Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kriminal?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2010. 9:47 
Naslov:  Kriminal?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odjednom, firefox mi odbija povezivanje s jednom sigurnom (https) državnom stranicom uz objašnjenje da stranica ne šalje dobar sigurnosni kod na njihov upit jer je najvjerojatnije to kopija prave stranice te mi savjetuje da se maknem s te adrese.

Tada odlučim poslati mail toj instituciji i to na adresu koja je navedena na njihovoj osnovnoj stranici i dobijem odgovor u kojem traže moje podatke,telefon na koji me mogu dobiti,šifre, password i username da bi mogli riješiti problem!!

Pošaljem im ime,prezime,mjesto i telefon i napomenem da šifre i password ne dajem nikome.
Tada dobijem odgovor da je stranica ok, ali da se problem javlja samo kod nekih inačica firefoxa.

I sada ja razmišljam, pa yebemti valjda ću više vjerovati mome Firefoxu koji se dnevno ažurira, nego tamo nekom mailu i kakva je to institucija koja traži šifre,password i username?
Meni to izgleda kao cyber kriminal!
Kako i kome to prijaviti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel imaš original software na kompu? bolje nemoj nikom ništa slati ako nemaš.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2010. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E pa sad!? Imam nekoliko kompova, originale na nekima, na ovome baš i neznam. Bolje da šutim, jelda?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2010. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Odjednom, firefox mi odbija povezivanje s jednom sigurnom (https) državnom stranicom uz objašnjenje da stranica ne šalje dobar sigurnosni kod na njihov upit jer je najvjerojatnije to kopija prave stranice te mi savjetuje da se maknem s te adrese.




dok je hakera ne postoji niti jedna sigurna stranica na internetu....bila ona državna privatna kakva god...

sigurno postoji razlog zbog cega je firefox prepoznao tu stranicu kao fejk stranicu...

tako da vjerujem kako to nema veze sa firefoxom niti da li imaš original softver.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: