Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ivo Josipović - 'Tako mi Bog pomogao.'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
heaven_can_wait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.03.2010. 23:26 
Naslov:  Ivo Josipović - 'Tako mi Bog pomogao.'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislite li da je primjereno što je Josipović, kao deklarirani agnostik, tijekom inauguracije izrekao rečenicu navedenu u naslovu?

Osobno, ne vidim problem u simboličkom zazivanju Božje pomoći, jer ipak, radi se o tradiciji. Budući da je rečenica uvedena u službeni tekst prisege tek nakon što ju je Tuđman, samoinicijativno, izrekao prilikom svoje inauguracije ne vidim razloga za osudu. Mislim da bi se veća bura podigla da ju nije izgovorio.

Skužajte ako je tema već bila, ne da mi se kopat'.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2010. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neprimjereno je uopće jednu takvu stvar staviti u predsjedničku prisegu.ako je krivousti to izvalio po uzoru na Amere nije se to moralo ozakonit,ali dodvorice su brze.po meni još jedan dokaz njihova uvjerenja kako će vladati vječno i da nisu pomišljali da u ovoj zemlji postoje druge vjeroispovjesti.
mislim si, kakve bi bile reakcije da je izabran kakav musliman pa da je to malo promjenio u Tako mi Alah pomogao...!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2010. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je samo još jedan primjer miješanja religije (crkve) i države... ne kažem da je tu bilo ikakve zle namjere pošto je to dio svečane prisege, ali to je svakako trebalo izbaciti nakon Tuđmana... kod Bandića su posebno česti i napadni ispadi koketiranja religijskih elemenata i politike u svrhu samopromicanja sebe kao humanista i altruista...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 0:57 
Naslov:  Re: Ivo Josipović - 'Tako mi Bog pomogao.'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

heaven_can_wait je napisao/la (Pogledaj post): › Mislite li da je primjereno što je Josipović, kao deklarirani agnostik, tijekom inauguracije izrekao rečenicu navedenu u naslovu?
Čuj, tradicija, a i pretstavlja 80% građana katolika i netreba gledati to kroz prizmu Ive Josipovića, nego kroz Predsjednika građana.

Glede muslimana, neko ih je spomenuo...
Tu isto vrijedi tako mi Bog pomogao pošto i oni imaju Boga kojeg nazivaju Alah...

Ali to se gleda sve kao tradicija...

Tako se i u Americi kaže "..so help me god..", a onda ode zbog para u Irak mlatit "teroriste" ...
Kažem TRADICIJA Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2010. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivo Josipović morat će dosta toga što on u privatnom životu ne bi, ali mjesto je to na kojem čovjek nema puno ni vremena ni prava na privatno. Reprezent je države i njezinih građana onakvih kakvi jesu, lijevih i desnih, vjernika i ateista i stvar je političke zrelosti shvatiti to što prije. Mislim da je u tom smislu na dobrom putu. Dosta ljudi s desna dalo je svoj glas njemu u drugom krugu upravo zato što vole ovu zemlju i nisu željeli da je po svijetu sramoti neznalica koja je kao prijetnja stajala nasuprot. Očekivanja su jednog dijela pučanstva i da ne povuče tužbu protiv Srbije, vjerujem da će ih ispuniti. To je važno pitanje za dosta ljudi a i za obraz zemlje kojoj je na čelu. Na kraju, Ako su građani politički zrelo „odradili“ drugi krug predsjedničkih izbora– imaju pravo očekivati isto i od svog predsjednika.
A ovaj nevažan detalj oko teksta predsjedničke prisege ne govori ništa o njemu osim da nema namjeru otkrivati ponovno toplu vodu i počinjati povijest iz početka. Čovjek se nadograđuje na ono što je zatekao; pa već dvojica su prije njega tako prisegnula i čemu sad filozofirati oko tih dekorativno-kozmetičkih stvari?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: