Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HNK: Popularna gostovanja u siječnju (A. Čulina, N. Stazić/Ž. Königsknecht, Z. Sokolović)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65791
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.12.2009. 21:33 
Naslov:  HNK: Popularna gostovanja u siječnju (A. Čulina, N. Stazić/Ž. Königsknecht, Z. Sokolović)
Od 07.01.2010. 18:00 do 09.01.2010. 18:00 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U novu, 2010. godinu Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku ulazi s tri popularna gostovanja. Naime, od 7. do 9. siječnja 2010. nastupit će Arijana Čulina s vlastitom monodramom "Za Europu - spremni!" (dva termina), Željko Königsknecht - Keno s komedijom "Izumitelj" Nenada Stazića (jedan termin) te, naposlijetku, Zijah Sokolović s monodramom "Kobajagi donijela me roda" (dva termina).

Arijana Čulina, "Za Europu - spremni!"
Četvrtak, 7. siječanj 2010., u 18:00 i 21:00

Još je 2005. godine Arijana Čulina izdala zbirku satiričnih kolumni pod imenom «Za Europu spremni». Zahvaljujući kojekakvim aferama, blokadama, generalima i sudovima, isti je naslov i danas, četiri godine poslije, jednako aktualan. Vlastitu je zbirku poznata splitska glumica i spisateljica prekrojila u monodramu koju, pogađate, sama i izvodi. Predstava je svojevrsni, barem po formi, nastavak prethodne monodrame Arijane Čuline «Šta svaka žena triba znat o onim stvarima» (također nastale prema dvjema njenim knjigama), a namijenjena je onima vole Gogu Bjondinu ili Čulininu prozu, te se radije smiju nego tuguju pred apsurdima svakodnevnice.

Nenad Stazić, "Izumitelj" – glumi Željko Königsknecht
Petak, 8. siječnja 2010., u 20:00

Što da radi jedan mali policijski službenik kojega su devedesetih, s dolaskom demokracije u Hrvatsku, umirovili zbog toga što je bio izdanak prošlog vremena i uz to loših krvnih zrnaca? Kamo da se djene kada je odjednom, preko noći, bez neke svoje osobne krivnje, postao višak u svačijem računu, državnom, gdje je tek beznačajan, na pogrešnom mjestu uveden broj, i obiteljskom, gdje nenadano postaje dosadna smetnja? Tražeći bilo kakav izlaz iz ponižavajuće nepotrebnosti i egzistencijalne beznačajnosti, jedini se lik ove komedije odlučuje da amaterskim izumiteljstvom povrati poljuljano dostojanstvo, a možda, ako se posreći, i zaradi koju kunu pa da njome nekako pokrpa onu bijednu crkavicu od prijevremene mirovine u koju su ga prisilno poslali. Spasonosno zapažanje da se samo i jedino u politici može brzo i jednostavno, bez bilo kakvog znanja o bilo čemu, bez talenta, bez truda, bez pameti, doći i do ugledna položaja i do novca, otvara nesretnom Lazi novu perspektivu i on jednostavnom računicom otkriva potencijalnu snagu osiromašene i deklasirane mase umirovljenika koja bi njega, čelnu osobu revolucionalnog umirovljeničkog pokreta, dovela daleko, daleko, sve do položaja predsjednika Republike.

Zijah Sokolović, "Kobajagi donijela me roda"
Subota, 9. siječnja 2010., u 18:00 i 21:00

Imate dijete u dobi u kojoj bi mu/njoj trebalo objasniti kako je došlo na svijet? Zijah A. Sokolović volontira spomenuti zadatak obaviti umjesto vas. Domaćoj publici dobro poznati Zijah A. Sokolović, u sklopu je svog TH/EA/RT/O projekta edukacije kroz umjetnost 1993. u Beču premijerno izveo i predstavu "Kobajagi donijela me roda". Predstava je to koja bi dijeci i roditeljima trebala olakšati odgovaranje na pitanja poput onih ‘otkud smo došli, kamo stremimo i čemu se smijemo nadati’.


Zadnja promjena: Redakcija 031; 04.01.2010. 18:44; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žaklyna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.12.2009. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

izvrsno!!
a koje su popularne cijene ulaznica ovih popularnih predstavica..?? Very Happy

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile http://www.osijek031.com/images/smiles/os031_smile_taz.gif
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2009. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ak izuzmem Arijanu Čulinu na koju ne treba trošiti riječi jer je ispod svake kritike, ove 2 predstave mi se čine skroz zanimljive i mislim da je ovo dobra prilika za zaletiti se do kazališta...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.12.2009. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ooo Pavijane, podržavam te Very Happy Mogli bi opet nešto dogovoriti, pa opet na nešto kratko prije samo predstave Very Happy

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2009. 18:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pavijan je napisao/la: ›
ak izuzmem Arijanu Čulinu na koju ne treba trošiti riječi jer je ispod svake kritike, ove 2 predstave mi se čine skroz zanimljive i mislim da je ovo dobra prilika za zaletiti se do kazališta...

uopće mi nije jasno kako je ona poslatala ugledna autorica i interpretatorica, a definitivno nije ni jedno od toga!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žaklyna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2010. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DAAAKLE ZIJAH....

OOOU JEEEA Very Happy Very Happy

MAJSTOR OD ZANATA!!!
HO-ĆEMO JOŠ!!

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile http://www.osijek031.com/images/smiles/os031_smile_taz.gif
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: