", dali su mi najveće parkirno mjesto te su zabranili djeci da se igraju dok ja manevriram. Mislim da zato da mi ne bi smetali. Kako su to dobri ljudi!


30. ožujka

Drugi vozači stalno trube i pokazuju nekakve znakove. Mislim da je ljubazno, ali je opasno. Neki tip mi je nešto govorio, ali ga nisam razumjela, jer nisam našla gumb za otvaranje prozora... umalo sam pogodila pješaka. Dobro je da sam vozila svojom putujućom brzinom... 15 na sat!


10. travnja

Malo su čudni ti vozači. Ne samo da stalno mašu, nego stalno i viču. Ne znam šta hoće, jer još uvijek nisam našla gumb za otvaranje prozora... možda mi žele dati kakve informacije?! Mislim da je tako jer sam čula jednog kad je reko: "Idi kući, idi!". Nevjerovatno je, kako je znao da idem kući. Kad nađem gumb za otvaranje
prozora, će mi biti malo jasnije šta mi pokušavaju reći.


19. travnja

Grad je slabo osvjetljen. Danas sam prvi put iša van noću te sam morala stalno imati duga svjetla upaljena da bi nešto vidjela. Izgleda da su se i ostali vozači, koji su vozili nasuprot slagali sa mnom jer su i oni palili duga svjetla. Jedino što ne razumijem, zašto su trubili. Možda za ustrašiti psa ili mačku??? Mah, čudaci!


26. travnja

Danas sam imala prometnu nesreću. Ušla sam na rolotor (kružni tok) te kako je bilo puno automobila (ne da pretjerujem, ali bilo je najmanje 4), nisam mogla izaći. Kružila sam i tražila mogućnost za izlaz. Od kruženja se mi je zavrtilo u glavi te sam udarila u spomenik na sredini rolotora. Morali bi ograničiti vožnju u rolotoru na 1 auto.


3. svibnja

Nesreća me drži i drži. Išla sam po auto u garažu te kad sam izlazila na cestu, sam fulala pedalu te pritisnula gas umjesto kočnice. Pogodila sam prolazeći auto te mu razbila cijelu desnu stranu. Čista slučajnost je bila da je to bio moj instruktor vožnje. Dobar čovjek... bez razmišljanja. ja sam ustrajala na tom da sam ja kriva, ali on je konstantno ponavljao: "Oprosti mi Bože, molim te!.... Oprosti mi Bože, molim te"

Nažalost autor mi je nepoznat, te mu se ispričavam zbog povrede autorskih prava.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.08.2010. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahahhahahah!

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: