Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Crnka koju su svi zaboravili

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
abc_
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.08.2010. 23:10 
Naslov:  Crnka koju su svi zaboravili
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova je maca bila žrtva zlostavljanja neljudi koji su joj palili rep i ozlijeđeno joj je jedno oko, nismo sigurni vidi li na njega, i sad živi na ulici a mi ju povremno hranimo. Nije bila kod veta jer muž i ja radimo od 7 do 17 pa nikako da ju ulovimo u ta dva sata jer vet radi do 19. Traže se dobri ljudi sa malo slobodnog vremena koji bi ju prevezli do veta, mi ćemo participirati u troškovima. Najviše joj treba privremeni ili stali dom jer je bez obzira na sve što je prošla umiljata, a mi uz 3 mace i psa nemamo gdje s njom. Udruga Maca je prije 3 dana preko facea obavještena porukom i poslane su im fotke, ali nisu odgovorili. Maca je baš zaboravljena od svih.



2010-08-03_00001.jpg
 Opis:
 Veličina:  158.69 KB
 Pogledano:  144 put(a)

2010-08-03_00001.jpg



2010-08-07_00001.jpg
 Opis:
 Veličina:  126.82 KB
 Pogledano:  158 put(a)

2010-08-07_00001.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
masnica
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.08.2010. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Udruga Maca ispred koje pisem ima saznanja za tu macku unazad 4 mjeseca. Takodjer i informaciju da macka ima vlasnika ali se ne zna tko su! Vet. ambulanta Vetam radi i subotom i nedjeljom (ndjeljom od 8 do 10) pa ako ju preko tjedna ne nadjete pokusajte vikendom. Mozemo obavijestiti da vam naplate sa nizom cijenom jer macka nije vasa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.08.2010. 23:26 
Naslov:  Re: CRNKA KOJU SU SVI ZABORAVILI
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pogled na tu jadnu macu mi izaziva gađenje ... prema ljudima. Nema veće zvijeri od čovjeka .

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abc_
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2010. 7:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I mi radimo subotom tako da i ona otpada, a dosad ju nismo uspjeli uloviti nijednu nedjelju baš od 8 do 10 jer maca dođe i ode kad ona hoće, no ako uspijemo nedjeljom odvest ćemo ju kad već nitko drugi neće. Ne kužim to da "ima vlasnike a ne zna se tko su". Kaki onda znate da ima vlasnike? U okolici gdje maca boravi sigurno nitko nije njen vlasnik jer sam sve pitala. Na kraju, bitna je maca a ne ljudi, pa i ako ima vlasnike koji se ovakvu macu nisu udostojili odvesti vetu, to joj je kao da ih ni nema. Mi smo nedavno sterilizirali susjedinu mačku koja se uopće ne brine za nju i stalno se kotila i bila gladna, i susjeda nije ni primjetia. Neke mace s vlasnicima žive lošije nego lutalice...
To što udruga zna za nju ovakvu 4 mjeseca je žalosno, nisam znala da je rana toliko stara, ja sam ju prvi put vidjela prošli tjedan i od onda ju hranimo. Troškove veta bi pokrili ja i muž, ali vremena za veta, kontrole i terapije NEMAMO. Ništa, možemo se samo moliti da će se pojaviti jednu nedjelju u 8 pa da to uspijemo.Kao što rekoh, svi su ju zaboravili...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljiljan
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.08.2010. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Draga abc_,

nemoj me krivo shvatiti- uistinu je lijepo što se brinete za jadnu, napuštenu micu. Ali, ako ju vi ne možete uloviti jer "maca dođe i ode kad ona hoće", kako da vam onda netko pomogne voziti micu do veta- npr. netko tko živi na drugom kraju grada?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
IdimiDodjimi
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

masnica je napisao/la: ›
Udruga Maca ispred koje pisem ima saznanja za tu macku unazad 4 mjeseca. Takodjer i informaciju da macka ima vlasnika ali se ne zna tko su! Vet. ambulanta Vetam radi i subotom i nedjeljom (ndjeljom od 8 do 10) pa ako ju preko tjedna ne nadjete pokusajte vikendom. Mozemo obavijestiti da vam naplate sa nizom cijenom jer macka nije vasa.


Pa ako za nju znate 4 mjeseca, zašto još nije osvanula na vašem wallu? Pa piše da su vam poslane fotke...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

preružna je za wall Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abc_
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2010. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljiljan, viš o tome nisam razmišljala Smile
Ipak mi je drago što se bar netko zainteresirao za ovu siroticu koja je očito stvarno preružna i za wall udruge Maca jer obavijest o njoj još uvijek nije tamo ni stavljena, tako da su joj oduzete šanse da se neki mačoljubac koji ima vremena za nju i brine. Udruzi "zahvaljujemo" i poručjemo da gube sponzore koji su im prošle godine od svake plaće donirali bar malo za mačke. Maca nema vlasnike jer spava ispod našeg auta na cesti, i kad ga ujutro upalimo-zbriše. Hvala što si postavio bar konkretno pitanje u vezi mace-vratio si mi vjeru u ljude. Sutra mi je neradna subota pa idem u lov na nju i drito vetu. Držite fige da ju ulovim jer je zadnji put kad sam ju vidjela rep bio krvav-očito se rana inficirala. .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abc_
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oglasila sam ju na njuškalu i jutros me zvala jedna divna gospođa koja se sažalila i macu želi udomiti!!!!
Nažalost nema novaca za njeno liječene,ali je spremna doživotn se brinuti za nju, pa je dogovor da mi cicu liječimo, platimo sterilizaciju i onda ju vozimo u novi dom!!! Gospođa želi ostati anonimna. Ima još divnih ljudi koji pomažu nedužnim bićima bez da za to smi sebi pjevaju hvalospjeve.
Loša vijest je da je maca zadnji put viđena sinoć u 10 i od onda je nema Sad Ja se iskreno nadam da je samo otišla u šetnju i da će se vratiti, sad kad ju čeka ovako lijepa budućnost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljiljan
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.08.2010. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast abc_. Javi kako je prošlo s micom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2010. 13:46 
Naslov:  Re: Crnka koju su svi zaboravili
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jbmu, koliko čovjek mora biti bolestan da ozlijeđuje i pali mačku, pa muka mi je više od takvih psihopata! Svaka čast za vašu brigu o maci, srećom pa ima normalnih ljudi.

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abc_
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maca je bila kod veterinara!! Napokon smo ja i ona "uskladile raspored" Smile Dobila je antibiotik jer se rep počeo gnojiti, no rep će se nažalost morati amputirati. Dogovor s vetom je da se rep amputira istodobno sa sterilizacijom-da ju ne uspavljuje dvaput. Operacije će napraviti tek idući tjedan kad maca malo ojača jer je slaba i dehidrirana. Do onda je na mojoj intenzivnoj skrbi i karanteni u jednoj šupi Smile. Hranim ju par puta dnevno i krkam vitaminima za mačke-mora ojačati do operacije. Dobra vijest je da će se oko koje je zatvoreno oporaviti s vremenom i pravilnom njegom. Eh, da, kaže vet da rana nije starija od mjesec dana i da je priča o 4 mjeseca, citiram veterinara: "čista nebuloza" Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
masnica
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 19:46 
Naslov:  Re: Crnka koju su svi zaboravili
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gdja koja hrani mice na doticnoj lokaciji nam je za ovu macu rekla pred cca 4 mj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
abc_
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2010. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Whatever, vetovo mišljenje shvaćam ozbiljnije. Valjda vam je onda i gospođa koja hrani mice rekla da se na toj istoj lokaciji nalaze i 4 mala mačića kojima se rebra mogu pobrojati od mršavosti. Oni definitivno nisu kao crna preružni za wall i zaslužuju šansu za udomljenje, ili i oni imaju fantomske vlasnike?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
masnica
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.08.2010. 0:39 
Naslov:  Re: Crnka koju su svi zaboravili
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

posaljite slika malih macica kojima se rebra vide. i hranite ih da im se rebra ne vide. macu s repom ako ce udomiti osoba koja nema novca da ju lijeci, mozda nece imati novca ni da ju hrani i lijeci ubuduce ako maca bude bolesna. jako mi je zao sto mnogi ne shvacaju da udruga maca zivi od donacija gradjana, da od grada nema apsolutno nikakvu financijsku potporu ni prostor za drzanje macaka. svega 5, 6 volontera koji izlaze na teren i svega 4vero koji imaju svoj automobil i mogu se prevesti i vozati za napustene macke po gradu, sve o vlastitom trosku. ljudi koji zele i pomazu macama, nece nam se ni javiti za pomoc nego napraviti sto vide sami, a najlakse je blatiti po udruzi. tipa "macici kojima se vide rebra", pa cemu to, nahrani ih svaki dan koji puta a ne nabijati na nos ljudima koji imaju svoje zivote, privatne, poslove, obitelji, svoje macke, i svakodnevno brinu o napustenim i rade maximalno moguce za udrugu. jednostavno s ovolikim malenim brojem ljudi ne mozemo uvijek biti rasipani svuda i po cijelom gradu. svi ste pozvani i mozete nam se prikljuciti i raditi isto ono sto i mi, pa brzo bi ste shvatili kako je i da nije uopce lako. radimo to zbog maca a ne ljudi, ali stresno je i vrlo cesto komunicirati i kontaktirati s ljudima koji samo nazovu i emocionalno nam prijete i sl....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: