Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ravnateljica 'sivog doma' zbog medija dala ostavku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 7:00 
Naslov:  Ravnateljica 'sivog doma' zbog medija dala ostavku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Proteklih se dana pojavila vijest da su ostavke podnijeli čelnici osječkog Doma za odgoj djece i mladeži, koji se u posljednjih devet mjeseci nekoliko puta našao u središtu pažnje javnosti zbog navodnih afera.

Podsjetimo, lani u lipnju iznesene su optužbe o lancu maloljetničke prostitucije sa štićenicama Doma, a 1. ožujka ove godine jedan dnevni list iznio je sumnje da je Dom "mjesto gdje caruju alkohol, droga, nasilje i seks, često uz 'žmirenje' samih odgajatelja". Ravnateljica Jasminka Dević oboje je opovrgnula, a obje istrage policije i inspekcije nadležnog Ministarstva zdravstva nisu potvrdile te sumnje. No, u istom su se dnevnom listu jučer pojavile tvrdnje da je Dević dala ostavku bez objašnjenja, a predsjednik Upravnog vijeća Doma Mario Vinković isto je učinio "navodno jer je smatrao da rezultati istrage previše odudaraju od svjedočenja koje objavljuju mediji".

- U petak, 19. ožujka, podnijela sam zahtjev za ostavku, ali Upravno vijeće još ga nije razmatralo. Nije istina da sam to učinila bez objašnjenja, a nakon novog nedjeljnog napisa protiv Doma i mene, razmišljam čak povući ostavku i nastaviti se boriti - ističe ogorčena Dević.

U obrazloženju ostavke iznosi kako medijska kampanja toga lista traje od lipnja 2009.

- Iako nadležna tijela nisu utvrdila nikakve stručne i druge propuste u radu ustanove, ipak je percepcija Doma i mene kao ravnateljice u javnosti ostala neizmijenjena i bitno narušena. Stoga sam odlučila, budući da sam iscrpila sva sredstva u zaštiti korisnika i ustanove, ali i sebe osobno, dati ostavku na mjesto ravnateljice, ističe.

- Autor novoga teksta želi poručiti javnosti da je sve što je pisalo u tom listu istina koju sam skrivala te da želim mučki otići. Naglašavam da sam u lipnju 2009. bila prva koja sam zatražila istragu od MUP-a o navodnoj prostituciji. Dakle, nisam željela ništa gurnuti pod tepih - naglašava Dević.

Dodaje kako su se medijski napadi intenzivirali u vrijeme njezinoga reizbora, baš 1. ožujka.

- Ponovno u napad kreću nakon mojeg izbora. Ne znam smetam li politici ili iza svega stoje određeni materijalni interesi, jer je zemljište na kojem je Dom milijunski vrijedno - zaključuje.

Predsjednik UV-a: Dom je trebao biti zaštićen

Predsjednik UV-a Doma Vinković uistinu je podnio ostavku, koju je 16. ožujka poslao Ministarstvu zdravstva. Premda jedan dnevni list navodi da je ostavku podnio negativno reagirajući na nalaz inspekcije Ministarstva, on u ostavci objašnjava da to čini zbog previše obveza i tvrdi kako je Dom izložen negativnoj medijskoj kampanji. Vinković je, naime, znanstvenik i docent na Pravnom fakultetu, a smatra i da je Dom, ako optužbe o prostituciji nisu istina, trebao biti institucionalno zaštićen. Jučer nije želio slučaj dodatno komentirati.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr

Pročitajte i:
[30.06.2009.] Fotografija spolnog odnosa bivše štićenice i fantomskog policajca - vrlo vjerojatno 'fake'!
[16.06.2009.] Policija tvrdi da prostitucije u osječkom Domu nema
[15.06.2009.] Je li osječka afera oko lanca maloljetničke prostitucije namještaljka?
[15.06.2009.] Osječki moćnici već počeli vršiti pritisak na policiju
[13.06.2009.] Organizirana prostitucija maloljetnica iz osječkog Doma za odgoj djece i mladeži [Vijesti OSTV]
[13.06.2009.] Osječki političari, odvjetnici i poduzetnici plaćaju seks maloljetnim štićenicama Doma

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2010. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko se sjećam istraga je pokazala da oni tipovi te curice nisu spolno iskorištavali za novac nego za džabe, pa prema tome to nije prostitucija. Osim toga, istraga je pokazala i to da su te curice stare nekoliko dana više od 14 godina, pa su kao takve, prema genijalnom zakonodavstvu koje regulira to područje, one - potpuno seksualno odgovorne osobe!
A nikome nije palo na pamet da je potpuno nakaradno i odvratno da pedesetogodišnjaci spolno opće s curicama od 14 godina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čitao sam da je ta ravnateljica dala otkaz prije tjedan dana i više u jutarnjem listu, čemu toliko kašnjenje za jutarnjim od strane glasa slavonije??

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2010. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da tamo stvari nisu do kraja čiste, a dobar razlog što istraga nije ništa pokazala mogao bi biti taj što su se očito i neke krupne ribe u toj kaljuži valjale.....dodatno otežava stvari činjenica da se radi o djeci koja nemaju nikakvog zagovornika u društvu, o djeci koja lažu i kradu takoreći čim zinu pa im se zbog toga gotovo i ne vjeruje...nažalost, ta djeca kao i uvijek imaju čitav niz otegotnih okolnosti i čini se da su ona društvu gotovo zadnja briga.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi smo tamo igrali nogoš, u dvorani, cirka 22h. Svaki put bi naletili na grupice klinaca 13-15 godina pijanih, polugolih... nikad nas nitko nije pitao što radimo u domu, kretanje nam nije bilo ograničeno jer ulaz u dvoranu je i ulaz u dom. U par navrata su se naki klinci penjali gromogranom, a i bilo je curica koje se iskradaju van u noći i ulaze u aute kod obližnje autopraone....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poanta je... ukoliko netko nešto radi u skladu sa zakonom ne znači nužno da dobro obavlja svoj posao. Prije svega ljudi se trebaju voditi nekakvim moralnim smjernicama, a zakon je za one koji nemaju morala, a žele znati granicu dozvoljenoga(društveno prihvatljivog). S toag ga treba promatrati kao dno morala, odnosno temelj.

Zato mi je žalosno kad netko kaže: ''radio sam sve po zakonu, nisam ništa kriv''.

Kriv si jer trebaš znati da nije zakon mjerilo uspjeha nego mjerilo neuspjeha. Odnosno, ako ne radiš po zakonu nisi uspio, a ukoliko radiš tek si na početku da postaneš uspješan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

---


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 3:29; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2010. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Al Capone je bio zakonski čist, ali su mu našli onih nekoliko dolara neplaćenog poreza i pospremili ga tamo di pripada na najdulje moguće vrijeme. Kad bi ovim perverznjacima netko našao neki takav dolar, samo da plate barem dio štete koju su nanijeli toj djeci koju nema tko zašititi niti razbiti debilima nos... Barem dok zakon ne zabrani ševu pedesetogodišnjaka s četrnaestogodišnjakinjama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

----


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 3:29; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
arsen1
Offline
Ukupno postova: 77
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ej ljudi jer vi znate tko ide u popravni - sivi dom. Oni koji i vlastite roditelje dovode na rub ponora, hodaju po žici i zaje....ju cijeli svijet. Oni su spremni na sve za kutiju cigara. Znaju to dobro oni koji im plaćaju da druge oblate. Pa to isto bi rekli i za vlastite roditelje. Zna se i tko ih zlorabi. Nisu to oni koje čitamo na senzacionalističkim naslovnicama. Prave zvijeri imaju svoje brloge i od ničega ne prezaju. Medalja uvijek ima dvije strane i u takvim slučajevima je uvijek prava istina na onoj drugoj strani koja ne vidi svjetlo dana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.03.2010. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To su djeca takva kakva već jesu, obično iz disfunkcionalnih obitelji koje i ne vode previše brige o njima tako da ni delikventno ponašanje nije slučajno jer su od najranije dobi bačeni u okruženje u kojem nisu ni mogli naučiti ništa dobro. Međutim, što matori perverznjaci imaju raditi s maloljetnicama iz popravnog doma?! Za ovakav odnos krivim punoljetnu osobu koja si dozvoli da padne ovako nisko; da ucjenjuje te jadnice za seks. Kakvi frajeri! Ako su na ovo spali - mogu misliti koliko uspjeha imaju kod žena uopće. Očajnici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: