Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Lijecnici: razapeti izmedju rada u javnim i privatnim ustanovama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2010. 20:26 
Naslov:  Lijecnici: razapeti izmedju rada u javnim i privatnim ustanovama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovih dana se pocelo ozbiljnije govoriti o reguliranju obavljanja lijecnicke prakse. S jedne strane imamo lijecnike koji rade iskljucivo u drzavnoj bolnici, s druge one koji imaju privatnu praksu, a s trece one koji sjede na dvije stolice.

Neki od ovih potonjih to cine posteno i transparentno [radeci i po 15 sati dnevno i ne mijesajuci svoja dva posla], drugi zloupotrebljavaju svoju poziciju bilo pozivajuci pacijente iz javnih bolnica u privatne ordinacije, bilo koristeci opremu javnih bolnica za dijagnostiku pacijenata iz privatnih ordinacija [imao sam jedno ovakvo iskustvo].

Sto uciniti i kako izregulirati ovu situaciju?! Naoko, najlakse bi bilo postupiti restriktivno, ali tko time najvise gubi?! U tom slucaju najveci gubitnici su upravo pacijenti, koji ce biti uskraceni za lijecnicke usluge, zatim lijecnici kojima ce se iz ruku izbiti dodatni prihodi koje bi uglavnom posteno zaradili [ako rade 15 sati dnevno - rade to na korist svog dzepa, ali na stetu svog zdravlja], a i drzava ce izgubiti dio od poreza. Drugim rijecima - na dobitku nije nitko.

A opet, kako onemoguciti zloupotrebe?! Kako sprijeciti lijecnike iz privatnih ordinacija da se koriste opremom javnih bolnica za dijagnostiku [pocesto pustajuci takve pacijente preko reda]?

Kako sprijeciti lijecnike da u javnoj bolnici pacijente upucuju u svoje privatne ordinacije?!

Vjerujem da postoji rjesenje kojim bi svi bili zadovoljeni... mora postojati! ;-)

Sugestije, razmisljanja?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2010. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zdravstveni sustav je u rasulu.

liste cekanja u bolnicama su ogromne, ne radi toga sto lijecnici ne rade ... nego jer nemaju opremu, dovoljno kadrova i strucnog usavrsavanja.

ako se na CT pregled ceka 6 mjeseci ... onda znaci da u toj bolnici nedostaje 6 takvih uredjaja ... ili da HZZO ogranicava kvotu pregleda.

smeta mi sto potplacenim lijecnicima, specijalistima ... stalno pokusava priljepiti etiketa neradnika, lopova i korumpiranih kriminalaca.

to nije istina. ti ljudi rade u nemogucim uvjetima, bez modernih dijagnostickih uredjaja, medikamenata, instrumenata, potrosnog materijala ... a uz sve to ... bolnice samo odabranima i rijetkima placaju strucna usavrsavanja, simpozije ... itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2010. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isti doktor ... neću imenovati
kad sam zvala da se naručim na pregled u bolnici rekli su mi da zovem za dva mj, jer će tek onda imati listu s slobodnim mjestima pa će me naručiti za mjesec -dva od poziva... dakle pregled bi čekala 4mj

došla do broja privatne ordinacije nazvala i naručena sutradan poslijepodne
???

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2010. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › zdravstveni sustav je u rasulu.

... a uz sve to ... bolnice samo odabranima i rijetkima placaju strucna usavrsavanja, simpozije ... itd.


"odabranima i rijetkima" - čitaj podobnima

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2010. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › zdravstveni sustav je u rasulu.

... a uz sve to ... bolnice samo odabranima i rijetkima placaju strucna usavrsavanja, simpozije ... itd.


"odabranima i rijetkima" - čitaj podobnima


da tocno !

istina je da ima i losih i pokvarenih i korumpiranih lijecnika ... ali takvih ljudi ima u svakoj profesiji.

zalosno je sto se radi politike koja je sustavno upropastavala zdravstveni sustav sada sva krivnja zeli prebaciti na lijecnike.

HZZO je taj koji propisuje kvote, ministar otkazima prijeti ravnateljima bolnica koji potrose vise nego sto im je odredjeno ... pa kako da ona oni obavljaju operacije, kupuju skupe lijekove, pretrage ... itd itd.

svaki dan su mediji prepuni ocajnih ljudi koji mole za pomoc svojih bliznjih za lijecenje, operacije, rehabilitacije ...

javnost je jos koliko-toliko senzibilizirana na djecu ... ali sto je sa ostalima ? ili sa onima koji ne dospjevaju do medija ? ... njih nas zdravstveni sustav jednostavno UBIJA

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.02.2010. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ili zapravo pomaže državi rješavajući se teško bolesnih od kojih država ništa ne može izvući, tj. onih koji samo od države "izvlače" invalidnine, socijalnu pomoć, novce za lijekove, za liječenje ...

ako si bolestan i nema šanse da se opet osposobiš za rad i davanje poreza, nema ti ni lječenja u pravom smislu

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2010. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): › isti doktor ... neću imenovati
kad sam zvala da se naručim na pregled u bolnici rekli su mi da zovem za dva mj, jer će tek onda imati listu s slobodnim mjestima pa će me naručiti za mjesec -dva od poziva... dakle pregled bi čekala 4mj

došla do broja privatne ordinacije nazvala i naručena sutradan poslijepodne
???


pa šta ti je tu čudno?
U normalnim zemljama javne bolnice koristi socijala, svatko s normalnim primanjima ide privatnicima.

a doktori rade svašta pa mi je ovo donekle ok.
znam za slučaj di ideš na pregled kod doktora u njegovu privatnu ordinaciju, platiš taj pregled 400 kn iako si ga mogao odradit besplatno u bolnici..
kvaka je da te onda on pogura i ideš na operaciju za 1mj, inače bi za 5-8 mj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: