Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Čemu narodnjaci?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
jole_33
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2006. 22:30 
Naslov:  Čemu narodnjaci?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve vise kafića i disko clubova prelazi na narodnjake zbog profiti??
mene zanima sta je u toj glazbi lijepo za čuti??
recimo ja slusam rock, i slusam ga zbog bubnjeva, distorzije i predivnih unikatnih solaža od kojih ti srce stane. a da ne nabrajam ostalo...
pa me sad zanima kako se ljudi mogu spustati na razinu prahistorijskog čovjeka ... Sad
ja mislim da je to 70% utjecaj okoline?
Anonymous , sta ti mislis?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2006. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A tko čini okolinu ako ne pojedinci koji slušaju isto to?

Ne želim nikoga omalovažavati, i neću to raditi. Ne kažem da svi koji slušaju turbo folk nisu inteligentni, samo kažem da ne znam kako netko inteligentan to može slušati i, što je još gore, voljeti. Jednostavno ne razumijem. Ali vjerojatno isto tako netko ne može shvatiti kako ja volim đoleta koji samo recitira, rock koji ne razumiju, tamburaše jer im je to seljački, sevdah zato što im je primitivan... A ja, opet, ne volim i ne razumijem taj turbo folk isto kao ni techno, rave, rap, hip-hop, mtv pop...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2006. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema se tu što shvaćati. Jednostavno ljudi to slušaju , a vlasnici klubova i kafića prate to i znaju kako će zaraditi. Mislim ovo je već ne znam ni ja koji topic o narodnjacima i cajkama. Ljudi koji to slušaju obićno se povedu za nekim drugim, ili ih potakne ta okolina u kojoj je lako doći do jednokratne zabave kao što je recimo sex .

Mislim poznato je da najveći masturbatori i čobani na cajkama mogu napokon umoćiti svoj batrljak. Samim dolaskom na narodnjake čobani dobivaju iluziju da i nije tako teško postati glavni baja u selu i da svaka snaša želi baš njegovu batinu...Kad se Bajo napije snaše i seke mu se podaju i pare od nejga izvlače.
Mr. Green

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2006. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemoj sad petljati snaše u tu priču... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.09.2006. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Nemoj sad petljati snaše u tu priču... Smile


Ne ne mislim na one prave autohtone snaše koje drže do svojih običaja. Ja govorim o onim urbanim snašama i čobanim koji misle da slušanjme te glazbe održavaju hrvatski jezik i kulturu i da su narodnjaci nešto što proizlazi iz njihove duše. Koliko sam samo puta čuo od takvih ljudi koji su rođeni u 80-tim godinama prošlog stoljeća, da su se oni rodili uz takvu glazbi i da im je ta glazba urođen . Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2006. 7:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto je netkome omiljena boja zelena a nekome plava? T-neKOM(e) ruzičasta ili je ljubičasta koja već Smile ...
Ukusi su različiti, a zašto je netko odabrao ono što već je vjerovatno lezi zakopano u psihi te osobe. Ili kao što je Hummin naveo - imaju svoje interese da odu tamo gdje se sluša određena vrst glazbe koji nemaju veze s njihovim glazbenim ukusom Smile Netko je mozda odrastao u kuci gdje se takvo šta slušalo, ili mu cijela ekipa ide tamo pa kud svi tud i mujo. Dakle puno je faktora u igri a da bi doznali koji je najčešći trebalo bi nam nekakvo anketiranje na takvim mjestima. Dobrovoljci? Smile

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2006. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jole_33 je napisao/la: ›
kako se ljudi mogu spustati na razinu prahistorijskog čovjeka ... Sad
ja mislim da je to 70% utjecaj okoline?
Anonymous , sta ti mislis?


Zao mi je ako cu nekoga razocarati ali ja sam se uistinu oglusio na narodnjake, kada izlazim negdje to je 80% tvrdja. Ovo ostalo bude rock u DG-u ali samo kad mi se da ici tamo jer je to ipak samo jeda kaf pa nema saltanja. Mozda sam postao imun na njih pa se vise ni ne obazirem.

Ne mogu vjerovati da je 70% okoline folk ljudi samo zato sto se se 70% "dobro uredjenih kafova" pretvorilo u ovo sto je danas. Sta je sa Cadilacom, kestenom, hirom, westom, benom, bridgom, pubom, bastionom? To su isto dobri kafovi. Moj izbor glazbe je cilanje uz cugu a
izbor mi je funky, reagee i rock. Idem tamo gdje mi se svidja a koktel, Q-u, Posh, Denver,Oks, Patika i Bog te pitaj.... nisu me nikad ni privlacili i pod time mislim na lokaciju a ne na vrstu glazbe pa samim time sto se mene tice neka sviraju samo da ne diraju u moja subotnja svetista.

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2006. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da narodnjake slušaju neuki ljudi (ne glupi ili neinteligentni, već baš neuki) koji ne znaju što je u glazbi kvalitetno i što treba cijeniti

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hummin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 276
Lokacija: City 17
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.09.2006. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da narodnjake slušaju neuki ljudi (ne glupi ili neinteligentni, već baš neuki) koji ne znaju što je u glazbi kvalitetno i što treba cijeniti


Ma neradi se to u neukim ljudima, mislim to su uglavno studenti.... Uglavno je to riječ o jednokratnoj zabavi koja graniči sa ne ukusom.
Ne znam jel itko od vas dolazio na višnjevački kirvaj.... Iz ono malo kafića ( birtija ) što ima u Višnjevcu i onih par velikih šator u kojima se vrte jenjci, ne da puštaju narodnjak. To vam je uglavnom mix Thompsona, Škore, Cece, Ljije i Drage ( Koji btw, zaju imati LIVE nastup Laughing ) i Seke Aleksić. Jednom riječju ja to zovem višnjevačkim pašalukom...mislim odvratno za izrigat se i posrati u isto vrijeme.
I onda se ope čovjek uhvati i pita se, pa zašto je to tako? Što ljudi vide u tome?
Odgovor je....
Pa to je tako jer vjerojatno je to njihov naćin upražnjavanja slobodnog vremena. Što vide u tome? Oni vjerojatno ne vide ništa..." To jednostavno proizlazi iz duše ovog naroda "... iako ta glazba apsolutno nema nikakve veze sa ovim prostorima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
etf-ovac
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2006. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pozdrav, tek sam sad primjetio da bi trebao dat svoje misljenje. Smile

hmh, cemu narodnjaci.....
ne znam kako netko mozde voljet i slusat takvu vrstu glazbe. Kad pogledam sve te likove koji se okupljaju ispred Coktail-a i sada Q-a.....
Kao sto DonQuijote kaze, ne bih htio nikoga omalovazavati, ALI, kad pogledam, mogu ih jedino svrstat u kategoriju primitivaca, kurvi i drolja. Pa de molim vas, pogledajte kak se te cure oblace.....

I ja takodjer idem van s drustvom, ko i svi ostali i ima nas dosta, tako da ne mozes izbjec a da ne odes par puta na takva mjesta, al sad mi je to vec dopizdilo, izricito sam rekao da ne zelim ici na takva mjesta (a osim mene ima jos dvojica koji dijele isto misljenje), tako da ili cemo ic negdje dalje, ili necu ic van. Pa sve vise i vise ljudi slusa takvu glazbu, sve vise i vise kafica zbog profita prelazi na takvu glazbu....prava posast.

Stvorio sam si takvu odbojnost prema takvoj glazbi da je prezirem, ne zelim je slusat, i ne zelim ic na takva mjesta gdje se narodnjaci slusaju, al kad si u drustvu, to je ipak malo nemoguce. Nemosh sad ekipi doc i rec e ja necu ic unutra, ne zelim, idem kuc......

A kad sam bio prisiljen uci u takve klubove, iritirali su me oni celavi primitivci od izbacivaca i njihovo pregledavanje osobnih te naknadno cudjenje kad bi me pogledali i vidjeli da sam rodjen 1983. (jer mlado izgledam, tak mi svi kazu).

a zasto mrzim tu glazbu.....zato sto ne zaboravljam sto je bilo prije 15-16 godina, rat, ovo ono, na kucu mi pale 2 granate, morao otic od kuce i sve to.....i jos masu takvih slicnih problema. Ljudi zaboravljaju da slusaju glazbu onih ljudi koji su napadali nasu drzavu, da su morali pobjeci odavde, da su morali spavati u podrumima i slicnmo. Danasnja generacija mladih ljudi misle da je rat bio tamo negdje daleko, da......ma nemam vise pojma...

Onda cu radije ostat kod kuce, gledat tv, ili se vozit biciklom......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.10.2006. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

etf-ovac, daj, glazba nema veze s ratom.... oni koji su ratovali, slušali su potpuno istu glazbu. i tako nastavili.
83.e sam imala više godina nego ti i znam kako je bilo kada projektili zuje a ti ležih i slušaš. jer, kad čuješ, to znači da nisi pogođen......
ne podnosim narodnjake,........,baš kao ni techno......
stvar ukusa.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2006. 0:48 
Naslov: Beark ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ima jedna latinska poslovica: "De gustibus non es disputandum!" - "O ukusima ne treba raspravljati (ukusi su različiti)
no mislim da ovdje ipak treba malo raspraviti. naime ovdje se više ne radi samo o ukusima već o našem pravu da dignemo glas protiv virusa zvanog "bilo kuda narodnjaci svuda".
zar su stvarno ti narodnjaci jedina glazba uz koje mlade i zgodne osječanke mogu mrdat guze? naime vidjeh svijeta i bijah u mnogo klubova njemačke, češke i austrije pa i lijepe nam naše i mogu vam reći da se tamo cure puno bolje drmaju uz ritmove nekog odličnog r'n'b-a ili ti housea. a i nema nekih fightova i povlačenja gunova. nadam se da je ovo samo jedna faza našega grada i da neće još dugo potrajati. hvala bogu pa imamo Old Bridge Puba pa čovjek ima gdje otići i poslušati i kvalitetni rock (Jole navrati utorkom ili četvrtkom navečer bude live svirka i bude fenomenalno Laughing ) a subotom se i natancat uz plesne ritmove dobrog housea.inače imaju skoro svaki dan neki program pa redovito odem na cugu tamo (btw imaju i najjeftinije cijene u tvrdji) e da nam još takvih mjesta u ovom gradu...


Zadnja promjena: cane; 09.10.2006. 1:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2006. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

narodnjake, osobno, prezirem... tako su mi odvratne te pjesme i stvarno ne razumijem ljude koji ih vole slušati... al tko voli nek izvoli... i to je za ljude!

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2006. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hummin je napisao/la: ›
euchrid je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da narodnjake slušaju neuki ljudi (ne glupi ili neinteligentni, već baš neuki) koji ne znaju što je u glazbi kvalitetno i što treba cijeniti


Ma neradi se to u neukim ljudima, mislim to su uglavno studenti.... Uglavno je to riječ o jednokratnoj zabavi koja graniči sa ne ukusom.
Ne znam jel itko od vas dolazio na višnjevački kirvaj.... Iz ono malo kafića ( birtija ) što ima u Višnjevcu i onih par velikih šator u kojima se vrte jenjci, ne da puštaju narodnjak. To vam je uglavnom mix Thompsona, Škore, Cece, Ljije i Drage ( Koji btw, zaju imati LIVE nastup Laughing ) i Seke Aleksić. Jednom riječju ja to zovem višnjevačkim pašalukom...mislim odvratno za izrigat se i posrati u isto vrijeme.
I onda se ope čovjek uhvati i pita se, pa zašto je to tako? Što ljudi vide u tome?
Odgovor je....
Pa to je tako jer vjerojatno je to njihov naćin upražnjavanja slobodnog vremena. Što vide u tome? Oni vjerojatno ne vide ništa..." To jednostavno proizlazi iz duše ovog naroda "... iako ta glazba apsolutno nema nikakve veze sa ovim prostorima.


pa dobro ne znam koliko si ti upućen ali do prije 2 godine u višnjevcu se ni u jednom kafu nisu puštali narodnjaci. no nažalost strašni virus zvani "bilo kuda narodnjaci svuda" poharao je i višnjevački kraj. a btw Patika je u centru gradu... dakle to je onda osječki pašaluk?!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Trepavica
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: Osijek-Dubrovnik
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.10.2006. 9:37 
Naslov:  Re: Čemu narodnjaci?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jole_33 je napisao/la (Pogledaj post): › sve vise kafića i disko clubova prelazi na narodnjake zbog profiti??
mene zanima sta je u toj glazbi lijepo za čuti??
recimo ja slusam rock, i slusam ga zbog bubnjeva, distorzije i predivnih unikatnih solaža od kojih ti srce stane. a da ne nabrajam ostalo...
pa me sad zanima kako se ljudi mogu spustati na razinu prahistorijskog čovjeka ... Sad
ja mislim da je to 70% utjecaj okoline?
Anonymous , sta ti mislis?


ćuj... Stvar je društva i tvoje osobnosti ... mislila sam prije da sve to ovisi o odgoju no nije istina, sve podjednako utječe na to... zašto netko sluša metal?! npr. to meni nije jasno... jednostavno mu to odgovara, nije stvar u inteligenciji ali jest u načinu razmišljanja.... cajkaroši su uglavnom etiketirani kao osobe nižeg IQ-a jer kao što to obično biva, ono što je loše se ističe više no što ono šo je pozitivno... ima i normalnih, inteligentnih kojima jedostavno odgovara zvuk Balkana (ako se smijem tako izraziti) jer...kako se kaže... o ukusima se ne raspravlja, pa bih ti dala savjet da ne pokušavaš shvatiti zašto je nešto već da shvatiš da je to jednostavno tako... (koliko god ti bilo krivo zbog toga tako jest!)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: