Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Strip

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 19:48 
Naslov:  Strip
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas su mi u mojoj manje-više obveznoj nedjeljnoj ophodnji auto-tržnicom pali šaka neki stari zaboravljeni brojevi mog omiljenog stripa. Radi se o legendarnom talijanskom stripu Alan Ford koji datira još iz davne 1969. godine. To me motiviralo da otvorim temu o stripu. Koji Vam je najdraži strip? Kojeg niste voljeli? Zašto?
Pucajte!

Želite čitati Alan Ford? Klik

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2010. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo o ovome se može pričati i pričati...ono što je za današnju generaciju video za nas je to bio strip.imam u podrumu gomilu sačuvanih stripova, ostavljenih za moga potomka, al on ih ni ne želi pogledati.ako ne igra pred očima i ne mrda se nije zanimljivo.no, sa godinama,vjerojatno usljed zasićenja videom, polako ih otkriva.upravo preko Alan Forda i njihovih gegova.moji prvi stripovi su bili oni u Politikinom Zabavniku kojeg je kupovala moja sestra.kasnije sam ih ja sam otkrivao tako da mi je kroz ruke prošlo sve i svašta.upravo sam ovih dana pronašao Diabolika,Uranelu...moji favoriti su Asterix i Talični Tom,bog njihova humora.kasnije ih je zamjenio Mataković.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
simo o ovome se može pričati i pričati...ono što je za današnju generaciju video za nas je to bio strip.imam u podrumu gomilu sačuvanih stripova, ostavljenih za moga potomka, al on ih ni ne želi pogledati.ako ne igra pred očima i ne mrda se nije zanimljivo.no, sa godinama,vjerojatno usljed zasićenja videom, polako ih otkriva.upravo preko Alan Forda i njihovih gegova.moji prvi stripovi su bili oni u Politikinom Zabavniku kojeg je kupovala moja sestra.kasnije sam ih ja sam otkrivao tako da mi je kroz ruke prošlo sve i svašta.upravo sam ovih dana pronašao Diabolika,Uranelu...moji favoriti su Asterix i Talični Tom,bog njihova humora.kasnije ih je zamjenio Mataković.

Ma pukle me emocije danas kad sam uzeo Alan Ford u ruku nakon toliko godina. Sjetio sam se dana kad se živjelo od broja do broja Alan Forda. Ako se trenutno nije imalo love za kupnju, onda se molilo tetu na kiosku da nam dozvoli da pročitamo strip kod nje. A danas to je sasvim druga priča. Imam ćeru 18 godina i vjerujem da nije pročitala niti jedan tradicionalni strip. Možda griješim, ali mislim da su ona stara vremena za djecu bila bolja, nekako nevinija i manje iskvarena.
Svako vrijeme nosi nešto svoje i siguran sam da će se i naši klinci sjećati sa nostalgijom svoje mladosti kao i sve generacije prije njih uostalom.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto ne kontaktirate sa striposima? iz prve ruke znam da se ne radi o nekim freakovima već normalnim ljudima svih generacija Very Happy

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2010. 21:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
zašto ne kontaktirate sa striposima? iz prve ruke znam da se ne radi o nekim freakovima već normalnim ljudima svih generacija Very Happy

Imaš kakav link?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.06.2011. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još otkad sam počeo čitati tu je bio mikijev zabavnik Smile
kasnije manje više svi stripovi i zabavnici sa stripovima, posebno dylan dog
njega sam redovno kupovao jedno vrijeme i dan danas mi je žao što sam prestao...
inače, talijanski stripovi su mi najjači, posebno bonellijevi
ove sa superjunacima nikad nisam pušio
danas imam dvjestotinjak stripova i otprilike znam koja je scena ili citat u kojem broju... Smile

_________________
Jeremy spoke in class today
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: