Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Djevojčicu nazvali sotonom jer sluša rock

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2010. 12:47 
Naslov:  Djevojčicu nazvali sotonom jer sluša rock
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dvanaestogodišnja djevojčica iz Zagvozda duže vrijeme trpi uvrede i diskriminaciju od strane nekih svojih nastavnika, ali i kolega jer sluša rock i metal-glazbu. Jedna je nastavnica njeno slušanje glazbe čak pripisala sotoni.

Mia pohađa šesti razred Osnovne škole u Zagvozdu, odlična je učenica primjerna ponašanja, voli slušati rock i metal-glazbu. Istina, ne sluša je u školi, nego kod svoje kuće, a njezin je 'grijeh' što je to javno izjavila i napisala u jednom domaćem radu iz engleskog jezika.

"Odmah je intervenirala njezina nastavnica Mila Lovrinčević, koja joj predaje hrvatski i povijest, i njezino obožavanje te vrste glazbe pred svim učenicima pripisala sotoni i sotonskoj glazbi. Čak je i boravak moje kćeri od prije pola godine u bolnici pripisala slušanju sotonske glazbe", kažu njeni roditelji Ivka i Mijo.

"Ja svoje zadatke u školi uredno obavljam, volim pjevati i nekoliko puta sam pjevala i na Prvom glasu Imotske krajine. Meni je rock i metal draga vrsta glazbe i ja je slušam u kući, gdje mi moji roditelji to ne zabranjuju. Idem redovito u crkvu i kada su i mom vjeroučitelju kazali ti isti koji me nazivaju sotonom da slušam tu glazbu, on je kao pametan čovjek samo odmahnuo rukom.

Primjerice, kada obučem neku majicu s nekim detaljima rocka ili metala, odmah sam sotonski obučena, odmah izazivam. Rekla sam svojoj nastavnici da imam pravo na ono što volim, a da sve svoje zadatke u školi izvršavam uredno i na vrijeme. Nikada nisam ometala nastavu ili nešto pjevala u školi. Pa zar ne smijem nešto voljeti što moja nastavnica ne voli", kazala je Mia.

Otac Mijo zatražio je razgovor s ravnateljem, no nakon nekoliko razgovora nije bilo uspjeha.

"O učiteljici da i ne govorim, neće nikakve kontakte, nego se iživljava na mom djetetu. Uputio sam i predstavku pravobraniteljici za djecu Mili Jelavić, u kojoj sam iscrpno iznio svoj problem i, koliko čujem, uskoro ću dobiti očitovanje i ja i uprava škole", kazao je otac Mijo, dodajući da u zaštiti svog djeteta ide do kraja.

Izvor: http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/06/07/0104006.html

Ne znam kako me još uvijek uspiju šokirat ovakve vijesti s obzirom na to di živim. Nemam riječi. Ovako ograničeni Ljudi, i to učiteLjica koja bi trebaLa biti primjer i uzor toj djeci... Fuj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da je ovo ta curica



_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žao mi ju je, što reć na to, znam kak joj je, kad sam jednom bio na misi (dok sam još išao) svećenik je govorio o ljudima duge kose koji se ne brinu za svoj izgled i duhovno zdravlje te za higijenu, slučajno je u mene pogledavao (a ja bio dugokos)... da ne govorim o onome kad smo u jednoj birtiji pravili metal slušaonu, tj. sotonistička okuplkjanja i rituale sa crnom magijom osijek031.com smile
zatucan je narod, pogotovo u tim mjestima koje ne znam ni gdje su na karti, al drago mi je da je svećenik samo mahnuo rukom, makar bi bilo bolje da je rekao nešto u stilu "Veći su grešnici oni koji misle da imaju pravo osuđivati različite"

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2010. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva diskriminacija osijek031.com smile učiteljici odmah dati otkaz. Meni je ovo ravno tome da je crnom klincu rekla da je niger ili crnčuga.

Ovo je strašno u kakvoj zatucanoj sredini živimo.

Mother Earth je napisao/la: › Meni je rock i metal draga vrsta glazbe i ja je slušam u kući, gdje mi moji roditelji to ne zabranjuju.

Veliko BRAVO za mamu i tatu koji podupiru svoju kćer!

A Mia... tebi poručujem da pustiš te cajkaroše i dušebrižnike da pričaju što god žele, ionako je to najviše što mogu Wink

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma katastrofa, kakvo malograđanstvo u skup primitivaca

pa ko im je dao da rade u skolama

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
igich
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: osijek, slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › kad sam jednom bio na misi (dok sam još išao) svećenik je govorio o ljudima duge kose koji se ne brinu za svoj izgled i duhovno zdravlje

a zašto onda isus na svim slikama ima dugu kosu? zar se ni on nije brinio za svoj izgled i duhovno zdravlje? ne uče li nas da se u njega ugledamo?
Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2010. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Kakva diskriminacija osijek031.com smile učiteljici odmah dati otkaz. Meni je ovo ravno tome da je crnom klincu rekla da je niger ili crnčuga.

To sam i ja pomislio, nevjerojatno je da će to proć samo tako, bez ikakvih posljedica na profesore u toj školi.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.06.2010. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja baš volim metalce, punkere, rockere, dugokose dječake, djevojčice u crnom... jer ne slušaju narodnjake! Very Happy
Nego, kakvo god mišljenje o tome imala dotična profesorica, trebala ga je zadržati za sebe. Kao što i ja zadržim gore navedeno mišljenje. Very Happy

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tužno, ali istinito... nažalost sam imao prilike raditi prije nekoliko godina u školi s osobom koja je bila profesorica te istovremeno ksenofob, homofob i patila još od inih fobija... njene performanse su svi u zbornici promatrali samo slijeganjem ramena tipa takva je ona i tko joj šta može...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva ograničenost i primitivizam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Buks
Offline
Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 19:04 
Naslov: Bad ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je žao jadne djevojčice... Bolje da tako kažnjavaju cajkaroše ili tako nešta, a ni to baš nebi bilo u redu. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zao mi je curice jer sam i sam bio u 'njenim cipelama' milijardu puta. Najzalosnije je to sto takva vrsta primitivki uglavnom vodi glavnu rijec u skolama,firmama... a gube backdoor nevinost uredno nakon nedjeljne mise iza crkve.

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.06.2010. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm ček sad sam ja zbunjen. S obzirom da sam strastveni metalac a isto tako i vjernik (i to ne ono samo na pipiru Very Happy) sad mi nije jasno što sam onda ja? Kako mene protumačiti?!

Ali dobro treba biti malo i realan pa se upitati što to curica sluša? Jel sluša Maidene i G&R ili sluša Black Sabbath i Marduk? Kad to saznamo ajmo onda dalje raspravljati o ovome. Jer, budimo ipak realni, sotonizma (pa makar on bio i samo zbog zarade) ima u rocku i metalu, sve je stvar izbora što se sluša. Evo recimo ja volim poslušati i Dimmu Borgir pa nisam sotonjara Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2010. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

el slušaš i sabbathe u rikverc osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2010. 20:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka oni slusaju sta hoce u svoja cetiri zida, ja nemam nista proti. vrlo sam tolerantna osoba sto se toga tice, samo ne moraju sve to nama nabijati na nos Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: