Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Djevojčicu vraćaju ocu koji ju je silovao!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2010. 12:43 
Naslov:  Djevojčicu vraćaju ocu koji ju je silovao!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možete li vjerovati ovo?!


Stručnjaci koji su radili s 9-godišnjim Jagodom očajni su jer se ne mogu pomiriti s činjenicom da je potresno svjedočenje silovanog djeteta zanemareno. Sud je pedofila oslobodio jer je djevojčica s 6 godina dala 'nekonzistentan i nevjerodostojan skaz'.

"Nesretna sam kad u školi dobijem jedan. Kad sam s tatom, onda sam isto nesretna jer ne volim kad me tata dira. Ne volim kad me tata mazi. Tata se skine gol i veli da moram spavati s njim ili će me zavezati vani kao psa. Kad idemo spavati, ja spavam, a tata skače po meni i radi nešto prosto. To mene boli. Ja kažem da to mene boli, a on ništa. Tata dugo skače po meni, dok mama ne kaže da je ručak gotov. Mama je vidjela što mi radi i rekla mi je: 'Žao mi je, dušo, ne znam od policije broj.' Braco se skriva od tate. Šapnuo mi je da i njemu radi isto."

Te rečenica je ispisala devetogodišnja Jagoda, tijekom banalnog razgovora kod psihologinje, koja ju je upitala kad je sretna, a kad nesretna. Šutke je pisala i ispisala četiri stranice papira. Na potpitanja nije podizala glavu prema psihologinji i nije nikoga gledala u oči.

Jagodin slučaj stručnjaci su 2006., kada je izdvojena iz biološke obitelji, proglasili "vrištećim slučajem seksualnog zlostavljanja". Zašto je djevojčica odlučila progovoriti, stručnjaci nisu sigurni.

Sigurno je da Jagoda ne zna da bi je država već ovog mjeseca mogla vratiti upravo njezinu ocu! Upravo joj ovog mjeseca istječe odluka o njezinu smještaju kod udomitelja, Jagodine tete Ljubice, piše Jutarnji list.

Naime, zbog "nekonzistentnog i nevjerodostojnog iskaza" koji je Jagoda dala na sudu kao šestogodišnja djevojčica otac je u rujnu prošle godine pravomoćno oslobođen svih optužbi! Iako je sudski vještak napisao da dijete "nedvojbeno ima osobna seksualna iskustva". Za sud nije "dovoljno jasno verbaliziralo" s kim je ta iskustva steklo.

Jagodino potresno pismo, koje je šokiralo i iskusne stručnjake, za sud i pravo potpuno je nebitno. Jer - njezin je otac oslobođen i ne može biti dvaput suđen za isto djelo!

"Svi smo očajni. Jednostavno se ne možemo pomiriti s činjenicom da će djevojčica natrag k ocu i da njezino pismo, njezin život, ništa ne znači, da ćemo je mi, koji smo odgovorni za nju, poslati natrag", kažu stručnjaci koji su proteklih godina radili s Jagodom.

Priča poznata je svim nadležnim institucijama. Svi se zgražaju, odmahuju glavom, ali zaključak je isti: rješenja nema!

Jagoda je slučajno spašena i slučajno ponovno osuđena.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2010. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Jagodino potresno pismo, koje je šokiralo i iskusne stručnjake, za sud i pravo potpuno je nebitno. Jer - njezin je otac oslobođen i ne može biti dvaput suđen za isto djelo!

Ne mogu vjerovati da se ovo događa! Znači kretena ubojicu ne možeš dvaput sudit za ubojstvo ako ubije jednu osobu, sude ga i onda poslije toga ubije drugu i treću osobu, ali pošto su ga sudili za isto djelo, ne mogu ponovo?! Kakve su to gluposti, ne mogu vjerovati?! A nije im dovoljan iskaz i vapaj male djevojčice koja je žrtva seksualnog zlostavljanja i koja će traume nositi cijeli život?! To sudstvo je u debelom ku***!!!!
I još da njezina majka, ako se tako može i nazvati, da nije ništa učinila jer jadna - "ne zna broj policije", jao mrzim kad tako što čujem!! To treba strjeljat koliko je to odvratno i žalosno da dopusti da jedan kreten svome/njezinom djetetu uništi život!!!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2010. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Ne mogu vjerovati da se ovo događa! Znači kretena ubojicu ne možeš dvaput sudit za ubojstvo ako ubije jednu osobu, sude ga i onda poslije toga ubije drugu i treću osobu, ali pošto su ga sudili za isto djelo, ne mogu ponovo?!

nisi dobro skužila, ako nekog oslobode od optužbe za ubojstvo P.P. to ne znači da ga više nitko nikad ne može osudit za ubojstvo H.H. i N.N. nego samo da je jednom dokazano da nije ubio P.P. i za to ubojstvo ga ne mogu optužit opet...

a sad dal je taj iskaz vjerodostojan ili ne, malo mi je sumnjivo jer inače djeca s takvim iskustvom ne progovore tako lako pogotovo ako joj je tako prijetio...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.02.2010. 14:32 
Naslov:  Re: Djevojčicu vraćaju ocu koji ju je silovao!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radila je sa stručnjacima...ti doista misliš da djevojčica od 9 godina može to izmislit?
strašno. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2010. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, sigurno je dijete lagalo o tom, kako da ne...a pogledaj što sve piše u tekstu...
Stella1989 je napisao/la: ›
Jagodin slučaj stručnjaci su 2006., kada je izdvojena iz biološke obitelji, proglasili "vrištećim slučajem seksualnog zlostavljanja"


Što bi dijete imalo od toga da tako što laže?! Mislim da je jadno istraumatizirano i da nema opravdanja onom kretenu koji joj je to radio, a ni kretenskoj majci koja je sve to odobravala jer "jadna ne zna" da je broj policije 92!! UŽAS!!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2010. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Radila je sa stručnjacima...ti doista misliš da djevojčica od 9 godina može to izmislit?
strašno. Rolling Eyes

možda, ko zna šta je svašt vidjela/čula oko sebe, ali ak je to istina da se nitko ne trudi nešto jače dokazat to, ne vjerujem... pogotovo za majku koju "nije briga"...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2010. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
možda, ko zna šta je svašt vidjela/čula oko sebe, ali ak je to istina da se nitko ne trudi nešto jače dokazat to, ne vjerujem... pogotovo za majku koju "nije briga"...

Ima takvih majki u takvim slučajevima NAPRETEK! Koliko sam puta čula na Novoj ili RTL-u da je otac godinama silovao svoju kćer, a majka nije ništ učinila po tom pitanju, već je ležala kraj muža kretena dok joj je silovao kćerku! To su poremećeni umovi, ništa drugo!!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2010. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gledaš žutu televiziju sa neprovjerenim statistikama...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2010. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
gledaš žutu televiziju sa neprovjerenim statistikama...

Ne, ja gledam ono što se nažalost zaista događa i što je provjereno, a ljudi iza rešetaka!

A očito i oni koji su rješavali slučaj ove djevojčice su skeptici, kao i pojedici ovdje.

Takva sr*nja će se događati uvijek dok idioti razmišljaju ovako:

Stella1989 je napisao/la: ›
Naime, zbog "nekonzistentnog i nevjerodostojnog iskaza" koji je Jagoda dala na sudu kao šestogodišnja djevojčica otac je u rujnu prošle godine pravomoćno oslobođen svih optužbi! Iako je sudski vještak napisao da dijete "nedvojbeno ima osobna seksualna iskustva". Za sud nije "dovoljno jasno verbaliziralo" s kim je ta iskustva steklo.

Jagodino potresno pismo, koje je šokiralo i iskusne stručnjake, za sud i pravo potpuno je nebitno. Jer - njezin je otac oslobođen i ne može biti dvaput suđen za isto djelo!


Zadnja promjena: Stella1989; 07.02.2010. 14:57; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2010. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

događa se i puno više, gledaš samo ono što oni odaberu da je zanimljivo no to je druga tema...
ovdje je poanta da ovom liku nije pravovaljano dokazano da je kriv što znači da je nevin...
a o djeci od 9 godina koja ne mogu to izmislit ne stoji, znam jednog koji je sa 7 godina nožem pod vratom prijetio drugom jer su ga djeca zadirkivala...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2010. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pogledaj moj post iznad...a sad da će curica ovako što izmisliti...NE VJERUJEM! Pogledaj što kaže sudski vještak...a ono što oni koji to mogu spriječiti, ali to njima nije dovoljan dokaz, njihov je problem i njima će na duši biti to jadno dijete. Ustvari, oni su ljudi bez srca i bez imalo suosjećanja, tako da što se uopće čudim?

Znam kaki su gadovi ti suci i iako sudski vještak kaže da je nema šanse za nešto, oni osude čovjeka za nešto što nije napravio!! Tako je bilo jednoj mojoj bliskoj osobi tako da ne vjerujem u sudstvo, mogu reći samo da su najveća gowna i gamad na planeti!!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2010. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
a ono što oni koji to mogu spriječiti što ne vjeruje, njihov je problem i njima će na duši biti to jadno dijete. Ustvari, oni su ljudi bez srca i bez imalo suosjećanja, tako da što se uopće čudim?

neće bit njima na duši nego tom zakonu da nitko ne može biti dvaput optužen za isto djelo, tu se ne može ništa napraviti jer ako se to promijeni onda nam ni ne trebaju zakoni...
ja ne branim pedofiliju i ako je ovaj lik kriv jab mu nabio par dinamita rektalno i još mnogo toga što bolje da ne pišem, al zakon je takav kakav je i vrijedi za sve jednako...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2010. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exHOP3on je napisao/la: ›
ja ne branim pedofiliju i ako je ovaj lik kriv jab mu nabio par dinamita rektalno i još mnogo toga što bolje da ne pišem, al zakon je takav kakav je i vrijedi za sve jednako...

A rupa u zakonu kol'ko hoćeš...nažalost! Pa nevini leže u zatvoru za nešto što nisu učinili, a kriminalci i pedofili uživaju na slobodi silujući vlastitu kćer!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2010. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Znači kretena ubojicu ne možeš dvaput sudit za ubojstvo ako ubije jednu osobu, sude ga i onda poslije toga ubije drugu i treću osobu, ali pošto su ga sudili za isto djelo, ne mogu ponovo?!


stella opet tvoje inteligentno shvacanje...naravno da mogu, pise da ne mogu za isto djelo, dakle naprijmer Evil Pooding ubije Stellu i sude mu i proglase da nevinim, i pojave se neki novi dokazi, ali Evil Poodinghu ne mogu ponovno suditi za ubojstvo stelle jer su ga vec oslobodili tj sudili mu za isti taj zlocin

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.02.2010. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Evil Poodingh...zar misliš da je to uredu? Pojave se totalno inkriminirajući dokazi, ali pojedincu se ne može ništa jer tako stoji u (glupavom) zakonu, tako da to praktički i ne vrijedi ni 50 dokaza, a on može slobodno šetati kud mu je volja?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: