Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravosudje funkcionira: Majka troje djece ukrala 50 kn, mora u zatvor na 14 mj.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 9:23 
Naslov:  Pravosudje funkcionira: Majka troje djece ukrala 50 kn, mora u zatvor na 14 mj.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


'Znam da je glupo to što sam napravila, ali onda sam ispričala i što sam napravila i što nisam samo da to završi', priča Marijana Aleksić koja čeka pomilovanje od predsjednika Mesića. Ukrala je novčanik, priznala je svoju pogrešku, no sud nije imao milosti.

Marijana Aleksić, majka troje male djece, zbog krađe novčanika mogla bi u zatvoru odležati i godinu i dva mjeseca.

Naime, 29- godišnja Marijana je novčanik zajedno sa svojim dečkom ukrala prije tri godine. Krađu je priznala. Kaže da su joj u policiji rekli kako će ako prizna dobiti godinu dana uvijetno. No to se nije dogodilo.

Presuda je bila itekako drukčija, pa tako u ponedjeljak mora ostaviti svoje troje djece i javiti se u Remetinec gdje bi mogla odležati čak godinu i dva mjeseca. Dotada će njeni devetogodišnja Gabrijela, sedmogodišnji Mihael i četverogodišnja Valentina biti u udomiteljskoj obitelji.

"Ne mogu im to učiniti! Znam da je glupo to što sam napravila, ali onda sam ispričala i što sam napravila i što nisam samo da to završi. Nikomu nije bilo ništa, zatekla sam se u tom društvu, bila sam tada s tim dečkom, uplašila sam se...", opisuje Marijana Aleksić.

Izvršenje presude odgađano joj je tri puta, međutim rok je istekao te je njezina odvjetnica, dodajljena joj po službenoj dužnosti, Ružica Sekulić, uputila je molbu za pomilovanje i mjerodavnoj komisiji i predsjedniku Stipi Mesiću. Kaže kako odgovor još čekaju.

"Ona se nije niti branila, surađivala je i bio je predviđen uvjet jer je riječ o sitnoj krađi i nitko čak ništa nije niti potraživao. No, ništa od predviđenog uvjeta jer je u međuvremenu djelo prekvalificirano iz krađe u razbojstvo i ona je dobila godinu i dva mjeseca zatvora", pojasnila je Sekulić za Večernji list.

Prema mišljenju Centra za socijalnu skrb, odsustvo majke na djeci, koja nemaju kontakt s ocem, zasigurno bi ostavilo "traga na njihov rast i emocionalni razvoj, što bi ih moglo obilježiti za cijeli život".


Izvor: Net.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.01.2010. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bi volio da novinari osim prica prenesu i ime i prezime tog sudca koji donosi takve presude.

Ili ... mozda mora tako drakonski kazniti kradljivicu, da bi sutra nekom tajkunu ili svom prijatelju mogao odrapiti 2 godine uvjetno za puno teze djelo sa mozda i gorim posljedicama ?

Daleko je lakse nekog klinca radi jednog jointa spremiti u zatvor, nego se zamjerati dileru ili njegovim sefovima ? A i tako na kraju statisticki sve bude OK Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isto tako je u tom novčaniku moglo biti 5000 kn pa bi naslov bio drugačiji. ne kažem da ju treba strpat u ćumez na godinu i kusur al brate krađa je krađa. meni je samo žao što ovakvi natpisi ne stoje pored natpisa "managerima podravke određen zatvor od 40 godina" ili "bivšem premijeru dokazano pogodovanje hypo banci, čeka ga zatvor od 10g" ili još stotine sličnih naslova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2010. 9:52 
Naslov:  Re: Pravosudje funkcionira: Majka troje djece ukrala 50 kn, mora u zatvor na 14 mj.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro kaze monstrum: tko krade neka ide u zatvor i basta. ali onda neka i menadzeri/direktori/premijeri/ministri sukaldno ukradenim milijunima i nanesenoj steti odleze svojih par desetaka godina u ćuzi - to se onda zove pravicnost i pravna drzava.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Confused


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 20:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.01.2010. 16:47 
Naslov:  Re: Pravosudje funkcionira: Majka troje djece ukrala 50 kn, mora u zatvor na 14 mj.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mazneš 50 kuna , kriminalac si i ideš u zatvor , pokradeš tvornicu , grad , županiju ili državu, političar si i ideš u sabor !

Bravo Bravo Bravo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je! Bolje pomilovat ubojicu i ratnog zločinca nego majku neke dječurlije!
Di je ona bila devedestprve?!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2010. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Di je ona bila devedestprve?!

u krevetu ... pravila djecu!!! Shocked

nego ... ako za 50kn dobiješ 14mj, koliko onda dobiješ za 5 milijuna kuna maznutih iz državnih firmi???

a da lopove treba kazniti ?! => jašta !!

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: