Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zdravo mrsavljenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2006. 10:33 
Naslov:  Zdravo mrsavljenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potaknut jednom od najava na portalu, zivotnim pizdarijama, svakodnevnim oscilacijama na vagi (jaka je fora vagati se prija i poslije kenjanja, prije i poslije rucka i sl. ;-)), postavlja se pitanje koju tehniku mrsavljenja, odnosno kako rjesavate pokoji kilogram, ili pokoju desetinu kilograma?

Manji obroci/tanjuri/pribor za jelo?

Kojekakve dijete (koje)?

Samokontrola?!

Netko zaista i pije one famozne dzirlo/mambo-djambo cajeve?

Boli me tuki za kg?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2006. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam istraživala prije nego što sam se bacila na mršavljenje - nisam debela (napominjem, da ne bi bilo...), nego sam od srednje škole nakupila možda 8 kg koji su mi izmijenili kompletnu anatomiju, nije ni bitno. znači, onda sam imala oko 57 kg, sad imam 65, recimo, tj. imala sam. Odonda sam smršavila negdje oko 4-5 kg (na početku ljeta sam počela).
Kaže da za zdravo mršavljenje ne bi smio izgubiti više od 2 kg mjesečno, i koliko god ti vremena trebalo da natučeš te kile, toliko ti otprilike treba i da ih izgubiš.
1. ne važem se svaki dan.
2. ne vjerujem so called brzim dijetama u kojima jedan dan jedeš samo meso, jedan dan samo voće, ili 10 dana zaredom piješ sok 10 iscijeđenih limuna - jedna moja kolegica je tako čitav život na takvim dijetama i skine možda dvije kile, ali vrati deset, tako da je sve deblja i sve joj više treba.
3. jedem normalno, izbacila sam samo slatkiše i grickalice i zle međuobroke. Pijem oko 2 litre tekućine dnevno. Umjesto čipsa uzmem jabuku ili 3 dl mineralne, a sva tri obroka jedem normalno - doručak, ručak i večeru.
4. prvih par dana su najgori - navodno da se želudac sužava i prilagođava manjoj količini hrane pa stalno imaš dojam da si gladan, tj. da ti želudac nije pun - to brzo prođe.
5. i dajte ljudi, pa prestanite ić tramvajem jednu stanicu, prošetajte malo. bilo kakva fizička aktivnost, makar i peglanje, je bolje od nikakve.
BTW, lakše je kad imate samo 5-6 kila viška nego kad ih imate 50-60, stoga se meni nekako bolje čini sad se malo kontrolirati, nego se patiti ako natučete toliko...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2006. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kontam kak se ljudi nađu u situaciji da cmizdre kako su debeli?
Recimo, ja sam bio tenk dok sam pretjerivao sa kruhom, međuobrocima i slatišima (ne, ono, strašno, 160 i nešto visok i oko 80ak kila sam imao). Čim sam prestao žderati, kile su polako nestale.
Jooooooooooooooooooooooj kak živčan postanem, jebotre danas se za sve krivi netko drugi (genetika je kriva, odgoj je kriv, klima je kriva).
Ako se netko sam sebi ne sviđa kakav je, ne treba gnjaviti oko toga, nego jednostavno to promijeniti.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2006. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam prije par godina u samo nekoliko tjedana uspio podosta smršaviti iako nisam to planirao.

Imao sam iznenadnu sreću jer sam dobio upalu pluća i bio prikovan za krevet. Nisam uopće bio gladan, podosta sam se znojio i nakon mjesec dana bio sam 5kg lakši.

Metodu preporučam svima koji žele mršaviti na prirodan način Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2006. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Metabolizam zna biti problem. Uz istu prehranu sam u zadnjih dvije-tri godine varirala u kilogramima bar +/- 5 kg, u nekim trenucima i više (super je kad smršaviš i onda te svi počnu nutkati nečim). Naravno, i godine nose svoje, kilogrami se različito "raspoređuju" kad imamo 20, 30 ili više godine (što više godina, to gori raspored Smile ).

Bitno kako se čovjek osjeća i da zna nositi svoje kilograme.
Problem zna biti odjeća. Treba imati u ormaru nekoiko konfekcijskih brojeva.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2006. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemmam problema sa suvišnim kilogramima, ali da imam ne bih se izgladnjivala. samo bic ili role i JURIIIIIIŠ!!! Laughing

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2006. 14:58 
Naslov:  Re: Zdravo mrsavljenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedino zdravo mrsavljenje jest pravilna prehrana. To je jedna cijela nauka da bih sad tu piskarao u tri reda. To nije preskakanje obroka, fantaziranje sa Milla dijetama i slicne gluposti. Prvo treba upoznati svoje tijelo i njemu prilagoditi prehranu.

Za pocetak je i velik korak promijeniti sto jedemo i nacin nakoji pripremamo hranu.
Neki univerzalni vodic se moze naci na www.bbfaq.tk
Neka vas ne zavara naslov stranice...to je nesto ceg bi se svatko barem jednim dijelom trebao pridrzavati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lugar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 607
Lokacija: Hladovina
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.09.2006. 17:02 
Naslov:  Re: Zdravo mrsavljenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam da te dijete nis' ne vrijede.
3 mjeseca zivis na jogurtu i suhoj sljivi da bi skinio 2 kilograma, a kad se vratis normalnoj prehrani udebljas se 13. Sve je to zakurac. Dok se ne pocnes rekreirati i vjezbati nema mrsavljenja.

A sto se tice onih cajeva, znam ja jednu curu koja je konzumirala onaj chang-shlang caj godinu dana i nestala. To je pos'o.

Ma jebes ti sve te preparate kojima ti pune usi kako su za 3 sata skinuli 40 kilograma i tako dalje. Ne vjerujem ja u nista od toga. Samo se treba pravilno hraniti i kretati. Ne mozes ti ici u teretanu i nakon treninga sjesti u auto pa pravac McDonalds na 8 hamburgera i 6 frapea.

_________________
Kevin Costner nije nista posebno!
80% novca sam potrošio na žene i piće, ostalo sam spisko!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2006. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lugar je napisao/la: ›
Ne mozes ti ici u teretanu i nakon treninga sjesti u auto pa pravac McDonalds na 8 hamburgera i 6 frapea.


Ma možeš šta god hoćeš - i tih 8 hamburgera i 6 frapea pojest i popit ako ćeš to potrošit, ili si već potrošio... Al moja već spomenuta frendica koja je čitav život na dijetama, a s druge strane se jednu stanicu vozi tramvajem, a ne ide pješke, to je ono što ne valja.
Isto tako, ljudi koji uplate pare za teretanu pa onda odu tamo i džabalebare i piju kavu??? Čemu to?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2006. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Ma možeš šta god hoćeš - i tih 8 hamburgera i 6 frapea pojest i popit ako ćeš to potrošit, ili si već potrošio...


Ma bravo... klap... klap
Prestrasno....

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ženska_glava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 596
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2006. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Ma možeš šta god hoćeš - i tih 8 hamburgera i 6 frapea pojest i popit ako ćeš to potrošit, ili si već potrošio...

E...pa sad...to ti baš i nije ok...
Možeš potrošiti DIO toga, ne sve...
Bit je u tome da se ne prežderavaš (tj. da jedeš koliko ti treba), ali i da vježbaš!

_________________
Sve je relativno... Zvižd
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2006. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Ma možeš šta god hoćeš - i tih 8 hamburgera i 6 frapea pojest i popit ako ćeš to potrošit, ili si već potrošio...


Ma bravo... klap... klap
Prestrasno....


Da elaboriram ili si već stvorio mišljenje temeljeno na meni očitom nesporazumu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2006. 3:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A, eto, većini nas se zna dogoditi pokoja kila viška Wink Ja sam svojih 5-6 nakupila nakon što sam kao terapiju za policistične jajnike morala gutat tablete za kontracepciju, a hormonska slika zna biti važan faktor pri debljanju, osobito kod žena.

A, ok, ja priznajem da sam imala užasno loše prehrambene navike oduvijek, ali se nikada nije "primalo" do tada. I, tako sam se odlučila te iste i promijeniti.

Nije mi baš uspijevalo Smile sve dok nisam prestala jesti meso, odnosno postala vegetarijanac. Tada sam shvatila da zapravo uopće ne znam kako hranu sve mogu pripremati i kombinirati...

Da se razumijemo, moje mršavljenje nema veze s vegetarijanstvom. Jedno vrijeme nisam mršavila, premda sam jela meso. Tjestenina i riža znaju biti gadne za liniju ako ih stalno trpaš u sebe Wink

Već neko vrijeme pripremam hranu isključivo na maslinovom ulju. Je skupo, ali koristi se u kapima, doslovno, tako da ti dođe na isto.

Soja je zdravija i manje kalorična od mesa.

Jedem puno, puno povrća. Bez soli. Ne koristim nikakve začine.

Pijem najmanje litru i pol tekućine na dan.

Uz to, trčim 4 km dva do tri puta tjedno i svakodnevno, u kućnoj radinosti i potpuno samouko (naučeno iz knjige) vježbam jogu. Osim što je odlična za razgibavanje (preporučam svima koji imaju problema s leđima, a nisu probali) odlična je i za jačanje mišićne mase. Eto, ja sam uspjela bez prevelikih odricanja, ali uz radikalne i apsolutne promjene loših navika Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2006. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Jedem puno, puno povrća. Bez soli. Ne koristim nikakve začine.


E pa, rađe ću imati koju kilu više, nego tako jesti! To je moj izbor! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chole
Offline
Ukupno postova: 8
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2006. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo na trcanje i bez prezderavanja u kasnim satima..

_________________
Zbunj, zbunj Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: