Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Saponia Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2010. 21:19 
Naslov:  Saponia Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš sam danas pričao sa kolegom koji radi u Saponiji kao vozač.Ono što mi je ispričao je zaista strašno za sve nas koji živimo u ovome gradu.Zamislite si da takva industrija koja se koristi sa kemikalijama još uvjek koristi pogone u gradu koji su stari i dotrajali zaista bi bila katastrofa da se slučajno neka cijev pokida i da počne izlaziti sva ta dušična kiselina i amonijeva sol .Mislim da bi gradske vlasti trebale malo više reagirati prisiliti takvu tvrtku da se preseli van grada, a ne samo ubirati novce i zanemarivati mogučnost katastrofe koja bi se mogla dogoditi tada bi bilo kasno za reakciju.Zanima me šta Vi ostali građani mislite o ovome.

http://www.saponia.hr/zastita_o.php

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/329475.html

http://www.poslovni.hr/42325.aspx

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mdukic
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2010. 13:31 
Naslov:  Re: Saponia Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pogoni i oprema nisu nit stari niti dotrajali. Kolicine opasnih kemikalija su ispod svih minimuma da bi mogle predstavljati bilo kakvu opasnost za okolinu, a sve je pod strogim nadzorom brojnih inspekcija. Sve mi je to ispricao prijatelj viljuskarista koji tamo radi.
Ima u gradu desetak opasnijih i kriticnijih mjesta. Saponia je tamo 100 godina i neka bude tamo barem jos 100.
Ocigledno nemas pojma o cemu pises kao ni "tvoj kolega vozac". Drzi se ti linuxa i opcih savjeta. Za nas koji zivimo i radimo u ovom gradu, strasno je sto postoje takvi kao ti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wildflower
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2010. 8:26 
Naslov:  Re: Saponia Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Saponia treba ići što prije van iz grada!!!! Ne samo da predstavlja prijetnju za neku veću nesreću sa tim njihovim kemikalijama, već i zagađuju okoliš......Kad počnu puštati tu paru iz dimanjaka, ne može se disati, a što je gore, još im iz dimanjaka izlaze sve te čestice, a budući da živim blizu saponie, bolje da ne vidite na što nam liče balkoni, stolice, rublje koje smo tek oprali, auti, sve puno tih bijelih čestica praška......ako na autu lak počne pucati do tog sranja, zamislite što se onda događa u našem tijelu kada to udišemo....grozno.......

Protiv njih treba žestoko, udariti peticiju, podnijeti prijave nadležnim ministarstvima, pa da vidimo... govorili su kako su uložili silne novce u neke filtere i da nema opasnosti... da,da .. kako ne.......vidimo kako vam rade filteri......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2010. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma da, najbolje da zatvore sutra i bok
Saponia provodi najstrože mjere propisane pa i više od toga. Znam to jer sam se u dijelu života bavio takvim stvarima pa sam vidio i brojne studije o tome (kako nezavisnih instutucija tako i od strane same Saponije).Da uvijek može bolje, može. Pogotovo sa filterima krupnijih čestica. Saponija svake godine napreduje po tom pitanju i bilo bi žalosno da netko zatvara istu ili ju seli iz Osijeka jer je ona valjda još jedini proizvodni gigant u gradu koji radi kako spada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wildflower
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.07.2010. 9:31 
Naslov:  Re: Saponia Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kažem ja da oni trebaju prestati raditi, ne dapače....premijestiti daleko izvan grada ili stvarno napraviti nešto po pitanju zagađivanja donjeg grada.....možda su im ti filteri već dotrajali, pa se trebaju zamjeniti novijima i boljim, neka neprave neku novu ind.konstrukciju koja će provoditi tu paru i ostatak tih sranja što leti nekim podzemnim cijevima, a ne zrakom i to direktno ljiudima u prozore i kuće.......u biti kako vjetar piri, tako to leti.....

I sami stariji ljudi koji žive već jako dugo na Vukovarskoj su rekli da zadnje 2 godine nije za izdržati od Saponije, da nije bilo tako prije.....znači da im nešto ne valja.....ili su počeli nešto raditi drugačije......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: