Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Parkiranje na zelenim površinama - olitiga: bijesan Hrvat piše pismo gradonačelniku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2010. 7:48 
Naslov:  Parkiranje na zelenim površinama - olitiga: bijesan Hrvat piše pismo gradonačelniku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s jedne strane tuzno, s druge strane smijesno (kao uostalom i sva nasa rvacka svakodnevica) - tragikomično javno pismo "jednoga od nas"...


_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2010. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svakako pročitati!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.03.2010. 9:52 
Naslov:  Re: Parkiranje na zelenim površinama - olitiga: bijesan Hrvat piše pismo gradonačelniku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): › s jedne strane tuzno, s druge strane smijesno (kao uostalom i sva nasa rvacka svakodnevica) - tragikomično javno pismo "jednoga od nas"...


uf .. procitao sam ... GORKO !

mislim da se puno nas moze prepoznati u ovom tekstu.

imao sam slicnu pricu sa 'nepropisnim parkiranjem' ... i kad sam se zalio sudu, sutkinja mi je rekla da sam napisao literalni rad, da sam preopsiran i da time opterecujem sud.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.03.2010. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svima se događaju ovakve stvari,nekad najeb... nekad se izvučeš,ali ja se nebi znao ovako dobro izraziti,pa zato čovjeku svaka čast na ovome...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 2:07 
Naslov:  Re: Parkiranje na zelenim površinama - olitiga: bijesan Hrvat piše pismo gradonačelniku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitala sam sve i čovjek je u pravu. Neke fore bile su mi i dosta smiješne, tipa:
Citat: › Molim vas da si međunarodnu promociju Hrvatske preko utrke na Sljemenu, zabijete u analni otvor...

To s analnim otvorom/anusom nekoliko je puta napisao. osijek031.com smile
Citat: › Dok pišem ovo osjećam propadanje svoje plodnost tj. moji spermiji umiru od muke, pa ću oplodnju morati platiti Slovencima koji vas vozaju na par kvadrata mora jer mogu.

Hahaha...osijek031.com smile

OT: I kod nas je, a kontam i kod svih, da super pile od auta nitko ne bi kaznio niti ih odvukao ni da stoji na sred Trga Ante Starčevića, na onoj fontani, a neki prosječni autić oderat će k'o vepra praktički bez razloga!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 11:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo trebaju objaviti sve dnevne novine,čovjek progovara u ime svih nas običnih građana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predobro
i
preistinito

treba dobiti kiklopa za ovaj tekst

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tip se nije bunio dan ranije, kad su odnijeli 10 drugih koji su krsili zakon. Zapravo, tip se nije bunio dok su drugi krsili zakon, odnosno odlucio ga je i sam krsiti.

Kakva poruka se salje kad se staje u obranu covjeka koji svjesno krsi zakon, a ne cini s ciljem promjene, vec iz oportunizma?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.03.2010. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Dakle, idemo konačno priznati zašto su četiri milijuna Hrvata svakodnevno na udaru raznih institucija? Zašto? Vrlo jednostavno, zato jer nas Vi, mislim na visoku i srednju politiku, visoki i srednji menađžment, ostali visoki organi vlasti, svojom nesposobnošću od osamostaljenja (ali i ranije), uz poniznu ispriku, jebete."

eto sve ovdje piše

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.03.2010. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kakva poruka se salje kad se staje u obranu covjeka koji svjesno krsi zakon, a ne cini s ciljem promjene, vec iz oportunizma?


Poruka je da su zakoni losi, da ih treba mijenjati.



Nemoj zaboraviti da je i privatizacija provedena u skladu sa zakonom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › Poruka je da su zakoni losi, da ih treba mijenjati.

Nemoj zaboraviti da je i privatizacija provedena u skladu sa zakonom.
Zbog zadnje recenice pretpostavljam da zelis reci kako bi se zakon trebao prilagoditi na nacin da se dozvoli parkiranje bilo gdje, pa i po "zelenim povrsinama".

Ili cemo reci da su svi politicari supci i da nas svakodnevno jebu u dupe i na taj cemo nacin sprati ljagu sa svih balkanstina i putar s glava? Ne bi mi radili sranja da nam to nisu dozvolili!

Ma naravno, nije on kriv sto je parkirao. Kriva je "drzava" sto tamo nije stavila jezeve.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.03.2010. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: › Poruka je da su zakoni losi, da ih treba mijenjati.

Nemoj zaboraviti da je i privatizacija provedena u skladu sa zakonom.
Zbog zadnje recenice pretpostavljam da zelis reci kako bi se zakon trebao prilagoditi na nacin da se dozvoli parkiranje bilo gdje, pa i po "zelenim povrsinama".

Ili cemo reci da su svi politicari supci i da nas svakodnevno jebu u dupe i na taj cemo nacin sprati ljagu sa svih balkanstina i putar s glava? Ne bi mi radili sranja da nam to nisu dozvolili!

Ma naravno, nije on kriv sto je parkirao. Kriva je "drzava" sto tamo nije stavila jezeve.


pa ovdje se ne razgovara o Ustavu, nego o lokalnom pravilniku o komunalnom redu i o Zagrebu. gdje je situacija malo drugacija nego u Osijeku.

1. Bandic je prosirio zone naplate na cijeli grad.

2. U Zagrebu je na masu mjesta ogranicemo parkiranje na 2 sata.

3. i najvaznije ... Zagreb je valjda jedini grad u kojem su svugdje zabranili parkiranje osim tamo gdje je dopusteno, dakle tamo gdje se naplacuje.

tako da je zaista nezgodno otici na posao autom i raditi 8 sati. To je bit ovog posta.

a isto tako ... ne mogu svi ljudi ni ici gradskim prijevozom, jer puno ljudi tokom svog radnog vremena mora koristiti aute.

Slicnu su stvar radili i u Osijeku dok je bio pauk. Odradjivali su normu kod bolnice ... gdje ljudi ne dolaze iz zabave, dovoze bolesne ljude, dolaze na preglede a ne u lunapark i svjesno su nepropisno parkirali jer nisu imali izbora ... a grad istovremeno nije ni prstom maknuo da osigura parkiraliste i da rijesi taj problem, nego je puno blagajnu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2010. 7:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast na tekstu... živa istina...

@leteci mungos: Naravno da smo na strani "smrtnika" jer je totalno u pravu... mislim kako on nije napisao taj post kako bi ispao nevinašce i anđeo ( zbog prekršaja ), već zbog očigledne i bezobrazne pljačke "smrtnika"... kako bi se ti osjećao da tovj ato dignu sa zelene površine, a neku bijesnu bembaru pored ne dignu??? Wink

@stella: blago tebi ako je tebi to smiješno... meni je ipak žalosno... ne, nisam čitao riječ po riječ, već sam cijeli teks čitao kao cijelinu, pa valda zato ne kontam zašto je smiješno.... Wink

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2010. 8:41 
Naslov:  Re: Parkiranje na zelenim površinama - olitiga: bijesan Hrvat piše pismo gradonačelniku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost, naša tragedija je ujedno i naša komedija .

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2010. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: › pa ovdje se ne razgovara o Ustavu, nego o lokalnom pravilniku o komunalnom redu i o Zagrebu. gdje je situacija malo drugacija nego u Osijeku.
Ne razgovara se o Ustavu, vec o balkanskom mentalitetu.

Citat: › 1. Bandic je prosirio zone naplate na cijeli grad.
2. U Zagrebu je na masu mjesta ogranicemo parkiranje na 2 sata.
3. i najvaznije ... Zagreb je valjda jedini grad u kojem su svugdje zabranili parkiranje osim tamo gdje je dopusteno, dakle tamo gdje se naplacuje.
Ne vidim u cemu je problem. Zagreb je grad u kojem vlada prometni krkljanac, jer prometnice nisu dimenzionirane za ovakav promet [u 90% automobila sjedi jedna osoba].

Nije Zagreb jedini grad u svijetu s tim problemom. Gradovi koriste sve moguce nacine za borbu protiv prometnih guzvi - od zabrane prometovanja u odredjenim podrucjima, par-nepar voznjom, do povecanja cijena parkinga, ogranicavanja parkinga i poticanja koristenja javnog prijevoza.

Da sam ja gradski celnik jednog takvog grada, u takvoj situaciji bih se ponasao vrlo slicno.

Citat: › tako da je zaista nezgodno otici na posao autom i raditi 8 sati. To je bit ovog posta.
A tko je taj tip?! Neka princeza? Zamisli, on je odlucio ici autom na posao i sad se svi ostali trebaju postaviti na trepavice da gospodin moze parkirati tri metra od ureda. Jer se njemu tako digao kurac to jutro. To sto 100 000 drugih vozaca ima isti problem - njega ne zanima. A ne zanima ga jer je mala sebicna balkanska pizdurina, kao 90% onih koji seru iz istog razloga, razmisljajuci samo o svojoj guzici.

Odlucio je pametovati sad kad je dobio po prstima, a do jucer je parkirao na zelenim povrsinama i veselio se kad bi vidio da auto odvoze nekom drugom, a ne njemu. Ne sumnjam da bi jedan takav, radno sposoban, uzeo i braniteljsku mirovinu, samo je znao kako. To je taj mentalitet.

Citat: › a isto tako ... ne mogu svi ljudi ni ici gradskim prijevozom, jer puno ljudi tokom svog radnog vremena mora koristiti aute.
Ovo nije nikakav argument. 95% ljudi [mozda i vise] nema poslovne potrebe koristiti automobil za vrijeme radnog vremena.

Citat: › Slicnu su stvar radili i u Osijeku dok je bio pauk. Odradjivali su normu kod bolnice ...
Kakvu "normu"? Jesu micali propisno ili nepropisno parkirane automobile? Jesi ikada zapeo tamo u koloni jer je neki baja odlucio parkirati nasred ceste i zacepiti promet? Nisi?!

E, pa zelim ti da zaglavis 40 minuta u koloni gdje ne mozes ni naprijed ni nazad. A onda, dok budes camio i molio da naidje pauk, razmisli malo o tome "odradjuje li netko normu" ili "uklanja nepropisno parkiran automobil" poluretardiranog debila koji misli da je centar svemira.

Uglavnom, ovaj lik je naveo i neke stvarne probleme, ali ne iz razloga sto zeli promjenu, vec zato sto je on dobio po prstima i spominjanje ulupanih milijuna mu dobro dodje kao alibi.

Eto, on je mali supcic koji parkira po zelenim povrsinama, ali ima i gorih od njega. Logika istovjetna onoj gdje se zlocini pravdaju cinjenicom da je druga strana cinila gore i brojcano vise zlocina.

Ako ce ljudi poceti aktivnije stremiti promjenama na bolje, onda bi bilo dobro ovoga trena svim gradjanima RH opaliti ovakve novcane kazne.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: