Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Testiranje memorije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2010. 23:48 
Naslov:  Testiranje memorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel može neko preporučit neki jako dobar i brz tester memorije za 64bit sisteme. trebo bi testirat tih 8gb što imam a da nije onaj klasični mem test, mem test pro, hirens boot itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2010. 10:46 
Naslov:  Re: Testiranje memorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možeš sa Prime95 (64 bit)
Prime95 x64

i sa OCCT
OCCT

iako im je primarna namjena CPU torture test jako dobro testiraju i memoriju a i cijeli sistem

preferiram OCCT

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2010. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ako je preferabilan occt ondak ćemo to testirat Smile

ma nešto mi u zadnje vrijeme štuca, a ne bi trebo. nikako ne bi trebo. znam da na stalkeru zajebava jer je izbagiran no stavio sam gore kao neki full mod, totalno enhancement grafike. ma igra iz 2008 godine izgleda bolje od bilo koje današnje igre, nešto nevjerovatno. i vidim lomi mu fps. onak štucne. majku mu jebem s 8gb ram i gtx275 NEMA ŠTUCANJA!!!!!!

može bit zato što je starija igra pa mu 64bit sistem i win7 ne paše jer vidim da mu exe file zakolje, pa sam i gasio 1 jezgru, gasio nepotrebne aplikacije, gasio RAM, drko jebavo, bez pomoći. u win7 adresira svih 8gb rama, sve radi punom parom, sve štima, no malo da ja njega pobliže promotrim Smile

neće on meni vamo tamo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2010. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daj malo više detalja,
možda nije do mem, zapravo rijetko kad bude al zna se desit

mene zanima koji proc imaš?
možda te taj mod hebe, jes probao bez njega?

po meni OCCT je uber stroj za testiranje, obavezno koristiti s aparatom za gašenje Very Happy

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2010. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beziljy je napisao/la (Pogledaj post): › daj malo više detalja,
možda nije do mem, zapravo rijetko kad bude al zna se desit

mene zanima koji proc imaš?
možda te taj mod hebe, jes probao bez njega?

po meni OCCT je uber stroj za testiranje, obavezno koristiti s aparatom za gašenje Very Happy


intel core2duo e8400, ne vjerujem da je procesor, jest da ima na sebi original hladnjak koji je malo bučan no nisam nikad imao potrebe za klokiranjem pa on i radi na cca 20% svoje snage pri bilo kojem opterećenju. čak sam za stalkera i bio gasio jednu jezgru i prebacivo process na primarnu da vidim možd ga to cima, al nije ni to (u planu je novi hladnjak al me strah da neće stat na matičnu jer ima jako malo prostora oko procesorskog mjesta, pajpovi su all around, mjerio jesam, teoretski stane no sumnjivo mi je. prošla je godina dana i trebalo bi namazat jope paste gore)

grafička nije garant i nije joj prejaka igra, kad sam je uzeo palo je testiranje 3D rendering na trilijun fps-a i svega, radila je pola sata, malo se zagrijala al ništa ozbiljno. jebga odma sam je na muke bacio jer mi je prethodna gts250 s 2gb ram skoro zapalila komp, srećom imam prvoklasnu matičnu koja je gasila komp svaki put kad bi vent na grafulji zaklo i kad bi temp skočila na 150 ćelzijevih.

ma vjerovatno nije ništa al kresnit ću na cca 3 sata mem test da vidim šta je. ak neš ne valja, u kutiju i šaljem proizvođaću (gskill rules Very Happy )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2010. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

khm... da malo razmislim... stavio si mod na izbagiranu igru i sad zajebava i štuca?
Možda je napajanje? Smile
A možda su u šumi? Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.07.2010. 8:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehe Smile ne zajebavaj

ugl. sve valja kao što sam i mislio Very Happy

napajanje? viš viš Razz osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2010. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

khm khm Smile

pa dio rješenja je u procesoru jer je definitivno SLAB za tu grafičku...
bilo bi bolje da si ostavio tu gts250, ozbiljno
neš vjerovat al ja upravo imam e8400 i gts250 al hebiga ne igram stalkera Smile

jedo od rješenja je da klokneš proc barem do 3,6 ako ne i malo više pa onda vidi

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.07.2010. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas stiže "mali" pa ćemo vidjet šta se može učiniti po tom pitanju. al sumnjam da je slab CPU, na jednoj jezgri, full enh modu na najzahtjevnijim dijelovima igre, tipa kad ulećem u neko energetsko polje gdje isparava neka toplina, munje sijevaju okolo naokolo, a u blizini je drvo kroz čiju krošnju prodiru zrake sunca, još se po nebu vrzma par vrana i neki čoban puca po meni, cpu radi na onak cca 50-60% snage. mislim da je čisto igra sjebana do maximuma. jebga naručit ću original s ebaya pa ćemo vidjet oćel bit promjena ikakvih.

i cpu je još na power saveru i radi ja mislim na svega 2ghz. nije da treba bit na safeu, tagan od 600W gura sve bez imalo frke Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.07.2010. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: › jebga naručit ću original s ebaya pa ćemo vidjet oćel bit promjena ikakvih.

neće Sad jednostavno je igra ujebana bugovima i tu ne moš ništ.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.07.2010. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerovatno, al mislim da bi trebala biti bar malo stabilnija. svi crackovi su zapravo uzrok rušenja. na event vieweru jedina stvar koja ruši aplikaciju je njen sam engine, znači crack, on je najslabija karika.

pogle dolje i vidjet ćeš u opisu errora


ehheheheh stigo Smile



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2010. 10:31 
Naslov:  Re: Testiranje memorije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam u čem je problem, odi u add/remove programs, deinstaliraj igru i sve će bit OK Very Happy

nego mene zanima kako ti druge igre takvog tipa rade, jel one štucaju?

btw, de brate sredi te kablove, oči me zabole Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2010. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve igre rade na maximumu maximuma bez ikakvih problema. eo prešo negdjeprije metro 2033 s novim driverima, znači još 40% enhanced grafika, cijela igra nije niti jednom zaštucala.

e baš sam se juče s legom jednim svađo oko tih jebenih kablova i ne da mi se ponovo kucat pa ću ti samo copy/paste

"ne razumeeeeeeeš neeeeeeee moreš. ne možeeee seeeee. stražnji ventilator se mora spojit na desni dio matične na 4pinsko napajanje na matičnoj i na drugi 1 pin za kontrolu vrtnje, jer ako ga spojim na bliži dio, stalno će mi se vrtit na 1500rpm jer ga nema šta regulirat, ako prednji vent stavim na bliži, desni, propada mi jedna kontrola vrtnje na silent vent koji stalno vrti na 500rpm. di da stavim 3 vražja sata kabla koje sam jedva i dovuko do ploče i jedva sam ih spojio na napajanje i onda kad sam ih spojio ostalo mi kablova vani virit koje mogu maknit jedino ako ih odrežem. ako kažem da se ne može onda se ne može. jedino mogu maknit one pizdarije za ledove, zvuk i ta sranja al kad sve viri nek viri i to. "

a njemu sam zaboravio napomenut da hardove ne mogu spustit jer mi je grafička ogromna osijek031.com smile i ne stane ništa blizu nje Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.07.2010. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
sve igre rade na maximumu maximuma bez ikakvih problema. eo prešo negdjeprije metro 2033 s novim driverima, znači još 40% enhanced grafika, cijela igra nije niti jednom zaštucala.

I onda tebe jedan Stalker jebe Very Happy bokte, ja sam ga deinstalirao nakon dva sata igre, kud još da komp rastavljam zbog nje osijek031.com smile

Probaj Singularity bolje, jest da je škart (tako kažu), al opet... a developerima Stalkera pošalji hatemail kako samo ti znaš napisat (vidi temu: dostava hrane) osijek031.com smile pa će slijedeći bit 100% čist od bugova Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2010. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sljedeći i je skoro pa 100% čist al nije ni blizu tako igriv, ni blizu tako lijep, ni blizu tako intrigantan i zanimljiv, ma općenito nije ni blizu Very Happy

ma konto sam kupit ovaj hladnjak već jako dugo al sam čeko cca godinu i par mjeseci za mijenjanje termo paste pa kao odma da srokam 3 muve 1 udarcem, promijenio hladnjak na bolje, automatski termo pastu, utišo komp, stvorio preduvjete za neko klokanje (ako bude ikad potrebno) i tak Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: