Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



AutoZona #11: Naljepnice o tehničkom pregledu vozila - osjećajte se glupo!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
AutoZona
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2010. 15:40 
Naslov:  AutoZona #11: Naljepnice o tehničkom pregledu vozila - osjećajte se glupo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako smo već navikli, svi mi koji imamo aute u biti smo ovce za šišanje, te smo podložni monumentalnoj količini nameta, kako onih realnih, tako i onih eksperimentalnih, po autohtono balkanskom principu "ako prođe, prođe". Najnoviji primjer su famozne naljepnice o tehničkom pregledu vozila. Nakon što je netko genijalno smislio da bi te naljepnice trebale ići van, već prve zime pokazalo se kako to baš nije pametno rješenje.

Naime, neoprezni i bahati vozači su se usudili koristiti svoje automobile i tijekom zime, a najbezobrazniji među njima nisu čak imali ni garažu. Vrhunac je nastupio kada su neki pokušali strugati led, čistiti snijeg ili, pazite sad bahatosti, prati svoj auto. Naravno da jadna naljepnica to nije mogla izdržati, te je otpala. Rasplet je poznat:

Kazna - 300 kn; nova naljepnica - 8,50... glup osjećaj - neprocjenjivo!

Ali, naravno da to nije sve! Od 1. srpnja ove godine, naljepnice će se ponovno lijepiti iznutra, tako da se svi oni koji su kaznu platili sada mogu osjećati još gluplje.

Svaka čast moronu koji je to sve smislio! Naravno, nitko neće za to biti kriv i svi samo možemo s nestrpljenjem čekati novu dosjetku.

Nastavak...
Skriveno: 
Mercedes R

Prvo jedan "ljepotan"... Mercedes R klasa. Nije nikakva tajna kako je klasno neosvješten i oku prilično neugodan Mercedes R klase jedan od najneuspjelijih modela u povijesti ove tvrtke. Kako bi ipak spasili što se spasiti može, u Mercedesu su ga odlučili malo odružniti i približiti ga autima koji ne izazivaju traume kad ih vidite na cesti.

Rezultat čak i nije toliko loš, pogotovo s obzirom na original. Potpuno nov je prednji kraj, dok je i ostatak blago uljepšan.

Unutrašnjost je isto osvježena, kao i motori - 300 CDi sa 190 i 350 CDi sa 265 konjskih snaga.

Nepravedno zasjenjen od BMW-a X6 na listi najnepotrebnijih automobila, Mercedes R je sada napokon dobio snagu za novi uzlet.

Kia Magentis + Hyundai Sonata

Kia je predstavila novi Magentis, ali dok dođe u Europu, dat će mu novo ime. Kako će se kod nas zvati još ne znamo, u Americi se prodaje kao Optima, a napravljen je na novoj platformi koju koristi i nova Hyundai Sonata. Kad dođu u prodaju, znat ćemo i više detalja o motorima i cijenama.

Subaru Impreza

Subaru je malo obnovio STI verziju Impreze, ali ne morate brinuti, i dalje je to iznimno ružan auto. Osim blagih estetskih korekcija, sada se po prvi puta STi nudi u dvije karoserijske varijante, s 4 i s 5 vrata. Ovjes je u svim detaljima poboljšan, dok 2 i pol litreni turbo bokser nije značajno diran.

McLaren MP4-12C

Napokon je pokrenuta proizvodnja nove zvijezde među superautomobilima Mclarena MP4-12C, a na internetu možete pronaći i konfigurator te tako lakše složiti auto po svom ukusu. Također, možete vidjeti i kako su ga složili i Button, Hamilton i Ron Dennis.

Alfa Giulietta

Puno prihvatljivije, ali gotovo jednako lijepo djeluje slaganje Giuliette na Alfinom konfiguratoru, a od ponuđenih verzija istaknuli bi smo Quadrifoglio verde s 235 ks koji bi trebao direktno izazvati Golf GTI.

Kad smo već kod Fiatove grupacije, oni su upravo proslavili 500000-ti primjerak svog modela 500.

Mazda Hybrid

Mazda je odlučila napraviti svoj hibridni automobil, ali su u cilju štednje, tehnologiju kupili od Toyote, točnije od Priusa.

No, mi se ipak u Hrvatskoj jako malo bavimo ekologijom, a puno više preživljavanjem. Kako nam većini auti ipak trebaju, kod kupovine novog prinuđeni smo pristati i na neke kompromise. Kako dolaze novi modeli, oni na odlasku se nude po puno prihvatljivijim cijenama. Negdje se to isplati, negdje ne. Mi smo našli jedan vrlo pozitivan primjer...

Ford C-Max (TEST)

U biti, to što se C-Max toliko dobro vozi i nije neko iznenađenje, jer napravljen je na platformi Focusa, a koliko potencijala ima ta platforma lako možemo vidjeti na primjeru...

Kako smo pred sam dovršetak emisije saznali, više Vam ne vrijedi žuriti, jer je RS 500 rasprodan, iako još nije ni objavljena cijena. Ali, uz malo truda, još uvijek se može naći i "obični" RS kao utjeha...

Nakon dosta godina lutanja, Citroen trenutno ima izuzetno dobru i kvalitetnu gamu vozila, a svaki novi model izaziva sve više i više pažnje. U pravom trenutku, počeli su prizivati i svoju bogatu povijest.

Citroen DS 3 TEST SPORT

Nakon preduge zimske stanke, počela je i nova sezona Formule 1. Prva utrka se po zanimljivosti mogla mjeriti s gledanjem sušenja boje ili pretkvalifikacija Dore, dok su druge dvije bile bolje, ali više zbog vremenskih neprilika. Čim se staza osuši, gotovo... Na svu sreću, ovaj vikend počinje Moto GP, a počelo je i Superbike prvenstvo. Oni koji su gledali prve dvije utrke mogli su vidjeti više uzbudljivih situacija nego u nekoliko sezona Formule 1. Velika izjednačenost, neizvjesnost i, najvažnije, vožnja bez kalkulacija definitivno su neodoljiv mamac za gledatelje.

No, da ne bude sve crno u Formuli 1, pobrinuo se Mercedes predstavivši novi Safety car.

Na SLS AMG Gullwing namontirali su uobičajene dodatke - upozoravajuća svjetla, brdo LED dioda i tv kamere. Iznutra su dodana trkaća sjedala i razni monitori za lakšu komunikaciju. Ostatak auta je već toliko dobar da ga i nije trebalo dirati, jedino je ispušni sustav malo otvoreniji zbog... zvuka

U biti, taj nam je auto toliko drag da ćemo ponoviti jedan prilog iz samih začetaka auto zone, koji smo napravili prošle godine kada je predstavljena originalna verzija... Pojačajte ton i uživajte...


Autor: Srđan Marov
Montaža: Tomislav Strahonja
(ujedno i voditelji emisije)

AutoZona #11, OSTV [09.04.2010.]


Pogledajte: Auto Zona arhiva emisija


Auto Zona se prikazuje na Osječkoj televiziji petkom u 20,30 i srijedom u 22,30, uz napomenu kako je nova emisija na rasporedu svake druge nedjelje.

Auto Zona je projekt kojem je cilj približiti gledateljima novosti iz svijeta automobila u ležernom i neformalnom obliku. Stalne rubrike su testovi, predstavljanje noviteta i aktualnih zbivanja na tržištu automobila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2010. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmm, taj blesan koji je odlučio i potpisao o vanjskoj naljepnici ima svoje ime i prezime.... ima li?

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
garrincha077
Offline
Ukupno postova: 66
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.04.2010. 17:12 
Naslov:  Re: AutoZona #11: Naljepnice o tehničkom pregledu vozila - osjećajte se glupo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobar, dobar. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2010. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najveći kretenizam ikada....

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Troop
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2010. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zlusch je napisao/la: ›
Hmm, taj blesan koji je odlučio i potpisao o vanjskoj naljepnici ima svoje ime i prezime.... ima li?


Dobra! Smile Samo, ovo je Osijek i Hrvatska, tako da....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.04.2010. 17:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha, svaka časta, predobro

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2010. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WTF...

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žena
Offline
Ukupno postova: 93
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2010. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahaha. kak je ovaj tekst napisan, umrla sam... a je... u ovoj drzavi se sve moguce, tak da me to uopce nije iznenadilo Razz

_________________
Da je Bog htio pedere napravio bi Adama i Stevu...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.04.2010. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zalijepiš je iznutra, jest da će biti naopačke ali šta ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dadadadada
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2010. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan dan sam stala kraj policijske patrole i pitala ih kolika je kazna jer mi je naljepnica otpala,oni su rekli da se NE KAZNJAVA i da mi na tehnickom moraju DATI novu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2010. 18:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dadadadada je napisao/la: ›
Jedan dan sam stala kraj policijske patrole i pitala ih kolika je kazna jer mi je naljepnica otpala,oni su rekli da se NE KAZNJAVA i da mi na tehnickom moraju DATI novu!

a i ti vjeruješ policiji Very Happy

mene samo zanima koliko ćemo mi to platiti ili smo već platili, a ni ne znamo kome i koliko (onom moronu iz teksta gore)

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2010. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malecka je napisao/la: ›
najveći kretenizam ikada....



To je samo jedan od mnogih kretenizama vezanih uz zakone u prometu, policiju, kazne itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2010. 18:59 
Naslov:  Re: AutoZona #11: Naljepnice o tehničkom pregledu vozila - osjećajte se glupo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I sad će mi netko reći da je hrvatska vlast bezosječajna?
Pljačkaju nas sa puno ljubavi i obzira.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
posmatrač
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2010. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..pa nije on moron,morao je promjenit dobavljaca da bi mogao uzeti pare,mi smo moroni sto to sve trpimo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2010. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja svoju sastrugao zimus... beš!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: