Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zlostavljanje psa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2009. 19:53 
Naslov:  Zlostavljanje psa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako, danas, ponedjeljak 5.10. 2009. oko 13:30 je jedan mladić besramno išutao žensku francuskog bulldoga (mislim da je ta pasmina u pitanju) pred punim Rondelom u Tvrđi. Ja, a nažalost i nitko od nazočnih, nije mogao ništa napraviti oko toga jer se oko njega nalazila hrpa ljudi koje je recimo to i odobravala. Pošto ja ne znam ništa o prijavljivanju nasilja nad životinjama (a ne mogu si izbiti šokantan prizor iz glave) obraćam se ovdje na forum s pitanjima zna li itko kako reagirati u navedenoj situaciji? Zanimljiv detalj je što znam čak i ime, prezime pa i adresu stanovanja stanovitog mladića. Ako vas zanimaju dodatni podaci o ovom slučaju, pošaljite mi privatnu poruku. Također bi u cijeloj priči volio ostati što anonimniji, ali rado bih svjedočio protiv njega ako treba. Još jednom navodim da je puno očevidaca vidjelo tu situaciju. Unaprijed hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokrat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 982
Lokacija: ....ispod mosta....
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2009. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a zašto nitko nije ništa mogao napraviti...????

_________________
"....jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2009. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la: ›
...a zašto nitko nije ništa mogao napraviti...????


Mogao je, ali se bojao. Ili nije htio.
Uglavnom, kukavičluk.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.10.2009. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DrugsBunny je napisao/la: › Zanimljiv detalj je što znam čak i ime, prezime pa i adresu stanovanja stanovitog mladića. Ako vas zanimaju dodatni podaci o ovom slučaju, pošaljite mi privatnu poruku.

Javi policiji.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2009. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la: ›
...a zašto nitko nije ništa mogao napraviti...????

Ok, ovako ispada da zapravo ja ispadam kao krivac u ovome slučaju ili svi promatrači. Ne znam koje su "izlike" ostalih ljudi, ali ja sam u tom slučaju se tamo sam nalazio. A iskreno, ne ide mi se sam protiv nekolicine ljudi. Ali sam sve dakako objasnio u svom prvom postu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2009. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
sokrat je napisao/la: ›
...a zašto nitko nije ništa mogao napraviti...????


Mogao je, ali se bojao. Ili nije htio.
Uglavnom, kukavičluk.

Dakako još bih volio nadodati neke stvari:
1. ne vjerujem u rješavanje stvari nikakvim nasiljem, ali pošto više znam te "face" tamo, bojim se da bi do drugačijeg odgovora bilo teško doći
2. vlasnik psa se nije usudio reći tom čovjeku što ga ide. Situacija je znači bila ovakva: nekoliko ljudi sjede tamo, jedan dovede svog psa, drugi čovjek tog psa išuta i to je to, vlasnik, koliko sam skužio, nije ništa rekao
3. ne želim ispasti umišljen/arogantan niti išta slično, ali barem sam nešto napravio, skupio određene hrabrosti da ovdje to napišem, kontaktiram azil te čak i možda do policije odem pritom recimo "ugrožavajući" vlastitu sigurnost ako se dozna da sam to ja, a za šta? Za jednog psa od kojega je i vlastiti vlasnik izgleda digao ruke

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2009. 23:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka cast ako si obavjestio policiju!
Ipak,ponekad je pokusaj dovoljan. Jednostavno upozorenje. Ne znam zasto si toliko siguran da bi popusio batine? Takvi likovi osjecaju strah (josh jedan argument da ih ne mjesamo s ljudima),sa takvima treba samo odlucno i imperativno.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.10.2009. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam obavijestio policiju, a iskreno ne znam hoću li zbog privatnih razloga.
Siguran sam jer su mi poznate face za koje znam da su bar jednom sudjelovali u kojekavim fizičkim obračunima, a mlađi i manji sam od svakog od njih. Jednostavno nisam bio u prilici za tim.
Nažalost je bio takav splet okolnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2009. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolkosu oni stari a koliko ti ako se smije znat

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2009. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oni su 17-19 rekao bih, ja sam 17

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2009. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čuj kao što kažeš ako ih je bilo više, a znaš da su nasilni dobro si postupio što se nisi petljo jer bi vjerovatno po pički dobio no svakako si trebao maknut se sa strane i nazvat muriju da oni to riješe. kazne za zlostavljanje životinja su stvarno rigorozne pa zna čak i doć do zatvora, no pošto su stariji punoljetnici (do 21 godine) vjerovatno bi dobili samo uvjetnu i debelu novčanu kaznu. žao mi je što se recimo nisu našla neka 2-3 malo starija momka pa im malo podijelili šamare i porazbijali noseve, onako disciplinski.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2009. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U tom trenutku, vjerojatno od siline šoka ili tako nečega, mi nije uopće palo napamet da postoji policija niti njen broj niti išta. Slažem se s tim razbijanjem noseva, ali rondel je bio pun uglavnom ženskih osoba, tu i tamo koji čovjek njihove generacije koji ili nije vidio to ili je ignorirao, ne znam.
Također se bojim da bi to sve bilo gotovo kada bi policija došla te da ne bi mogli ništa učiniti. :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2009. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sokrat je napisao/la: ›
...a zašto nitko nije ništa mogao napraviti...????


Pa zato što se ljudi obično boje da se taj nasilnik ne okrene na njih!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 20:44 
Naslov:  Re: Zlostavljanje psa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko moraš biti bolesta na da napraviš ovo?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2010. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na zalost, ne mozes nista.

ako prijavis policiji, moras svjedociti i u tom slucaju gubis anonimnost i nitko ti ne moze garanirati sigurnost.

i nakon toga je jos uvijek tvoja rijec protiv njegove ... osim ako ne nadjes jos par svjedoka koji su voljni svjedociti.

jedina mogucnost je da u trenutku zlostavljanja nazoves policiju i da oni vide zlostavljanje, tada ti kao svjedok nisi potreban.

najveca pakost koju mu mozes napraviti je da objavis ovdje njegovo ime i prezime, broj mobitela ... pa da ga zivkamo u 4 ujutro i malo mu zagorcavamo zivot.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: