Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Mirkovcima puškama idu po cesti ubijati domaće zivotinje uz dozvolu policije!?!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MEŠTANI MIRKOVACA!!!!!!!!!!!!

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › dršte pse na lancu pa ih neće pobit.

a šta je s mačkama, kokošima, SVINJAMA??? Jel' treba i svinje streljat ili samo krampom o glavu? Šta će biti najesen kad budu MEŠTANI Mirkovaca išli žirovat svinjeeee????

Šta će bre da urade s lešinama? oće ih bacit na đubre ili u kanal uz cestu ili skuvati uskršnji čobanac 4.4 ???!!!

A šta oni koji napasaju krave i ovce??? 'Oće i njih streljati ....

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partibrejkerica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › MAJMUNE KAKO DA VEŽEM MAČKU

osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ja ne znam šta se vi tu bunite...
ja sam za takve akcije jer ovako stoji problematika, dođe ljeto i ljudi odlaze u takve zabiti ostaviti kućne ljubimce koji se okolo zavlače, popuše neku boleštinu, prikolju par životinjica, u najgorem slučaju napadnu čovjeka...
ne znam jeste li vidjeli nekog psa u okolici koji nekontrolirano luta i napada prolaznike, al to nije ugodno, pogotovo kad prolaze djeca, i šta sad s tim psom, nazoveš azil il "prijatelje životinja" i oni ti kažu da nemaju mjesta... realno gledajući, tog psa će zatepst neki auto il će se zatrovat nekim otrovom za parcove u nekoj šupi, pa zašto ne onda nazat lokalnog lovca koji će ga "riješit muka", strpat u vreću i zakopat u đubre...
ko da je priroda nešto blaža prema onome što joj smeta...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onda bi se trebali streljat i beskućnici osijek031.com smile

e ali kako mačku svezati osijek031.com smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

biće i to u mirkovcima kad ponestane pasa i mačaka, uvozit će ih autobusom iz srbije osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la (Pogledaj post): › biće i to u mirkovcima kad ponestane pasa i mačaka, uvozit će ih autobusom iz srbije osijek031.com smile

ako ne budu ceste zatrpane snijegom

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
To je valjda novi sakrament u pravoslavnoj.
A po završetku osmog razreda umjesto krizme, moraš nekom keru opalit metak u glavu i blagoslovljen si. Smile

opa, po crkvi se udara! Smile
Pa nije da udaram po Crkvi (pravoslavnoj) nego mi je palo na pamet kada svako malo vidim na dnevniku kako je u nekom manastiru bio pičvajz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2010. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu reć da podržavam ovo ali znam da bi odstrijelio psa koji bi mi upadao u kokošinjac,dvorište, napadao djecu..

Dal ovi animal loversi predlažu neko riješenje problema?
na jok oni su protiv ubijanja tih pasa ali jebe se njima živo što će ovi onda i dalje terorizirat ljude tamo.
u biti kontam da bi oni bili najsretniji da ti psi pokolju sve u selu i zauzmu ga!

hooooah dogs!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2010. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la: ›
U Mirkovcima puškama idu po cesti ubijati domaće zivotinje uz dozvolu policije!?!?


odakle ti to da idu po cesti? odakle ti to da je policija dala dozvolu za takvu akciju?

zakonodavac je taj koji je odobrio da se u LOVIŠTU odstrijele životinje koje tamo nebi trebale biti, kako lutalice, tako i ljubimci koji imaju vlasnika. takav odstrijel se vrši cijele godine. to je neophodno jer se time štiti divljač koja je ugrožena od pasa i mačaka, te da bi se spriječilo širenje bjesnoće. šteta koju takve životinje čine je najčešće uništavanje gnijezda, te hvatanje i ubijanje mladih, najčešće sitne divljači. psi znaju ubiti i lanad, a ako trče za srnom, srna može pobaciti lane da bi bila lakša, te da bi pobjegla.

i nakon što se uvede reda u lovište, nakon što se divljač prehranjuje u najhladnijim mjesecima dok nitko ne želi ni proviriti iz kuće, nađe se neki glupson koji će klevetati i vrijeđati cijelu jednu populaciju koja se u državi jedina brine za dobrobit životinja.

zamolio bi pokretača teme, te njemu slične da se prvo educiraju prije nego krenu s verbalnim proljevima....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2010. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): ›
valent je napisao/la: ›
U Mirkovcima puškama idu po cesti ubijati domaće zivotinje uz dozvolu policije!?!?


odakle ti to da idu po cesti? odakle ti to da je policija dala dozvolu za takvu akciju?

zakonodavac je taj koji je odobrio da se u LOVIŠTU odstrijele životinje koje tamo nebi trebale biti, kako lutalice, tako i ljubimci koji imaju vlasnika. takav odstrijel se vrši cijele godine. to je neophodno jer se time štiti divljač koja je ugrožena od pasa i mačaka, te da bi se spriječilo širenje bjesnoće. šteta koju takve životinje čine je najčešće uništavanje gnijezda, te hvatanje i ubijanje mladih, najčešće sitne divljači. psi znaju ubiti i lanad, a ako trče za srnom, srna može pobaciti lane da bi bila lakša, te da bi pobjegla.

i nakon što se uvede reda u lovište, nakon što se divljač prehranjuje u najhladnijim mjesecima dok nitko ne želi ni proviriti iz kuće, nađe se neki glupson koji će klevetati i vrijeđati cijelu jednu populaciju koja se u državi jedina brine za dobrobit životinja.

zamolio bi pokretača teme, te njemu slične da se prvo educiraju prije nego krenu s verbalnim proljevima....


za tebe kikoši Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2010. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
dršte pse na lancu pa ih neće pobit.


upravo tako, pobrinite se za životinju ili ju nemojte uopće nabavljati. koji k*** pas ima šetati po cijelom selu. ogradi mu komad dvorišta, a ako to nisi u stanju nemoj ni nabavljati psa.

većinom nitko neće odstrijeliti životinju za koju zna da ima vlasnika. ako se uoči da životinja pravi štetu po lovištu, prvo se upozori vlasnika, i to više puta ako treba. ono što piše u prvom postu ipak služi da bi se neodgovorni vlasnici pobrinili za svoje životinje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.03.2010. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): ›

i nakon što se uvede reda u lovište, nakon što se divljač prehranjuje u najhladnijim mjesecima dok nitko ne želi ni proviriti iz kuće, nađe se neki glupson koji će klevetati i vrijeđati cijelu jednu populaciju koja se u državi jedina brine za dobrobit životinja.


ja bih volio da se ta populacija prestane brinuti o zivotinjama, i onda ce se te zivotinje koje se inace nazivaju i divljim zivotinjama brinuti same za sebe.

a taj 'plemeniti' sport glavinjanja po sumi i ubijanja tih zivotinja neka zamjene nekim drugim sportom poput saha ili binga koji je prikladan njihovim godinama.

http://www.zagorje.com/clanak/3669/zasto-lovci-ubijaju-kucne-ljubimce.aspx

http://vaumijau.jutarnji.hr/forum/topics/lovci-ubili-stene-sarplaninca?xg_source=activity


Zadnja promjena: Ingo; 14.03.2010. 0:17; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gum099
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2010. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›

ja bih volio da se ta populacija prestane brinuti o zivotinjama, i onda ce se te zivotinje koje se inace nazivaju i divljim zivotinjama brinuti same za sebe.




moram priznati da sam i ja tako razmišljao, barem dok sam bio mali i dok nisam razumio puno toga. u današnje vrijeme to što si ti zamislio jednostavno ne može funkcionirati. tema je preopširna i prekompleksna tako da se neću truditi pojašnjavati, ako te zanima imaš google pa prouči malo tematiku, bit će ti puno toga jasnije...


EDIT: što se članka tiče, pročitao sam samo malo početak... uglavnom, pas je lutao, pronađen mrtav, lik tvrdi da su ga ubili lovci, a ne zna šta se dogodilo. - o čemu mi onda pričamo?


EDIT2 @ingo
evo i za tebe par linkova
http://www.javno.com/hr-zagreb/kome-se-obratiti-kada-vas-napadne-pas-lutalica/27836
http://www.index.hr/vijesti/clanak/pas-lutalica-djecaku-odgrizao-dio-tjemena/312626.aspx
http://www.24sata.hr/news/dubrovnik-pas-lutalica-im-ugrizao-kcer-11-za-prsa/105187/
http://www.ezadar.hr/clanak/djecaka-ugrizao-pas-lutalica

@maniche

tvoje agresivne ispade ne želim komentirati.


Zadnja promjena: gum099; 14.03.2010. 0:37; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.03.2010. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gum099 je napisao/la (Pogledaj post): › to je neophodno jer se time (1)štiti divljač koja je ugrožena od pasa i mačaka, te da bi se spriječilo širenje bjesnoće. šteta koju takve životinje čine je najčešće uništavanje gnijezda, te hvatanje i ubijanje mladih, najčešće sitne divljači. psi znaju ubiti i lanad, a ako trče za srnom, (2)srna može pobaciti lane da bi bila lakša, te da bi pobjegla.


1."štiti"? vi ne štitite divljač nego svoj interes.

2.sirota srna, skoro si izazvao simpatije kod mene ovom rečenicom al se onda sjetim da ti je stalo do srne i njenog mladog samo da bi bio siguran da ćeš i za par godina imati šta ubiti.

Vi lovci ste obični iskompleksirani kreteni.Treba vas ostaviti u šumi bez oružja pa nek se priroda pobrine za vas, bilo bi zanimljivo vidjeti kako se ponašate kao lovina...frajeri iz grma.

@nisam znao da idu ubijat pse u lovištu, od tog mi muka..mislio sam da štite selo i to mogu shvatit..jer čopor pasa zakolje čovjeka bez problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2010. 0:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali ići ubijati mačke...ne mogu vjerovati...pa stvarno, kako svezati mačku?? Zna se da mačke mogu ohoho odšetati od kuće, pogotovo kad je vrijeme parenja...ono, mačka nije ni približno u dvorištu kao pas...koji opet može nekako izletjeti na učicu...ni jedno ni drugo nije humano, štoviše...gnjusno je i odvratno!!

Dobro da nisu rekli: Dana tog i tog, ako vidimo ijednog stanovnika sela na ulici, zatući ćemo ga k'o kera. Stavite svoje ukućane na lanac ta 4 dana dok ne poubijamo ljudsku gamad koja ima obraza šetati po zemaljskoj kugli, udisati zrak i živjeti kako i treba, u skladu s potrebama i načinom života od pamtivjeka..." U kojem god selu...vidiš da životinjice trčkaraju po vani, mačke, i sl. 'oće onda ljudi morat pozatvarat uskoro i kokoši i svinje u kuće da ne smrde vani, da to bude izgovor za nemilosrdno strjeljanje domaćih životinja??

Čovječe...baš kao što piše na onom papiru, što je netko dopisao: "MAJMUNE KAKO DA VEŽEM MAČKU!!!"

Mislim stvarno...

E da...na vijestima sam čula da će strjeljat životinje koje nađu na udaljenosti od 300 m od sela, a 300 m je praktički ništa...a ne vjerujem da će se striktno pridržavati tih 300 m. Može bit da izmasakriraju nečiju macu na manjoj udaljenosti, onako...od oka...baš će oni gledat 300 m...očito mogu kako hoće...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: