Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Šef Crvenog križa Osijek ima primanja ista kao i šef države

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.06.2010. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Fermat86
Možda su to bile jabuke iz Čikijevog voćnjaka u kojemu rastu kruške? U Čikijevom voćnjaku u Petrievcima ima kontejner koji je dobio noge u Crvenom križu. Već je to fotografirano i u policiji
@Anđelime, nisam te dobro razumjela, oćeš reći da je Hedl nešto fulao? Što?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2010. 2:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u Osijeku bi se trebali početi graditi zatvori za cijeli jedan stalež, a ne samo trgovački centri... ovako bi mogli i prodavati "svoj proizvod", pa preuzimati ekipu i iz ostalih nabujalih zatvora Smile

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2010. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto Crveni križ uz dozvolu Ministarstva pravosuđa ne adaptira odmaralište u Orahovici u luksuzni zatvor?
Zatvori su nam deficitarni.
To bi tek bila humanitarna djelatnost. Zatvorenicima olakšati patnje. Marko Đukić tamo već ima kućicu pa bi mogo biti ravnatelj i toga, a i Stipa ima svoju predsjedničku ćeliju.
Stvarno bi trebalo razmisliti o toj ideji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2010. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.06.2010. 11:16 
Naslov:  Re: Šef Crvenog križa Osijek ima primanja ista kao i šef države
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će zanimljivo vidjeti epilog ove priče. Daleko od toga da humanitarni rad u Hrvatskoj nije izašao izvan granica dobrog ukusa, ali što će Drago Hedl napisati ako se ispostavi da mu je informator lažov, ili barem da ima bujnu maštu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2010. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam za epilog, ali ima nastavak...


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2010. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne shvaćam potpuno problem sa ovim osječkim Crvenim križem. Pozorno sam pratio tekstove.

Očito je da je osječki Crveni križ najuspješniji u Hrvatskoj. Očito je da ima najveću potporu (financijsku) vladajućih struktura, u cijeloj Hrvatskoj. Očito je i prilično dobro uredio odmarališta u Orahovici i na Bačvicama, gdje se očito odmaraju osječka djeca (navodno vrlo jeftino).

U čemu je zapravo problem? Nije valjda u visokoj plaći? Nije valjda problem što se izgleda nekad u tim odmaralištima zabavljaju i neki drugi ljudi (očito oni koji Crvenom križu osiguravaju financijsku potporu)? Nije valjda problem u automobilu? Je li problem u donacijama novaca poreznih obveznika? Zapravo ne shvaćam u čemu je problem, jer organizacija očito radi izvrsno. Ako netko misli da ne treba dati novac Crvenom križu, neka ga ne da, i plaća će biti manja.

I ako je sve to točno, barem ta organizacija nešto pruža. Ima rezultate. Ako je cilj svesti Crveni križ na sakupljanje stare odjeće, i povremeno davanje krvi, onda u redu, možda to i treba biti tako, ali neka Hedl i njegovi informatori to i kažu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2010. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WMFelt, na osnovu cega tvrdis da je najuspjesniji? Na osnovu toga da, navodno, vrlo uspjesno novce poreznih obveznika [sto iz gradskog i zupanijskog proracuna, sto kroz druge namete] pretace u privatne dzepove, ako je suditi prema onome sto je pisano o tom slucaju.

Sto daje za pravo Crvenom krizu da HDSSB-u [ili bilo kojoj stranci] ustupi ljetovaliste besplatno (ovo je trivijalan i banalan primjer)?

Nije tesko imati rezultate kad novci padaju s neba i ima ga dovoljno za dobre rezultate i za jos ponesto sa_strane.

Rezultati bi po ostatak drustva bili jos bolji da se sav novac potrosi namjenski. Onda bi npr. jos vise socijalno ugrozene djece, po jos nizim cijenama, moglo ljetovati.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2010. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne znam da li se novci pretaču u privatne džepove, povrh visokih plaća. A plaće su visoke jer Crveni križ u Osijeku ima novaca.

Ima novaca, jer ih je priskrbio ravnatelj s visokom plaćom, ako ništa drugo, onda zbog te visoke plaće. No s tim novcima napravljeni su očiti rezultati. Ujedno, već je objavljeno da je naslov ove tem lažan, i da ravnatelj nema plaću kao predsjednik (čini mi se da je objavljeno da ima 13000 kn, u nekim je novinama, pa se može pronaći). Hedl to nije demantirao drugim podacima, te inicijalni članak o predsjedničkoj plaći smatram potpunom laži, kao što je i informator lažov, barem u tom dijelu.

Kako je ravnatelj priskrbio novce? Ja ne znam da li je netko zaista besplatno boravio u odmaralištima, ali ako je, to je jedan od načina. Jer tako se u Hrvatskoj privlače novci poreznih obveznika, čitaj politike. Sustav je trul, ali u njemu najbolje pliva baš osječki Crveni križ i na tome mu odajem priznanje. Tako će Bubalo, zvani Bubi, odjednom prozivati Crveni križ, iako mu je poklanjao novce, a možda su i Hdssb-ovci spavali besplatno.

Jesu li se novci koristili nenamjenski? Moguće, iako nam o tome govori tek Hedlov "izvor", osoba koja se očito gostila zajedno s ostalima, ali su je izgleda prestali zvati. Uvjeren sam da Državno odvjetništvo ne štiti osječki Crveni križ, i da će Hedlov "izvor"pomoći da se stvar razjasni. Ako se ne razjasni, onda nam nema druge nego da se odlučimo vjerujemo li "izvoru" ili ne. Ne.

S druge strane, prvi sam pobornik oštrih rezova na polju neprofitnih udruga i humanitarnog rada. Ne bih dao nikome. Prvi na redu su svi festivali glazbe koji se reklamiraju na Osijek031. Svi koncerti. Sav "profesionalni" sport. Sve je to u udrugama, i svi rade isto. Ako se predbacuje Crvenom križu, onda križajmo sve. Između pevaljki i šutanja lopte s jedne strane, te davanja krvi i jeftinih dječjih odmarališta s druge, biram ovo drugo. Ali ponavljam, svima bi im ukinuo financiranje, potpuno. Zato jednostavno ne shvaćam u čemu je zaista problem s osječkim Crvenim križem, zapravo shvaćam, problem je izgleda osobne naravi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2010. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Felt, moguce da je povod obracuna osobne naravi [navodni informator je, ako sam dobro procitao, i sam bio clan vijeca/uprave CK Osijek].

No, predmet zanimanja javnosti u ovom slucaju je poslovanje CK Osijek.

Nego, predsjednik osjeckog ogranka je toliko sposoban da je cak i Bandica nagovorio da financira njegove projekte. Nije li to divno? Doista, nasla se dva sposobna covjeka i dva velika srca. Bandicevo je toliko veliko da financira CK Osijek s pola milijuna, iako ZG Holding grca u dugovima i zaduzuje porezne obveznike za milijardu kuna.

Zna se samo jedno - tamo gdje je Bandic, tamo je veliko srce i tamo se dela, dela, dela...

Grad Zagreb


Nakon ovoga s uddrugama, zakljucujem da si u prijasnjim porukama samo bio sarkastican. Sorry sto to nisam ranije primjetio, shame on me...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2010. 19:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Zna se samo jedno - tamo gdje je Bandic, tamo je veliko srce i tamo se dela, dela, dela...


Ako se dobro sjećam, novac koji je Bandić dao u neku ruku vraćen mu je u predizbornoj kampanji, kada su mu se iz osječkog CK zahvaljivali plaketama.

Samo po sebi, to je dobra stvar za CK, čije poslovanje nas ovdje zanima. Tko je Bandića, Mesića ili Bubala tjerao da daju novce? Ravnatelj jest sposoban, i to se tako u Hrvatskoj radi.

Ako je netko ovdje kriv, to su Bandić, Mesić i Bubalo, a ne ravnatelj CK - pa on je za CK napravio izvrsne stvari, te i Hedl priznaje da mu ostali gradski CK-ovi u Hrvatskoj nisu ni do koljena.

Prema tome, pljuvačina Drage Hedla očito je ovdje osobne naravi, jer se ista stvar radi i sa svakom drugom udrugom u Hrvatskoj, bavila se ona sirotinjom, sportom ili glazbom. Politika daje novce, a zauzvrat traži političke poene, nagrade, koju obilniju večeru ili besplatno noćenje za članove svoje stranke. Kada političarčići žderu ispod tribine Gradskog vrta ili Maksimira, kada se smješkaju na tribinama novih dvorana slušajući kojekakve koncerte, i kada se pokazuju na izložbi zaslužnog slikara, oni rade isto što i svi drugi, samo ima manje ili više uspješnih. Ja sam za to da im svima oduzmemo financiranje. Onda neće biti velikih plaća u CK, pa će Hedlov informator biti zadovoljan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: